2018-10-24T13:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rada miasta odmłodzona! Będzie wiele nowych twarzy

REKLAMA
Paweł Niewiadomski, Jakub Frydryk, Jacek Łuba - najmłodsi radni tej kadencji
REKLAMA
9
5
124

Znamy już skład nowej rady miasta Ostrołęki. Emocje opadają, a my już wiemy, że przez najbliższe pięć lat będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym sposobem prowadzenia polityki. W radzie pojawiło się wiele nowych twarzy, które mogą znacząco wpłynąć na to, jak będzie wyglądało nasze miasto.

Spadła średnia wieku ostrołęckich radnych. W poprzedniej kadencji ostrołęcki radny miał średnio 52 lata, w najbliższej kadencji będzie to 48 lat. To zasługa radnych poniżej 40. roku życia, jakim zaufali mieszkańcy - najmłodszym będzie 31-letni Paweł Niewiadomski z komitetu Nasza Ostrołęka, a nowymi twarzami z młodego pokolenia są też 36-letni Jakub Frydryk i 38-letni Jacek Łuba z komitetu Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

W nowej radzie miasta zabraknie wielu znanych twarzy. Nie kandydowali radni Edward Górecki, Irena Nosek, Norbert Dawidczyk i Andrzej Rykowski, natomiast mandatu nie otrzymali Michał Skowroński, Dariusz Bralski, Magdalena Jaworowska, Dariusz Maciak, Jan Rzewnicki, Tadeusz Giers i Wiesław Szczubełek.  Te nazwiska to zdecydowanie niespodzianki wyborcze, gdyż wiele z tych osób uważanych było za pewniaków do mandatu radnego.

Będą za to radni, którzy po raz pierwszy otrzymają szansę. To Grzegorz Gołaś, Jacek Łuba, Jakub Frydryk, Mariusz Łuba, Paweł Niewiadomski, Stanisław Szatanek i Wojciech Parzychowski. Po latach nieobecności, w radzie miasta szansę zasiąść mają Mariusz Mierzejewski, Mariusz Popielarz i... Janusz Kotowski - w przypadku przegranej w drugiej turze wyborów. Kotowski był już kiedyś przewodniczącym rady miasta. Mandat radnego uzyskał też obecny wiceprezydent miasta Grzegorz Płocha.

Radni, którzy po wyborach wrócą do sprawowania mandatu - czyli byli też radnymi poprzedniej kadencji - to Adam Kurpiewski, Ewa Żebrowska-Rosak, Grażyna Sosnowska, Grzegorz Milewski, Henryk Gut, Jerzy Grabowski, Łukasz Kulik (on z kolei ma szansę zamienić mandat radnego na fotel prezydenta po drugiej turze wyborów), Maciej Kleczkowski, Piotr Wierzba, Ryszard Żukowski, Waldemar Popielarz i Wojciech Zarzycki.

Podsumowując, doszło do sporego przewietrzenia rady miasta, a wyborcy pokazali, że potrafią dać szansę nowym radnym, aktywnie dotychczas pracującym na innych płaszczyznach.

W okręgu nr 1 mandat radnego uzyskali:

Koalicja Obywatelska: Adam Kurpiewski;
Prawo i Sprawiedliwość: Ryszard Żukowski, Grażyna Sosnowska;
Nasza Ostrołęka: Wojciech Parzychowski, Piotr Wierzba;
Bezpartyjne Miasto: Jakub Frydryk;
Ostrołęka dla Wszystkich: Stanisław Szatanek;

W okręgu nr 2 mandat radnego uzyskali:

Koalicja Obywatelska: Mariusz Popielarz;
Prawo i Sprawiedliwość: Grzegorz Płocha, Henryk Gut, Grzegorz Milewski;
Nasza Ostrołęka: Grzegorz Gołaś, Wojciech Zarzycki;
Bezpartyjne Miasto: Jacek Łuba;
Ostrołęka dla Wszystkich: Maciej Kleczkowski;

W okręgu nr 3 mandat radnego uzyskali:

Koalicja Obywatelska: Waldemar Popielarz;
Prawo i Sprawiedliwość: Janusz Kotowski, Jerzy Grabowski, Ewa Żebrowska-Rosak;
Nasza Ostrołęka: Paweł Niewiadomski;
Bezpartyjne Miasto: Mariusz Mierzejewski;
Ostrołęka dla Wszystkich: Mariusz Łuba, Łukasz Kulik;

Podział sił w radzie miasta wygląda następująco:

Prawo i Sprawiedliwość - 8 radnych;
Nasza Ostrołęka - 5 radnych;
Ostrołęka dla Wszystkich - 4 radnych;
Bezpartyjne Miasto - 3 radnych;
Koalicja Obywatelska - 3 radnych;

