2022-05-18T21:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rada osiedla Centrum podsumowała 2021 rok

REKLAMA
zdjecie 5131
REKLAMA
zdjecie 5131
6
4
12

Spotkanie sprawozdawcze rady osiedla Centrum nie cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców. Choć rada zapraszała do dyskusji o problemach osiedla, do Szkoły Podstawowej nr 10 dotarli jedynie... sami radni osiedla oraz przedstawiciel władz miejskich: wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Frydryk.

Rozpoczął się czas spotkań sprawozdawczych na ostrołęckich osiedlach. We wtorek na Starym Mieście mieszkańcy chętnie rozmawiali o tym, co należy poprawić na osiedlu. Na Centrum, mimo zaproszenia ze strony rady osiedla, chętnych do rozmów nie było.

Ostatecznie spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Z informacji przedstawionych na spotkaniu wynika, że podczas obrad rady osiedla w 2021 roku rozpatrywano i opiniowano wnioski mieszkańców, rady osiedla i inne wnioski spływające do zarządu bądź rady.

Rada osiedla ustaliła priorytetowe zadania do ujęcia w projekcie budżetu miasta Ostrołęki, zostały one przedłożone władzom miasta. Są to: budowa ul. Konarskiego; remont nawierzchni ul. Kozłowskiego "Lasa" wraz z ciągiem pieszym; remont nawierzchni ul. Sochaczewskiego wraz z naprawą progów zwalniających; remont nawierzchni Al. Jana Pawła II; budowa ul. Cieplińskiego; remont nawierzchni ul. Sucharskiego; budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz przebudowa ul. Goworowskiej w kierunku Al. ks. Popiełuszki; budowa łącznika między ul. Grota-Roweckiego a ZUS; budowa oświetlenia "wału carskiego" w części pomiędzy ul. Podróżników a Al. ks. Popiełuszki oraz przeprowadzenie pielęgnacji koron drzew, a także roślinności na tej ulicy; uregulowanie spraw dotyczących oświetlenia ulicznego poprzez montaż odpowiednich urządzeń; uregulowanie harmonogramu utrzymania ulic gruntowych na os. Centrum; budowa inteligentnego przejścia dla pieszych przy Bohaterów Warszawy (przy Biedronce); poprawienie bezpieczeństwa na przejściach przy Al. Jana Pawła II poprzez ich podświetlenie; powiększenie parkingu zlokalizowanego przy ul. Skierkowskiego; uregulowanie sprawy dot. wjazdu z Al. Jana Pawła II w ulicę Skierkowskiego; budowa łącznika ul. Jezierskiego z ul. Konarskiego; budowa chodnika wzdłuż ul. Sikorskiego na wysokości bloków 45, 47, 49; wykonanie brakujących śluz rowerowych na rondach Zbawiciela Świata i HDK; usunięcie drzewa ograniczającego widoczność na przejściu dla pieszych na wysokości ZUS; budowa przejścia dla pieszych w ul. Żebrowskiego na wysokości kościoła Zbawiciela Świata; budowa/utwardzenie nowo powstałych ulic na terenie osiedla, tj. Magnoliowej, Bratkowej, Krokusowej, Sasankowej czy budowa chodnika wzdłuż ul. Żołnierzy Armii Krajowej.

Istotnym wydarzeniem w 2021 roku była impreza "Pożegnanie lata z Radą Osiedla Centrum", w tym wydarzeniu wzięło udział ok. 2 tysiące osób, a połączone ono było z otwarciem pierwszego publicznego miejsca do grillowania dla mieszkańców. Co istotne, na środowym spotkaniu zaznaczono, że podobna impreza planowana jest także w 2022 roku.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×