eOstroleka.pl
Ostrołęka,

R. Załuska: „Wierzę w cuda. I będą cuda!”. Nasza Ostrołęka przedstawiła kandydata na prezydenta i program wyborczy (WIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Ryszard Załuska

Chronić istniejące firmy, pozyskiwać pieniądze z Unii, zbudować port, obniżyć koszty utrzymania mieszkań, dokończenie budowy obwodnicy oraz budowa małej sali OCK – to tylko niektóre punkty programu wyborczego „Naszej Ostrołęki”.

Ryszard Załuska, kandydat Naszej Ostrołęki na prezydenta miasta, obiecał, że jeżeli wygra wybory to: „10 proc. miesięcznego wynagrodzenia będzie do dyspozycji dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Ostrołęki”.

W niedzielę, w ZKN odbyła się konwencja wyborcza „Naszej Ostrołęki”, podczas której zostali przedstawieni kandydaci do Rady Miasta. Przedstawiono także Ryszarda Załuske, kandydata na prezydenta miasta oraz program wyborczy.

„Twórzmy dla Nich przyszłość” – to hasło Naszej Ostrołęki w tegorocznych wyborach. Komitet pozostał przy tym samy haśle co cztery lata temu.

Na spotkaniu przedstawiciele Naszej Ostrołęki podsumowali swoje działania i inwestycje. Przed prezentacją programu wyborczego, Wiesław Piaściński przypomniał zebranym, że Ostrołęka ma swoją flagę, sztandar i jest miastem na prawach powiatu.

Następnie został przedstawiony program wyborczy:
Chronić istniejące firmy, pozyskiwać pieniądze z Unii, zbudować port, obniżyć koszty utrzymania mieszkań, dokończyć budowę obwodnicy oraz budowę małej sali OCK, likwidacja dyskryminacji za poglądy polityczne, rozwinąć kształcenie przez Internet, poprawić bezpieczeństwo m.in. poprzez monitoring, i co ważne: budowa wałów, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom osiedla Leśne- są to niektóre punkty programu wyborczego.

- Moim najważniejszym priorytetem będą nowe miejsca pracy. To właśnie pracy potrzeba temu miastu jak wody do picia. Mam wiele pomysłów jak stworzyć miejsca pracy. Na razie nie zdradzę tych pomysłów, bo wiem, że inni kandydaci mogą je wykorzystać i przypisać sobie. Obiecuję, że jak zostanę prezydentem – a wierze, że zostanę, to będzie praca w Ostrołęce. Ktoś mi kiedyś powiedział, że wierzę w cuda. I będą cuda! – mówił Ryszard Załuska, kandydat Naszej Ostrołęki na prezydenta miasta.

Jako wyborcze punkty wymienił także budowę skate parku, utworzenie nowych miejsc w przedszkolach, dokończenie budowy OCK a także stworzenie Orkiestry Kameralnej z prawdziwego zdarzenia. Ostatnią obietnicą wyborczą, którą entuzjastycznie przyjęli zebrani była deklaracja, że jako prezydent odda 10% swojego miesięcznego wynagrodzenia najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta.

(RD)

Materiał filmowy 1 :
REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9  10 dk11
dk12  13 dk14  15  16  17  18
 19  20 dk21  22  23 dk24 dk25
 26  27 dk28  29  30  31  1
×