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Układ Ostrołęcki przerwan, 14:05 24-10-2018,   75%
Żałuję że nie weszło więcej młodych, ale myślę że to się zmieni i za 5 lat znikną kolejne twarze a mianowicie  Ewa Żebrowska-Rosak, Grażyna Sosnowska, Henryk Gut, Jerzy Grabowski, Ryszard Żukowski, Waldemar Popielarz, życzę im aby jak najszybciej zniknęli z naszej lokalnej sceny politycznej,  trzymam kciuki żeby nawet w trakcie kadencji zostały im odebrane mandaty, może zdarzy się jakiś cud :)
odpowiedz   •   oceń :  
~mama, 14:07 24-10-2018,   69%
@~Układ Ostrołęcki przerwan Panie Kulik kobiety i matki będą na pana głosować. Angażujemy i mobilizujemy wszystkie niezadowolone matki i zapraszamy na wybory. Liczymy, że podobnie jak w komunikacji miejskiej również pan pomoże w oświacie i przywróci ład i porządek, normalność w szkołach. Pan KULIK na prezydenta.

Wszystkich mieszkańców Ostrołęki zachęcam do udziału w wyborach, jesteście kochani, zasługujecie na więcej szacunku i zrozumienia, razem możemy wszystko. Kocham nasze miasto i jestem bezpartyjna. Życzę wszystkim mieszkańcom miłego popołudnia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ludzie z układu, 14:13 24-10-2018,   62%
@~Układ Ostrołęcki przerwan Tak o mieszkańcach piszą urzędnicy

Narodowiec napisał, że "ostrołęczanie są po prostu debilami".
odpowiedz   •   oceń :  
~bezstronny, 15:13 24-10-2018,   41%
@~mama -
co mamusia, ciepła posadka już się szykuje w urzędzie miasta? przyznaj się lol
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 15:15 24-10-2018,   57%
@~bezstronny A tobie stołek się pali? Każdy mierzy własną miarą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:16 24-10-2018,   66%
@~bezstronny Tak, twoja posada. Slyszalam, ze sie zwalnia :p
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:37 24-10-2018,   59%
@~bezstronny No, na prezesa mzk. Za marne 250 patoli rocznie. Wymagana szkoła zawodowa i ego generała
odpowiedz   •   oceń :  
~Witek Sprytek, 23:53 24-10-2018,   42%
@~mama Szanuję pań wybór ale z dwojga złego wolałbym katechetę niż damskiego boxera i człowieka co zostawia żonę. Widać mieszkańcy chcą zmian tak mocno że nie zastanawiają się na kogo byle nie te PISIORSKIE mordy, tak mocno że do rady miasta wpuszczają swingersa i wesołego pana spacerujacego z kamerą.  Fajnie będzie katechetę nie pozwolił obejrzeć filmu to wybierzemy takich co nam tęczę i Multiculti wprowadzą, przepraszam wolność Jurka.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:13 25-10-2018,   34%
@~Układ Ostrołęcki przerwan Czemu Kulik odmówił debaty z Kotowskim? To są fakty . Facet pęka i boi się, że ludzie odkryją jego niekompetencję.Zobaczcie jego oświadczenie majątkowe.Bieda z nędzą i kredytem.Czy takiego menagera nam trzeba?On nie umie zadbać nawet o swój portfel.Bez urazy panie Kulik ,ale pan się nie nadaje nawet jako mniejsze zło.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:39 25-10-2018,   67%
@~Witek Sprytek Damski bokser? Do czego wy sie jeszcze posuniecie? Pokaz wyrok, bo jesli nie to sa to pomowienia...

