2022-05-19T23:12:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rada Osiedla Łazek podsumowała 2021 rok. Lista potrzeb wciąż jest długa [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5867
REKLAMA
1
0
2

Rada osiedla Łazek na spotkaniu sprawozdawczym podsumowała 2021 rok. Był to rok, w którym nie brakowało wyzwań i nie zabrakło konkretnych działań osiedlowych radnych. Lista inwestycji, które przydałyby się na tym osiedlu jest dość długa.

- Zgodnie ze statutem rady w roku 2021, podejmowaliśmy działania, które miały na celu osiągnięcie podstawowych zadań naszej działalności. Związane były z zaspokojeniem potrzeb na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców Osiedla Łazek. Jednocześnie zabiegaliśmy o współdziałanie z organami Miasta Ostrołęka w realizacji zadań publicznych - poinformowano na spotkaniu.

Rada osiedla działała prężnie, organizując m.in. piknik rodzinny czy konkursy plastyczne dla dzieci. Podejmowano inicjatywy, wnioski i interwencje w sprawach ważnych dla mieszkańców miasta, tak jak wniosek o ustawienie tablicy ogłoszeniowej przy Padlewskiego czy koszy przy ul. Sierakowskiego. Sporządzono też wniosek o zamontowanie kamer monitoringu przy blokach socjalnych na Padlewskiego, o remont nawierzchni ul. ks. Brzóski czy zamontowanie lampy w celu doświetlenia drogi przy ul. Gościniec Mazurski.

Jak poinformowano, prowadzone były także rozmowy z prezydentem w sprawie placu zabaw czy z dyrektorem Wydziału Inwestycji Miejskich w sprawie ronda z ul. Stacha Konwy na ul. Padlewskiego. Do Urzędu Miasta przekazano spis niedziałających latarni na osiedlu, a w sprawach bieżących mieszkańców bloków socjalnych przy Padlewskiego rada osiedla rozmawiała z OTBS.

Rada osiedla Łazek wskazała także zadania inwestycyjne, które poprawiłyby poziom życia na osiedlu:

 • Zakup działek, które posłużyłyby jako miejsce na plac zabaw, siłownię pod chmurkę, miejsce rekreacji dla mieszkańców.
 • Przebudowa skrzyżowania ul. Padlewskiego z ul. Stacha Konwy, tak aby umożliwić płynne włączenie się do ruchu pojazdów z ul. Padlewskiego a ul. Stacha Konwy.
 • Przebudowa skrzyżowania ul. Słonecznej z ul. Stacha Konwy, tak aby umożliwić płynne włączenie się do ruchu pojazdów z ul. Słonecznej na ul. Stacha Konwy
 • Upłynnienie ruchu na rondzie Księcia Siemowita III ( przebudowa, wiadukty, prawoskręty, estakada)
 • Naprawa drogi ul. Słonecznej i ułożenie chodników dla pieszych oraz ścieżki rowerowe.
 • Ułożenie asfaltu lub kostki na ul. Ludwika Staniszewskiego. Jej mieszkańcy są chętni do pomocy. Założyli społeczny komitet budowy drogi, co jest istotnym elementem przy chęci zrobienia tam drogi asfaltowej lub kostki.
 • Utwardzenie ul. Sobótkowej. Ułożenie asfaltu a ul. Bitwy pod Ostrołęką (droga jest znaczącym skrótem dla mieszkańców)
 • Utwardzenie lub ułożenie asfaltu przy ul. Fotrowej 1 (duża ilość dziur i nierówności, co uniemożliwia sprawne poruszanie się pojazdów )
 • Ułożenie płyt na ul. Otok 10, 20 i zamontowanie tam oświetlenia. Jest ono niezbędne dla mieszkańców, aby mogli poczuć się bezpiecznie.
 • Budowa ul. Pamięci Narodowej
 • Utwardzenie ulicy Otok 13-17 i 26-33
 • Ułożenie asfaltu na ul. Padlewskiego 16 i 18.
 • Ułożenie nawierzchni na ul. Ks. Brzóski
 • Wyrównanie ul. Gościniec Mazurski

Na spotkanie sprawozdawcze rady osiedla Łazek dotarli miejscy radni: wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Frydryk oraz radny Wojciech Parzychowski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×