Marcin Opęchowski, przewodniczący zarządu Osiedla Stacja, wystosował oficjalne pismo do prezydenta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego z żądaniem pisemnych odpowiedzi na pięć kluczowych pytań nurtujących mieszkańców dzielnicy.
Inicjatywa przewodniczącego Opęchowskiego jest bezpośrednim efektem zebrania sprawozdawczego, które odbyło się 13 maja tego roku. To właśnie podczas tego spotkania mieszkańcy Osiedla Stacja zgłosili szereg problemów wymagających pilnej interwencji władz miasta.
Infrastruktura drogowa priorytetem mieszkańców
Najważniejszym punktem wniosku są kwestie związane z infrastrukturą drogową. Mieszkańcy domagają się konkretnych terminów rozpoczęcia remontu ulicy Kolejowej. Równie pilna jest sprawa tak zwanej "czarnej dróżki" - ulicy Czarnej.
W piśmie znalazło się również pytanie o plany remontowe ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, co wskazuje na systematyczne problemy z nawierzchnią dróg w tej części miasta.
Szczególnie wrażliwą kwestią poruszaną w piśmie jest sprawa Centrum Integracji Cudzoziemców. Jak podkreśla przewodniczący Opęchowski, mieszkańcy wyrażają "bezwzględny sprzeciw" wobec powstania takiej instytucji, motywując to obawami o bezpieczeństwo. Ta sprawa może stać się jednym z najgorętszych tematów w nadchodzących tygodniach, szczególnie w kontekście rosnących w całej Polsce debat na temat polityki migracyjnej.
Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem interpelacji jest sytuacja klubu seniora. Starsi mieszkańcy Osiedla Stacja zgłaszają problemy z obecnym lokalem - sala jest zbyt mała, a dodatkowo znajduje się na piętrze, co stwarza bariery komunikacyjne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Seniorzy proszą o udostępnienie odpowiednich pomieszczeń w Multicentrum, co mogłoby rozwiązać ich problemy lokalowe.