eOstroleka.pl
Polska,

Puławy: Nauka jazdy po pijanemu zakończona rozbiciem aut

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz udostępnienie samochodu nietrzeźwemu odpowiedzą dwaj mężczyźni z Puław. Koledzy najpierw razem pili alkohol, a później wpadli na pomysł, że jeden drugiego nauczy jeździć samochodem. Placem manewrowym okazał się być osiedlowy parking a na skutki nauki jazdy nie trzeba było długo czekać. „Uczeń” rozbił dwa zaparkowane samochody. Teraz 23-latkom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

   W sobotę rano dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu  na jednym z osiedli. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że poza Mazdą uszkodzony został też zaparkowany obok Ford. Na tym samym parkingu policjanci znaleźli samochód, który posiadał uszkodzenia w miejscach mogących wskazywać na związek z przedmiotowym zdarzeniem.

    W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili, że do uszkodzenia samochodów doszło piątkowej nocy i dokonał tego 23-latek z Puław, który samochodem kolegi uczył się jeździć. Panowie najpierw razem pili alkohol, a później wpadli na pomysł, że jeden drugiego nauczy jeździć. Niestety „uczeń” nie okazał się zbyt pojętny, pomylił gaz z hamulcem i uderzył najpierw w jeden, a później w drugi samochód. Zniechęceni  niepowodzeniem poszli do domu spać. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

   Funkcjonariusze zapukali do drzwi pechowego kierowcy i jego „nauczyciela”. Obaj mężczyźni byli zaskoczeni wizytą policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem miał ponad promil alkoholu w organiźmie. 23-latkowie zostali zatrzymani i  usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, a drugi na udostępnienie osobie nietrzeźwej samochodu. Obaj przyznali się do winy. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×