Czy ta kampania nie moze byc czysta?
Wiele osób zaglosuje na Kulika, właśnie ze wzgledu na takie wyciaganie brudów..
Co was ludzie obchodzi co kto robi prywatnie po godzinach pracy???
Masakra.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nowa fala młodych, 08:50 25-10-2018,   50%
@~Witek Sprytek ale Ty nie masz wyboru tak  każe Ci glosować partia. Bezpartyjni wybiorą bezpartyjność i miasto wolne od polityki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Adwokat, 08:52 25-10-2018,   86%
@~Witek Sprytek Pozew w sądzie pewny. Takie oszczerstwa i kłamstwa. Będzie surowa kara i przeprosiny, dowiemy się kto za tym stoi.
odpowiedz   •   oceń :  
~BMO, 14:06 24-10-2018,   52%
Bezpartyjne Miasto Ostrołęka to nasza szansa to koniec partii PO PIS w Ostrołęce. Głosuję na KULIKA.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:49 24-10-2018,   48%
@~BMO Kilik z Kleczkowskim to PO-bis
odpowiedz   •   oceń :  
~BMO, 15:17 24-10-2018,   68%
W TVPiS i TVN mówią, że bezpartyjny. W Łomży również prowadzi kandydat bezpartyjny, którego wyrzuciliście z PIS, bo był za dobry dla ludzi, a nie dla partii.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:09 24-10-2018,   65%
Oby dobrze pracowali a nie tak jak niektórzy co dalej przeszli a nie złożyli ani jednego w wniosku albo dwa, powodzenia nowym radnym, pokażcie na co Was stac
odpowiedz   •   oceń :  
~Konserwa, 14:12 24-10-2018,   40%
Kotowski po jakiej nieobecności?
Chyba się nie mylę mówiąc, że cała trójca Kotowski, Płocha i szczęśliwie nam nieobecny prezes Stańczyk byli radnymi jedną sesję RM pomiędzy I a II turą wyborów... :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:15 24-10-2018,   32%
Jak wygra Kilik to elektrownia nie powstanie. Proste jak budowa cepa. Jego ugrupowanie konsekwentnie od dawna powtarza, że elektrownia tu nie powstanie. Jakie tu mieć jeszcze wątpliwości? Nikt nie będzie nas na siłę uszczęśliwiał wbrew władzom miasta, które z jakiegoś powodu nie chcą tej ogromnej inwestycji. Bo realizacja tak wielkiego projektu bez aktywnego zaangażowania ze strony miasta jest niemożliwa. Dziesiątki innych gmin przyjmą tą elektrownię z pocałowaniem w rękę. Ludzie nie głosujcie na Kulika.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pinokio, 14:23 24-10-2018,   60%
Daj spokój, KULIK zablokuje budowę elektrowni? Jak? Prezydent DUDA obiecał prezydentowi USA, że amerykańsko-francuska firma pobuduje elektrownie. Nawet ambasador USA był w Ostrołęce. Z unią europejską możecie pogrywać, ale nie drażnijcie Trumpa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:29 24-10-2018,   40%
@~Pinokio Nie musi powstać w Ostrołęce. Jak władze miejskie będą rzucać kłody pod nogi, to zbudują gdzie indziej. Są dziesiątki innych miejsc w Polsce co zrobią wszystko dla przyciągnięcia takiej inwestycji.
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjni, 15:21 24-10-2018,   60%
Rząd będzie rzucał kłody pod nogi 8 radnym z PIS? Taki w PIS macie plan? Za rok wybory, zmienimy rząd. A na inwestycje dostaniemy od sejmiku mazowieckiego i bezpartyjnego powiatu. Nikt z Wami nie chce pracować trolle z PIS. To początek upadku.
odpowiedz   •   oceń :  
~4 listopada, 17:38 24-10-2018,   47%
@~bezpartyjni Z ostatniej chwili sejmik mazowiecki jest KO i PSL, pozostaje głosować na KULIKA,  sejmik nie dogada się z prezydentem z PIS, znów stracimy jakieś tam pieniądze na inwestycje. Powiat już jest bezpartyjny. Ostrołęka musi mieć bezpartyjnego prezydenta. Wszystkich mieszkańców popierających bezpartyjnych zapraszam do mobilizacji w wyborach.  To ta wielka chwila dla  bezpartyjnego miasta Ostrołęki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:24 24-10-2018,   67%
@~4 listopada Teraz będzie jeszcze lepiej niż było do tej pory, bo w sejmiku będą musieli liczyć się z pisowcami, bo w następnych wyborach polecą.
odpowiedz   •   oceń :  
~hi hi, 19:01 24-10-2018,   30%
PIS to 32% już nie mają szans na więcej a rzucili takie miliardy na propagandę. Każdy wyrzeka się PIS i rzucają legitymacje partyjne. Pycha kroczy przed upadkiem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:11 24-10-2018,   67%
@~hi hi Jeśli nie będą się w sejmiku starac, to lisowczycy w następnych wyborach ich zastąpią. Dla bezpartyjnych nie będą robić, bo ich mało w sejmiku.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:39 24-10-2018,   56%
Przecież Janusz mówił, że budowa już ruszyła. To co, KŁAMAŁ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Realista, 19:40 24-10-2018,   20%
A co ty wróżka? Następne wybory za 5 lat. Może wtedy już PIS rozwiążą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:01 24-10-2018,   56%
@~4 listopada Nieprawda!!! najwięcej mandatów ma PIS bo 24
odpowiedz   •   oceń :  
~o;i, 20:03 24-10-2018,   67%
@~4 listopada NIEPRAWDA!!! w sejmiku PIS ma najwięcej mandatów bo  24
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:06 24-10-2018,   56%
Budowa ruszyła za Janusza, a za Łukasza może się zatrzymać. Puści Kler zamiast nowej elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Bezpartyjni, 21:38 24-10-2018,   40%
@~o;i Najwięcej w sejmiku ma koalicja KO + PSL 26, potem PiS nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sejmik mazowiecki należny do Koalicji, a to oni rozdają środki unijne przez kolejne 5 lat koniec stagnacji w Ostrołęce czas na bezpartyjnych KULIK na prezydenta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 04:50 25-10-2018,   50%
@~Bezpartyjni  PO i PSL inwestuje w nasz region tylko ze strachu przed PiSem. Było to widać przed wyborami, radni sejmiku wiele razy pozowali do zdjęć z planszami na których były kwoty środków unijnych. Gdy prezydent będzie bezpartyjny to niewiele zdobędzie z Sejmiku.
odpowiedz   •   oceń :  
~JFK, 14:17 24-10-2018,   49%
Nie oszukujmy się ta elektrownia w ogóle nie powstanie. Brakuje finansowania na 3 mld złotych. Więc z argumentem o elektrowni dajcie sobie spokój
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:19 24-10-2018,   36%
@~JFK Nie powstanie bo wygra Kulik.
odpowiedz   •   oceń :  
~JFK, 14:24 24-10-2018,   61%
Nie powstanie bo nie ma i nie będzie na to pieniędzy. Mydlenie tylko oczu wyborcom.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:36 24-10-2018,   53%
@~JFK 3 mld to nie jest taka duża kwota. Za PO dziesięć razy więcej było wyprowadzane rocznie z budżetu przy pomocy karuzeli vatowskiej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:06 24-10-2018,   64%
Jak kulik może zablokować elektrownię? Tupnie nogą o powie "nie chcem"? No błagam Was. Juz nie macie czego się chwytac, to głupoty wypisujecie.

