zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-05-13T09:51:20+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, KORONAWIRUS

Punkty Szczepień Powszechnych w Ostrołęce. Dla kogo są, kiedy i ile osób z nich skorzysta?

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
3

Jeden z dwóch Punktów Szczepień Powszechnych w Ostrołęce już działa. W uruchomieniu drugiego przeszkodziła usterka techniczna. Ile osób i w jakim czasie będzie mogło z tych punktów skorzystać?

W Ostrołęce dwie lokalizacje dla Punktów Szczepień Powszechnych 

Punkty szczepień, które powstały przy ulicy Hallera (parking przy budynku MOPR) i przy ulicy Blachnickiego (teren szkoły Podstawowej nr 10) tworzone są w ramach Narodowego Programu Szczepień jako drugi element sieci koordynowanej przez wojewodów – organizowany „od podstaw” przez samorządy we współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą (PWDL) oraz w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Te punkty szczepień - Punkty Szczepień Powszechnych - są organizowane poza obecną siecią placówek medycznych. Punkty mają służyć wszystkim osobom wyrażającym chęć szczepienia przeciw COVID - 19, a same szczepienia odbywać się mają zgodnie z Narodowym Programem Szczepień (dotyczy to zarówno grup zawodowych, jak i grup wiekowych).

Jeden punkt już działa, drugi zmaga się z usterką 

Za organizację całego procesu szczepień odpowiadać ma PWDL (podmiot wykonujący działalność leczniczą - numer wpisu podmiotu leczniczego: 000000177707), którym jest North Medical Holding Sp. z o.o. Nasza Grupa Medyczna Sp.k. ul. Dworcowa 11 B, 50 - 456 Wrocław.

Zgłoszenie punktów szczepień zostało przyjęte przez Wojewodę Mazowieckiego, który przekazał je do Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Warszawie celem podjęcia decyzji w kwestii uruchomienia ww. punktów szczepień. Narodowy Fundusz Zdrowia po przeanalizowaniu zgłoszenia ogłosił, że punkty zostały włączone do Narodowego Programu Szczepień jako Punkty Szczepień Powszechnych. Pierwszy z nich rozpoczął pracę 11 maja (punkt przy ul. Blachnickiego), natomiast drugi (przy ul. Hallera) rozpocznie działalność niezwłocznie po usunięciu przez odpowiednie służby usterki technicznej.

Miasto poniesie koszty, ale wystąpi o zwrot 

Z uruchomieniem punktów szczepień powszechnych wiązać się będą koszty dotyczące energii elektrycznej użyczonej na potrzeby bieżącego funkcjonowania punktów, koszt użyczenia terenu na którym punkty zostały umiejscowione oraz koszt użyczenia przestrzeni magazynowej. Koszty te poniesione zostaną z budżetu miasta, ponieważ placówki użyczające mediów i przestrzeni są jednostkami organizacyjnymi miasta Ostrołęki. Miasto Ostrołęka planuje starać się o refundację poniesionych kosztów od Wojewody Mazowieckiego.

14 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu 

Punkty szczepień zadeklarowały pracę przez około 14 godz. dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Każdy z punktów docelowo ma zaszczepić 500 pacjentów dziennie w myśl wytycznych opracowanych przez zespół KPRM (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów), MZ (Ministerstwo Zdrowia), NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) i GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) oraz zgodnie z wymogami bezpieczeństwa sporządzonymi przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Zgodnie z założeniami w nowych PSP min. 90 % wystawionych terminów będzie zewnętrznych (widocznych we wszystkich kanałach rejestracji), max. 10 % terminów wewnętrznych będzie widoczna dla punktów szczepień. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację.

Zapisy poprzez: kontakt telefoniczny z PWDL, infolinię, SMS, IVR oraz IKP. Dodatkowo wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.

 

REKLAMA
zdjecie 5160

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×