2019-05-23T12:32:55+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Punkt obsługi Viatoll w Ostrołęce oficjalnie otwarty [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
12

Od najbliższego poniedziałku właściciele firm transportowych z Ostrołęki i regionu będą mogli korzystać z nowo otwartego punktu obsługi systemu Viatoll. Dla lokalnych przewoźników to spore udogodnienie.

Oficjalny start punktu obsługi systemu Viatoll zaplanowano na poniedziałek, 27 maja. Dziś przedstawiciele Zrzeszenia Przewoźników Drogowych zaprosiło lokalne media na uroczyste otwarcie biura, w którym właściciele firm transportowych załatwić będą mogli wszystkie formalności związane z opłatami za korzystanie z dróg ekspresowych i autostrad.

Ostrołęcki punkt obsługi klientów systemu Viatoll funkcjonował będzie w siedzibie ZPD przy ulicy Kilińskiego 43.

- W nowo uruchomionym punkcie obsługi przewoźnicy będą mogli dokonać wszelkich formalności związanych z rejestracją swojej firmy w systemie Viatoll, rejestracji nowych pojazdów, pobrać urządzenia – mówił podczas uroczystości Andrzej Szabłowski, wiceprezes ZPD.

Od chwili startu systemu, od roku 2010, najbliżej położone punkty obsługi systemu Viatoll znajdowały się m.in. w Warszawie, Białymstoku czy Olsztynie. Dopiero po 9 latach starań udało się uruchomić taki punkt w Ostrołęce, co dla licznego grona przewoźników z Ostrołęki, Łomży Ostrowi Mazowieckiej, Przasnysza czy Makowa Mazowieckiego oznacza duże udogodnienie.

Oficjalnie punkt Viatoll w Ostrołęce zacznie obsługiwać przewoźników od poniedziałku, 27 maja. Najbliższe dni ZPD poświęci na szkolenie pracowników. Z zapewnień uczestniczącej w spotkaniu Anity Oleksiak, zastępcy Głównego Inspektora Transportu Drogowego wynika, że biuro w Ostrołęce jest już pod względem technicznym w pełni gotowe do obsługi systemu.

- Sprawdziliśmy dziś ten punkt. Wszystko działa, jest sprawne, podłączone do systemu. Teraz odbędzie się cykl szkoleń. Główny Inspektor Transportu Drogowego będzie oczywiście czuwał nad wszystkim i w razie konieczności będziemy służyć wsparciem – mówiła podczas spotkania Anita Oleksiak.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×