Ja nawet nie będę wspominać, że wielu mieszkańców nie chce tej inwestycji, ale mniejsza o to. Tak czy inaczej, skoro to obietnica ministra to jak ma powstać to i tak powstanie.
odpowiedz   •   oceń :  
~żartowniś, 15:24 24-10-2018,   47%
3 miliardy nie duża kwota? chyba na nagrody dla swoich,  bo na elektrownie szukacie jej 3 lata, a za rok wybory i już wam podziękujemy.
odpowiedz   •   oceń :  
~oli, 20:06 24-10-2018,   38%
@~JFK do budowy elektrowni potrzebny jest ogromny kredyt i PORĘCZENIE RZĄDOWE! Czy uważacie ,ze KULIK będzie się  o nie starał i je otrzyma ???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:39 24-10-2018,   50%
@~oli Przecież ma juz promese.
Ale czekaj, czekaj.. Elektrownia tylko dla swoich? A jak się wladza zmieni to.co? Na złość rząd nie pomoże? A więc tak to dziala...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:01 24-10-2018,   60%
Działa to tak, że jeśli na złość rządowi władza miasta nie pomoże w powstaniu elektrowni?
odpowiedz   •   oceń :  
~Rumiany, 21:27 24-10-2018,   34%
Tak jest. Po II turze wyborów w Ostrołęce prezydent Duda wygłosi orędzie do narodu z hasłem „sory Donald, ale wstyd mi za tych z Ostrołęki. Polityka polityką, ale okazało się, że w naszym społeczeństwie są jeszcze kręgi ludzi, których przedstawiciele nie są gorsi ani lepsi od ciemnej, warcholskiej szlachty XVII i XVIII wieku! Nie zgodzimy się nigdy na to ażeby to, co z wielkim trudem jest wznoszone w naszym kraju, ażeby te podstawy naszego – każdego z nas z osobna – dobrobytu i siły naszej Ojczyzny były naruszane przez ludzi nieumiejących po prostu myśleć! Tak więc z interesu nici!”
Tak będzie, nie zmyślam
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:31 24-10-2018,   50%
@~Rumiany Tak było, gdy rządziło PO i PSL.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 24-10-2018,   50%
Toć tylko przytoczyłem to, co teraz lansują twoje ziomki z pisu xDD
To ładnie żeś podsumował kolegów z partii xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 04:53 25-10-2018,   50%
Tak było dokładnie za rządów PO i PSL w stosunku do Ostrołęki. Tak lansowały twoje ziomki z totalnych. Ładnie żeś podsumował kolegów z partii.
odpowiedz   •   oceń :  
~Oka, 14:17 24-10-2018,   71%
Przeszli nawet radni którzy nie zglosili żadnego wniosku dotyczącego potrzeb mieszkańców przez 4 lata tzw. NIEMI RADNI
odpowiedz   •   oceń :  
~młody wilk, 14:25 24-10-2018,   69%
@~Oka Oni tylko diety biorą i nic dla swoich osiedli i wyborców.  Za 5 lat młodzi ich odsuną.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:18 24-10-2018,   36%
I co z tego że weszli? Jakim kosztem? Podkopywaliście Kota i przez to pewnie stracimy elektrownię. eOstrołęko jesteście młotki, co nie potrafili rozpoznać z którego miejsca pochodzi zagrożenie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:22 24-10-2018,   48%
Lobby antyelektrowniane już o to zadba żeby wygrał Kulik. W komentarzach roi się do trolli atakujących Kotowskiego i schlebiających Kulikowi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:43 24-10-2018,   64%
a co ma do tego eOstrołęka że Kotowski przegrywa bo mieszkańcy mają go dość?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:09 24-10-2018,   50%
Co ty czlowieku z tą elektrownia?? Przeciez "rozpoczely" się prace, łopaty wbite to czego się martwisz ;p
odpowiedz   •   oceń :  
~Żegnam PIS, 15:26 24-10-2018,   54%
