eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rada miasta zdecydowała ws. absolutorium dla prezydenta Ostrołęki

REKLAMA
zdjecie 5661
REKLAMA
zdjecie 5661
Posłuchaj

Prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Radni Rady Miasta Ostrołęki byli w tej sprawie jednogłośni, co stanowi wyraz akceptacji dla sposobu gospodarowania miejskimi finansami w minionym roku.

Udzielenie absolutorium to coroczna procedura, podczas której rada miasta ocenia wykonanie budżetu za poprzedni rok. Dochody miasta ogółem wyniosły 655 135 765,14 zł, co stanowiło 102,72 proc. wykonania w stosunku do planu na początek 2025 r. Wydatki ogółem wyniosły 647 637 780,47 zł.

Wszyscy radni zagłosowali tak samo - 21 głosów "za" i jednogłośne udzielenie absolutorium. Wcześniej podobny wynik był w przypadku wotum zaufania.

Pozytywna ocena wykonania budżetu przełożyła się na jednomyślną decyzję radnych o udzieleniu prezydentowi absolutorium. To istotny moment w samorządowym kalendarzu, stanowiący podsumowanie całorocznej pracy oraz gospodarowania finansami miasta.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×