eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radiowozy w nowym oznakowaniu już sieją postrach na ulicach Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9224

Na ulicach Ostrołęki i na terenie powiatu ostrołęckiego dało się w ostatnich dniach zauważyć policyjne radiowozy w nowym, znacznie bardziej wyróżniającym się oznakowaniu. Dziś nowe radiowozy zostały oficjalnie “powitane” we flocie ostrołęckiej policji.

We wtorek, 30 stycznia na placu przed Komendą Miejską Policji w Ostrołęce odbyło się uroczyste przekazanie funkcjonariuszom nowych radiowozów. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, które sfinansowały zakup nowych aut. Nie zabrakło też kadry kierowniczej ostrołęckiej komendy oraz duchowieństwa.

Nowe radiowozy, to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i powiatu. Ostrołęckie radiowozy w ciągu roku pokonują dystans nawet ponad 1 200 000 tysięcy kilometrów, często z uwagi na charakter naszej służby są one wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby były one sprawne, nowoczesne i np. jak te które zostały dziś przekazane Kia Sportage wyposażone w napęd na cztery koła i zwiększony prześwit, dzięki któremu możemy podejmować szybkie działania w stosunku do osób potrzebujących pilnie naszej pomocy nawet w trudno dostępnym terenie.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych naszego miasta i powiatu, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część środków pochodziła z budżetu policji. Łączny koszt zakupionych pojazdów wyniósł 400 tysięcy złotych. Ponadto uroczyście przekazano także radiowóz vw crafter, który pochodzi z zakupów centralnych. Pojazdy już zostały wdrożone do użytkowania i służą naszym mieszkańcom. Samorządy wsparły także zakup policyjnego wyposażenia w postaci, m.in. nowoczesnych alkomatów oraz modernizację budynku w związku z powstaniem w niej w czerwcu ubiegłego roku Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji. W trakcie uroczystości proboszcz Parafii p.w. Zbawiciela Świata Prałat Jarosław Kotowski poświęcił nowe pojazdy służbowe.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×