Ale ja pracy w elektrowni nie mam, ani konta w Amber Gold, ani mieszkania w Warszawie. Mnie to nie dotyczy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:36 24-10-2018,   63%
@~Żegnam PIS To głosuj na Kulika. On ci wszystko da.
odpowiedz   •   oceń :  
~Już niedługo, 19:04 24-10-2018,   46%
Przynajmniej nie odbierze, aby dać swoim, bo im się należy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:14 24-10-2018,   67%
@~Już niedługo Naprawdę Kulik swoich nie wsadzi na stołki? Dotychczasowi zostaną?
odpowiedz   •   oceń :  
~prawda, 20:02 24-10-2018,   17%
Tylko bezpartyjni zostaną, a dla tych z PIS partia znajdzie miejsca pracy, Bezpartyjni pracują dla miasta, a partyjniacy dla partii
odpowiedz   •   oceń :  
~niezdecywowany, 14:22 24-10-2018,   64%
Kulik to komunista czyli socjalista.
A kim jest Kotowski - budował bloki socjalne, zrobił darmowe MZK, chciał dać uczniom 300+. Czy to nie socjalizm ?
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjni, 14:27 24-10-2018,   53%
@~niezdecywowany Najważniejsze, że spoza układu PO PIS. Bezpartyjni rządzą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:06 24-10-2018,   70%
@~bezpartyjni Kulik spoza układu? Chyba pęknę ze śmiechu. To jest PO-bis.
odpowiedz   •   oceń :  
~Bye Bye PIS, 15:33 24-10-2018,   42%
Najważniejsze że spoza układu ostrołęckiego. Przewietrzamy Ostrołękę 4 listopada wszyscy do wyborów bezpartyjni vs PIS.
odpowiedz   •   oceń :  
~zaxx, 15:00 24-10-2018,   39%
A Kulig juz wypisał sie z szefa SLD?/
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiarygodność, 15:35 24-10-2018,   50%
@~zaxx Najważniejsze, że nie zapisał się do PIS tak jak Ty.
odpowiedz   •   oceń :  
~smerf, 15:10 24-10-2018,   50%
BRAWO PIS
odpowiedz   •   oceń :  
~K L E R, 15:24 24-10-2018,   75%
I niech wygra Kulig, bo czekam na "Kler" - lubię patrzeć na filmy o pedofilach, szczególnie gdy przebierają się w sutanny!!! Wow!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~KK, 15:51 24-10-2018,   46%
@~K L E R Było jechać do Łomży.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:08 24-10-2018,   100%
@~K L E R oj przestań już z tym klerem.
Bądź poważny.
BTW: nie jestem za Kotowskim
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:25 24-10-2018,   44%
Wy tak wszyscy o tej elektrowni. Czy zdajecie sobie sprawę, że ona ma też przeciwników?
Znajomy kupił piękna działkę na Goworkach. Teraz mająmu stawiać wielką elektrownię obok. Z drugiej strony ludzie mieszkają na ulicy Krańcowej, do chlodni beda mieli ile? 400m? I tak dalej..
Czy Wy uważacie, że wszyscy są szczęśliwi z powodu jej powstania? Jest dużo pytań, wątpliwości, a nikt od 2012 nie pokwapil się aby mieszkańcom - chociaż tym najblizszym inwestycji - zorganizować chociaż JEDNO spotkanie informacyjne. My nic nie wiemy o tym. Zupełnie nic. Hałas, kilka lat budowy, zagrożenia i uciazliwosci dla nas. Większość tylko och i ach a czy wiekszosc to wszyscy?
Niech ona powstanie skoro musi, ale za brak informacji obecny urząd mojego glosu i większości sąsiadów niestety nie ma.
Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:10 24-10-2018,   57%
rozumując twoim tokiem myślenia to nigdzie nie będzie można wybudować żadnej elektrowni
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:57 24-10-2018,   47%
Rozumujac mój tok myślenia, to najbliższym mieszkańcom, ba! wszystkim Ostrolęczanom należą się informacje. Nie tylko plusy ale i minusy.

