2018-11-21T16:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Radni Powiatu Ostrołęckiego VI kadencji oficjalnie zaprzysiężeni [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
2
1

Za nami I sesja VI kadencji Rady Powiatu w Ostrołęce. Dziś odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowych radnych a także wybory prezydium rady oraz zarząd powiatu.

I sesja Rady Powiatu w Ostrołęce odbyła się w środę, 21 listopada. Obrady rozpoczęły się od wręczenia nowym radnym zaświadczeń o uzyskaniu mandatów. Następnie radny senior – Stanisław Subda poprowadził ślubowanie nowego samorządu. Gdy formalności z zaprzysiężeniem zostały dopełnione, nowo powołana rada mogła przystąpić do formalnej pracy.

Pierwszą podjętą dziś uchwalą był wybór przewodniczącego Rady Powiatu. Jedynym zgłoszonym kandydatem do tej funkcji był Piotr Liżewski – doświadczony samorządowiec i wieloletni komendant Straży Miejskiej w Ostrołęce. W tajnym głosowaniu uzyskał on wymaganą bezwzględną większością ilość głosów i tym samym stanął na czele rady.

Nowy przewodniczący po przejęciu zarządzania sesją od radnego seniora przeprowadził wybory na wiceprzewodniczących rady. Do funkcji tych zgłoszono dwie osoby – Zofię Napiórkowską i Stanisława Subdę. Oboje w tajnym głosowaniu uzyskali wymagane ustawą poparcie pozostałego składu rady.

Kolejnym punktem w porządku obrad był wybór starosty ostrołęckiego. Tu także zgłoszony został jeden kandydat – Stanisław Kubeł, który uzyskał poparcie 20 radnych. Dla Kubła będzie to kolejna, szósta już kadencja, w której ponownie stanie za sterami powiatu ostrołęckiego.

Podczas sesji radni wybrali także wicestarostę. Został nim, podobnie jak przed czterema laty, Krzysztof Parzychowski. Do zarządu powiatu radni powołali ponadto Annę Buczyńską, Antoniego Mulawkę i Waldemara Pędzicha.

Ostatnią podjętą dziś uchwałą Rady Powiatu było ustalenie wysokości miesięcznego wynagrodzenia, które przez następne pięć lat otrzymywał będzie starosta ostrołęcki. Radni zdecydowali o utrzymaniu pensji starosty w wysokości uposażenia z poprzedniej kadencji.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Quo Vadis Ostrołęko?, 19:49 21-11-2018,   0%
Ciągle siedzą Ci sami w tych radach.
Radzą a ludzie wyjeżdżają stąd...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2