eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Radarowy wyświetlacz prędkości w Borawem

REKLAMA
REKLAMA
Radarowy wyświetlacz prędkości rzeczywistej o zasilaniu solarnym pojawił się na terenie gminy Rzekuń. Urządzenie zamontowano w msc. Borawe. Na ten cel samorząd pozyskał 20 tys. zł dofinansowania z Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A.
Zadaniem wyświetlacza jest w czytelny sposób ostrzegać oraz informować uczestników ruchu drogowego o tym, czy prędkość z jaką się poruszają jest zgodna z przepisami. Podczas przekroczenia dozwolonego progu urządzenie sygnalizuje prędkość w kolorze czerwonym, a także wyświetli napis ZWOLNIJ. W sytuacji złamania przepisów, wyświetlany jest również komunikat o liczbie punktów karnych oraz wysokości grzywny za naruszenie przepisów.
Natomiast kiedy kierowca będzie jechał z odpowiednią prędkością zobaczy jej wartość w kolorze zielonym oraz wyświetlany komunikat DZIĘKUJĘ.
- Wyświetlacz zamontowany jest w okolicach Szkoły Podstawowej w Borawem. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów placówki, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Obecnie prewencyjne radary prędkości instalowane są w większości krajów europejskich. Stosowane jako narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości są ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów. Ich prewencyjna, a nie represyjna funkcja sprawia, że urządzenia te są pozytywnie odbierane przez kierowców - podkreśla Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń.
Konkurs "WzMOCnij swoje otoczenie" to inicjatywa Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, a wszystko po to, aby promować inicjatywy społeczne, które zostawią po sobie pozytywny i długotrwały ślad.
www.energetycznykompas.pl
www.wzmocnijotoczenie.pl
 
Materiał informacyjny.
REKLAMA
for. Gmina Rzekuńfor. Gmina Rzekuń
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×