I uważam, że stawianie tego komuś pod oknem nie jest dobrym pomysłem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:44 24-10-2018,   75%
To niech ten twój znajomy sprzeda tą działkę, jak już budowa ruszy za wielokrotność tego co zapłacił. Bo chyba nie ściemniasz z tym znajomym i nie wołają na ciebie ekoterrorysta z warszawki?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:37 24-10-2018,   50%
Zapraszam do kupna.  Wszyscy panu sprzedamy już nawet nie za wielokrotność, a za realną wartość. Mieszkania na Krancowej też należą do Pana. Kiedy umawiac notariusza?

Tak ciężko pojąć, ze nie każdy jest zwolennikiem truciciela. No tak, bo ty chcesz i to i inni muszą chcieć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:24 24-10-2018,   67%
Czyli działki na totalnym zadupiu są więcej warte jak w bezpośrednim pobliżu ogromnego zakładu, z dostępem do wszelkiej infrastruktury?
A znasz bajkę o Tymitunie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:42 25-10-2018,   -
O tak. Każdy chce mieszkać pod elektrownia. Zapytaj mieszkańców Krancowej jak im wartość mieszkań spadła to wtedy pogadamy.
odpowiedz   •   oceń :  
~P, 15:26 24-10-2018,   50%
Pan Kulik był aktywnym działaczem SLD i ma poglądy lewicowe więc nie sądzę że jako prezydent dogada się z prawicową radą miasta. I jeśli zostanie prezydentem to będziemy mieli taki sam cyrk jak w poprzednich latach w Rzekuniu. Więc chcąc czegokolwiek w miarę normalnego trzeba głosować na Kotowskiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wolna Ostrołęka, 15:30 24-10-2018,   50%
@~P A ty jesteś aktywnym działaczem PIS i już nie chcemy was w Ostrołęce.  Chcemy żyć po swojemu, a nie po waszemu.  Chcemy spokoju i normalności. Chcemy, aby prezydent i radni nas słuchali i nam pomagali. Chcemy odbudować nasze miasto. Wy szukajcie sobie pracy w partii PIS Wam da, my musimy na siebie zapracować. Koniec tyrani i upokarzania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:32 24-10-2018,   47%
@~P To ja ci powiem tak: Ostrołęka dla Wszystkich + Nasza Ostrołęka + Bezpartyjne Miasto = 12. Dziękuję, POPIS nie potrzebny.
odpowiedz   •   oceń :  
~P, 17:42 24-10-2018,   59%
@~Wolna Ostrołęka Akurat głosowałem na Bezpartyjne Miasto Ostrołęka i na pana Frydryka. Daleko mi do PIS ale jeszcze dalej do SLD z którego wywodzi się pan Kulik
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:45 24-10-2018,   59%
@~P Bezpartyjne Miasto nie poprze PiS bo to partia. A Kulik od 2014 roku jest bezpartyjny. Wybór jest jasny, ja głosuję na Łukasza Kulika, choć też głosowałem na Frydryka. Apeluję do bezpartyjnych komitetów OdW, NO i BMO o stworzenie koalicji w radzie i współrządzenie z panem prezydentem Kulikiem.
odpowiedz   •   oceń :  
~emerytka, 18:01 24-10-2018,   42%
@~P W TVP i TVN podają KULIK kandydat BEZPARTYJNY. Włącz telewizje i sprawdź. Prezes KURSKI by się nie pomylił.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 19:37 24-10-2018,   45%
@~P Arek to ty? Wszyscy znają twoja strategie KULIK to lewica a PIS to prawica. Nie przejdzie. To wy wprowadzacie w Polsce socjalizm, zabierając jednym, a rozdajecie swoim. To wy jesteście na lewo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewald, 15:27 24-10-2018,   57%
Apel do Pawła Niewiadomskiego! Wiem, że na posprzątanie materiałów agitacyjnych jest 30 dni ale czy za przykładem innych nie może Pan tego zrobić wcześniej? Tandetnie wykonane plakaty z Pańskim wizerunkiem walają się wszędzie. Proszę nie czekać aż wiatr i deszcz zrobią swoje. A tym bardziej skoro jest Pan prawnikiem to powinien wiedzieć, że nie można wieszać plakatów gdzie popadnie, to że większość tak robi nikogo nie usprawiedliwia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Paweł Niewiadomski, 16:16 24-10-2018,   61%
@~Ewald Szanowny Panie. Plakaty zostały zdjęte następnego dnia po wyborach tj. w poniedziałek o godzinie 20:00. Wszystkie które wisiały na słupach zostały zdjęte. Cześć plakatów została zerwana następnego dnia po powieszeniu. Zapewne działanie konkurencji. Plakaty nie były wywieszone gdzie popadnie. Miałem zgodę UM na wskazane przeze mnie miejsca. Wszystko zgodnie z prawem Panie Ewald. Pozdrawiam Paweł Niewiadomski
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewald, 19:54 24-10-2018,   50%
@~Paweł Niewiadomski Być może plakaty zostały zdjęte ale znaczna część tych które zostały zerwane czy to przez wiatr czy jak to Pan twierdzi przez konkurencję, to w dniu wczorajszym tj. wtorek walała się jeszcze po ziemi obok słupów. I proszę nie traktować tego osobiście, że akurat uczepiłem się Pana czy coś po prostu spora liczba Pańskich plakatów poniewierających się czy to na ulicy, chodniku czy trawniku rzuciła mi sie w oczy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Paweł Niewiadomski, 20:10 24-10-2018,   55%
@~Ewald Po południu został zrobiony rekonesans i żadnego plakatu nie znalazłem. Pozdrawiam Paweł Niewiadomski
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulik na prezydenta!!!, 21:52 24-10-2018,   34%
@~Paweł Niewiadomski To załóż okulary
odpowiedz   •   oceń :  
~UB, 15:55 24-10-2018,   89%
gang świeżaków
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:03 24-10-2018,   50%
