Prezydent Ostrołęki Paweł Niewiadomski otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Radni Rady Miasta Ostrołęki byli w tej sprawie jednogłośni, co stanowi wyraz akceptacji dla sposobu gospodarowania miejskimi finansami w minionym roku.
Udzielenie absolutorium to coroczna procedura, podczas której rada miasta ocenia wykonanie budżetu za poprzedni rok. Dochody miasta ogółem wyniosły 655 135 765,14 zł, co stanowiło 102,72 proc. wykonania w stosunku do planu na początek 2025 r. Wydatki ogółem wyniosły 647 637 780,47 zł.
Wszyscy radni zagłosowali tak samo - 21 głosów "za" i jednogłośne udzielenie absolutorium. Wcześniej podobny wynik był w przypadku wotum zaufania.

Radni zdecydowali w sprawie wotum zaufania dla prezydenta Ostrołęki. Jednogłośnie!
Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Ostrołęki prezydent Paweł Niewiadomski otrzymał wotum zaufania. Za jego udzieleniem zagłosowali wszyscy obecni na sesji radni.…
Pozytywna ocena wykonania budżetu przełożyła się na jednomyślną decyzję radnych o udzieleniu prezydentowi absolutorium. To istotny moment w samorządowym kalendarzu, stanowiący podsumowanie całorocznej pracy oraz gospodarowania finansami miasta.







1
8