2020-03-13T13:43:44+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rada osiedla wnioskuje do prezydenta: Do wymiany progi zwalniające

REKLAMA
zdjecie 4004
zdjecie 4004
REKLAMA
1
0
4
Rada Osiedla Bursztynowe zaapelowała o w sprawie wymiany na nowe progów zwalniających zamontowanych w ul. Bursztynowej. Według przewodniczącego rady, obecne progi uległy zużyciu.
 
- W ulicy Bursztynowej zamontowane są trzy progi zwalniające. Progi zwalniające powinny miejscowo ograniczać prędkość z jaką poruszają się pojazdy, powinny mieć wpływ na zmniejszenie natężenia ruchu drogowego na ulicy Bursztynowej z przeniesieniem części ruchu na ulice równoległe. Niestety progi obecnie znajdujące się w ulicy Bursztynowej są rozjeżdżone przez co mają zmienioną geometrię i swojej roli nie wypełniają. Nie stanowią już żadnej przeszkody, która może powodować ograniczenia prędkości. Kierowcy pojazdów kołowych praktycznie nie reagują na progi, nie ograniczają prędkości. Ten wniosek już wielokrotnie był wysuwany przez mieszkańców osiedla, był również rozpatrywany przy opracowaniu projektu obywatelskiego. Niestety dotychczas bez efektu - czytamy w uzasadnieniu wniosku.
 
- Bezpośrednio przy ulicy Bursztynowej znajduje się park bardzo często odwiedzany przez dzieci i młodzież. Park odgrodzony jest od jezdni tylko chodnikiem. Wielokrotnie miały miejsce zdarzenia, gdzie dziecko czy to z terenu parku, czy z posesji zlokalizowanych po przeciwnej stronie, wbiegało wprost na ulicę. Dotychczas tylko w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności nie doszło do tragedii, w której mogli uczestniczyć kierowcy lekceważący znaki drogowe i ignorujący progi zwalniające. Stąd, jeszcze raz prosimy o demontaż istniejących progów i zamontowanie w to samo miejsce nowych progów, które będą wyczuwane nawet przez najbardziej „znieczulonych" kierowców. Ponadto, proszę o uczulenie służb porządku publicznego na potrzebę monitorowania prędkości pojazdów poruszających się ulicami osiedlowymi i ulicami przyległymi do parku na osiedlu Bursztynowe - napisał przewodniczący rady osiedla Bursztynowe Kazimierz Łoniewski. 
 
Prezydent Ostrołęki nie odpowiedział jeszcze na ten wniosek. 
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×