Kulik ma tyle do powiedzenia, ile pozwoli PO. Zobaczycie, że weźmie ich do koalicji i będzie robił co mu każą.
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 16:08 24-10-2018,   50%
Po to macie 8 radnych z PIS, aby narzucać wole partii. Tylko nikt z wami nie chce współpracować  Upadek jest bliski.
odpowiedz   •   oceń :  
~P, 17:38 24-10-2018,   47%
Ja głosowałem na Bezpartyjne Miasto Ostrołęka i na pana Frydryka i nie mam zamiaru głosować w drugiej turze na człowieka który był w SLD.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:41 24-10-2018,   65%
@~P Ja głosowałem podobnie i wybieram Kulika. Dlaczego? Z SLD odszedł w 2014 roku, a Kotowski dalej jest w PiS. A ja stawiam na bezpartyjność w chwili obecnej.
odpowiedz   •   oceń :  
~nigdy wiecej, 17:59 24-10-2018,   58%
@~P Nie ma takiej opcji, aby nad bezpartyjnymi stał prezydent z PIS. Panu KOTOWSKIEMU dziękujemy niech odpocznie po 12 latach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:56 24-10-2018,   50%
I co z tego że Kotowski jest w PiS? To pożądany facet, jak zresztą większość ludzi z PiS. W przeciwieństwie do tych z PO i SLD.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:32 24-10-2018,   60%
@~P Arek, to ty? xD
odpowiedz   •   oceń :  
~koniec partii, 09:00 25-10-2018,   100%
Znasz pana Kotowskiego osobiście? Porządny to pojęcie względne. Ty głosowałeś na Kotowskiego masz swoje powody, ale większość głosuje na KULIKA uważają, że jest porządny, uczciwy i bezpartyjny. Nikt już nie chce PIS w Ostrołęce została was garstka.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:33 24-10-2018,   50%
Kleczkowski wyszedł z po żeby teraz z po zrobić koalicję i weź bądź tu mądry kto jest kto, the latest news; a miało być że dla OdW a tu jednak dla partii
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 18:57 24-10-2018,   54%
Boli, że bezpartyjni rządzą. W końcu po 16 latach duetu Czartoryski-Kotowski
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewald, 19:34 24-10-2018,   50%
Apel do Pawła Niewiadomskiego! Wiem, że na posprzątanie materiałów agitacyjnych jest 30 dni ale czy za przykładem innych nie może Pan tego zrobić wcześniej? Tandetnie wykonane plakaty z Pańskim wizerunkiem walają się wszędzie. Proszę nie czekać aż wiatr i deszcz zrobią swoje. A tym bardziej skoro jest Pan prawnikiem to powinien wiedzieć, że nie można wieszać plakatów gdzie popadnie, to że większość tak robi nikogo nie usprawiedliwia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Janusz Wszechmogący, 19:57 24-10-2018,   50%
@~Ewald Byś przeczytał wcześniejszą odpowiedź na swój post. A nie w kółko wklejasz post trollu.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:02 25-10-2018,   0%
@~Janusz Wszechmogący Nawet jak mu ktoś plakat zerwał to wypada go po wyborach posprzątać, a nie zostawić taki śmieć, a później mówić, że to na pewno konkurencja...
odpowiedz   •   oceń :  
~Ten, 20:24 24-10-2018,   50%
Niektórzy farbą się odmładzają.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:57 24-10-2018,   50%
ja to mam pytanie do radnych mijającej kadencji glosujacych za tym by koledze bralskiemu nie obniżano pensji, kto wg nich winien zwrocic wynagrodzenie spoldzieli: miasto ostroleka czy radny bralski, a może nie trzeba zwracać wobec wyroku nsa
odpowiedz   •   oceń :  
~I znów pat, 01:13 25-10-2018,   100%
PO czyli koalicja obywatelska i Ostrołęka dla wszystkich mają razem 7 mandatów kogo mogą do koalicji wciągnąć by znów pis blokować?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 04:54 25-10-2018,   100%
@~I znów pat Ciekawe czy się dogadają.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nie jestem debilem, 08:45 25-10-2018,   100%
Nie dogadają się. Bezpartyjni nie chcą prezydenta z PIS, ani głosów PO. Bezpartyjni radni mają 12 głosów i wkrótce dostaną od mieszkańców bezpartyjnego prezydenta. Mój głos ma KULIK. A wy urzędnicy , którzy macie mieszkańców za debili pracować, a nie idiotyczne komentarze wypisywać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:27 25-10-2018,   25%
Kulik pociągnie miasto w dół.  Głosuję na Kotowski
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 08:42 25-10-2018,   100%
Jesteśmy na dnie. Musimy się odbić. Głosuję na KULIKA.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:43 25-10-2018,   50%
I masz prawo.
Na szczęście wiele osób ma odmienne zdanie i też ma prawo głosować. Niech wygra demokracja.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jacek, 08:49 25-10-2018,   0%
Pamiętajmy że Centralnie Rządzi PiS i na pewno Janusz Kotowski pozyska dotacje dla miasta, tak jak to robi od 3 lat :
1. Remont Mostu
2. Dobrzańskiego
3. Witosa
4. Program Mobilność (Autobusy, przystanki, ścieżki rowerowe itd).
Nowo pozyskane środki:
1. Przebudowa ul. Pomian
2. Przebudowa ul. Goworowskiej
3. Słoneczna
4. Rondo na Stacha Konwy
5. Obwodnica Ostrołęki
W/w kwestie to są fakty, które można sprawdzić a nie opowiadanie Bajek przez Pana Kulika który się boi debaty etc.
Janusz Kotowskie Najlepszy Kandydat na Rozwój Miasta Ostrołęki.
Co do Sejmiku to zobaczymy czy PO będzie miała koalicje z PSL, a jak będzie to czy na pewno ona przetrwa przy tak niewielkiej przewadze.

