2017-10-26T16:10:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni niemal jednogłośni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Za nami LIV sesja Rady Miasta Ostrołęki. Radni podjęli aż 33 uchwały, zmienili wieloletnią prognozę finansową i uchwałę budżetową a także wysłuchali oświadczeń radnych, którzy w większości podnosili temat zmian wprowadzanych w komunikacji miejskiej.

Głównym tematem dzisiejszej sesji były przekształcenia szkół. Zgodnie ze zmianą ustroju szkolnego wdrażanego Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 roku Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, radni musieli podjąć szereg uchwał, które zmieniły sześcioletnie szkoły podstawowe w szkoły ośmioletnie, szkoły zawodowe w szkoły branżowe I stopnia, szkoły policealne w szkoły policealne o której mowa w art. 18 ust. 1 pkt 2 lit. f ustawy - Prawo oświatowe, a gimnazja zostały włączone do szkół podstawowych. Rada Miasta była jednogłośna – 19 radnych było za, nikt nie był przeciw i nikt się nie wstrzymał od głosu.

Równie jednomyślnie przebiegło głosowanie na temat przyznania odznak "Za zasługi dla miasta Ostrołęki". 11 listopada, podczas uroczystej sesji Rady Miasta zostaną one przekazane: śp. Czesławowi Sikorze (w imieniu zmarłego odznakę odbierze rodzina), Kazimierzowi Kowalczykowi, Bronisławowi Kurpiewskiemu, kpt. Tadeuszowi Zakrzewskiemu, śp. Antoniemu Zagrobie (w imieniu zmarłego odznakę odbierze rodzina), Danucie Jadwidze Gołaś oraz Ostrołęckiego Chórowi Kameralnemu. Wszyscy radni byli za przyznaniem wyróżnień dla tych właśnie osób.

Rada Miasta zdecydowała również o zmianach w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej na bieżący rok. Zmiany były niewielkie i odnoszące się głównie do bieżących planów inwestycyjnych. Część środków została przesunięta na rok 2018 ze względu na mniejsze niż zakładano koszty, już po wybraniu firmy w przetargu.

Jednym z podniesionych tematów były również zmiany w działaniu komunikacji miejskiej. Choć punktu tego nie było w porządku obrad, kilkoro radnych wygłosiło swoje oświadczenia na ten temat. Wielu mieszkańców, za pośrednictwem radnych wyrażało wdzięczność za wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej. Część osób miało jednak wątpliwości dotyczące nowego rozkładu jazdy. Prezydent Janusz Kotowski zapewnił, że wszystkie sugestie będą zbierane i przekazywane do spółki MZK, która tego typu działaniami bezpośrednio się zajmuje.

Źródło: ostroleka.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×