Proszę zadać pytanie Panu Kulikowi jak głosował w sprawie przyłączenia gruntów z Rzekunia do Ostrołęki, czy na korzyść Miasta ????
W ilu komisjach był jak był Radnym ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:52 25-10-2018,   -
@~Jacek a te samorządy które od wielu lat są bez reprezentacji w kolejnych rządach pewnie zaginęły
odpowiedz   •   oceń :  
~LOL, 09:33 25-10-2018,   50%
W Ostrołęce jest szansa na normalność. Rada Miasta odmłodzona, PiS 1/3 składu, większość ludzi nie związana z zabetonowanym układem ogólnopolskim. Życzę wszystkim powodzenia i dużo dobrych pomysłów. Aby było normalnie, to muszą ludzie jednak ze sobą prowadzić konstruktywny dialog a nie szczekać na siebie jak prymitywni homo sapiens. Hejterów już nie brakuje z tego co widzę. How, how kundelki - dziś dzień kundelka ! Polityka oprócz lobbowania nie ma wiele wspólnego z biznesem, więc nic się i tak nie zmieni ludziom w kieszeni. To są błędy systemowe. Porównajcie sobie na spokojnie kandydatów - od A do Z i zobaczycie kto jest kim. Co niektórym z pewnością będą potrzebne DUŻE okulary i wizyta u psychiatry żeby dokonać dobrego wyboru. Niech wygra lepszy ! Powodzenia Panie Kotowski - nie jestem związany z polityką i nie czerpię z tego korzyści.
odpowiedz   •   oceń :  
~polak, 11:54 25-10-2018,   0%
Podobno Pan Kulig zamierza współpracować w sprawie sprowadzenia uchodźców?
odpowiedz   •   oceń :  
~a to ciekawe, 11:58 25-10-2018,   0%
Ciekawe gdzie Pan Łukasz zakwateruje uchodźców?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:01 25-10-2018,   0%
Panie Łukasz pochodzi Pan z rodziny komunistycznej to jakie losy czekają muzeum wyklętych? Zamierza Pan wybudować nowe muzeum?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:02 25-10-2018,   0%
Pewnie Pan Kulik z muzeum zrobi magazyny zboża
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:11 25-10-2018,   0%
Panie Kulik czy po wyborach zamierza się Pan znowu rozwieźć?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:14 25-10-2018,   0%
Panie Łukaszu czy to prawda, że korzysta Pan z chwilówek wysoko procentowych i zamierza je Pan spłacić po objęciu prezydentury?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:23 25-10-2018,   0%
Czy przyczyną problemów Pana Łukasza jest hazard?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:31 25-10-2018,   0%
Czy Pan Kulik jest hazardzistą?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:38 25-10-2018,   0%
Czy ktoś kiedyś widział Pana Kulika w kościele?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:18 25-10-2018,   0%
Panie Łukaszu na sesjach radnych trzęsą się Panu ręce z powodu alkoholu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Iza, 13:26 25-10-2018,   0%
Dlaczego nie zgodził się Pan Panie Łukaszu na debatę z Panem Kotowskim?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:22 25-10-2018,   0%
Czy to prawda Panie Łukaszu, że bije Pan kobiety?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:39 25-10-2018,   0%
Czy ktoś z Was wie gdzie można znaleźć program wyborczy tego Pana Kulika? Ja nie mogę znaleźć... chyba nie ma go w ogóle...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:40 26-10-2018,   -
Podobno Pan Kulik chce podpiąć szpital pod miasto - do dopiero będą jaja, a dzięki uprzejmości jednego komentującego poznałem program Pana Kulika - nie do zrealizowania przy szukaniu oszczędności - puste słowa - wygranym może być tylko jeden Kotowski.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2