2019-04-16T15:19:53+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radni z Mazowsza zdecydowali o dotacjach. Także dla szpitala w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
1
0
5

Podczas dzisiejszych obrad sejmiku, radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla szpitali i instytucji kultury. Dotację otrzyma także szpital w Ostrołęce.

– Po raz kolejny w tym roku, przeznaczamy środki na modernizacje i zakup wyposażenia dla naszych placówek. Potrzeby jak zawsze są ogromne. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej możemy wspierać nasze szpitale i instytucje kultury – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Ponad 18,3 mln zł dodatkowych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury.

ZDROWIE

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych będzie ponad 16,5 mln zł.

– To bardzo dobra informacja zwłaszcza dla pacjentów naszych szpitali. Nowoczesny sprzęt to lepsza diagnostyka, a zmodernizowane przestrzenie przekładają się na lepszy komfort leczenia – podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Decyzją radnych województwa mazowieckiego wsparcie trafi do ośmiu placówek.

Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym otrzyma w sumie ponad 3,8 mln zł na modernizację stacji uzdatniania wody (600 tys. zł w 2019 r. i kolejnych 900 tys. zł w 2020 r.) oraz zakup wyposażenia dla oddziału pediatrycznego znajdującego się w modernizowanym obecnie pawilonie IIII (3,2 mln zł).

Kolejne 2,1 mln zł trafią do Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „STOCER” Sp. z o.o. Otrzymane środki placówka przeznaczy na zakup sprzętu medycznego, który trafi do wszystkich placówek wchodzących w skład centrum, czyli Szpitala im. prof. M. Weissa w Konstancinie-Jeziornie, Szpitala Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie oraz Szpitala Kolejowego im. dr med. W. Roeflera w Pruszkowie.

1,6 mln zł w 2019 r. i kolejne 6 mln zł w 2020 r. otrzyma Szpital Dziecięcy im. prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie. Dzięki tym środkom wykonana zostanie adaptacja pomieszczeń na poziomie 0 i -1 budynku B1 na potrzeby apteki szpitalnej w nowej lokalizacji.

Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o. przeznaczy 2,6 mln zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej. Zakupione zostaną defibrylatory, respiratory transportowe, aparaty do nastawiania złamań, stół operacyjny z napędem hydraulicznym, stół transportowo zabiegowy, aparat USG, łóżko porodowe, kardiografy itp.

Blisko 180 tys. zł otrzyma Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie. Placówka zakupi pięć maceratorów (115 tys. zł) dla oddziałów wewnętrznego, kardiologicznego, ortopedycznego i urologicznego oraz zarabiarkę parafinową (64 tys. zł) dla zakładu patomorfologii.

Kolejne środki trafią do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu. 3,8 mln zł placówka otrzyma na doposażenie oddziałów: ginekologiczno-położniczego i traktu porodowego, neurochirurgii, pulmonologii i onkologii pulmonologicznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, wewnętrznego, kardiologicznego, a także bloku operacyjnego, zakładów endoskopii i patomorfologii.

Ponad 2 mln zł otrzyma Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie na zakup aparatury medycznej. Będą to echokardiografy 3D z sondą przezprzełykową, zestaw kardiomonitorów, aparat do znieczulania, bronchoskop, laser okulistyczny, videodermatoskop czy aparat USG.

Środki na zakup sprzętu medycznego w wysokości 210 tys. zł otrzyma także Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku. W nowy sprzęt poza płocką placówką zostaną wyposażone także oddziały w Warszawie i w Radomiu. Zakupione będą m.in. aparat do badań otoemisji akustycznej, audiometry, fotele laryngologiczne i okulistyczne, tonometry, spirometry, czy perymetr komputerowy.

69 tys. zł otrzyma Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. J. Psarskiego w Ostrołęce na zakup napędu neurochirurgicznego dla bloku operacyjnego. Urządzenie to jest niezbędne do wykonywania zabiegów operacyjnych w obrębie mózgu.

Środki otrzyma także szpital im. prof. E. Wilczkowskiego w Gostyninie. Placówka przeznaczy 14 tys. zł na wyposażenie palarni w oddziale psychiatrycznym III w oczyszczacz powietrza.

KULTURA

Dodatkowe środki trafią również do instytucji kultury. W sumie 1,8 mln zł zostanie przeznaczone na modernizacje i zakup sprzętu.

– Nasze instytucje wciąż się rozwijają. Dzięki pozyskanym środkom zarówno z budżetu województwa, jak i UE zmieniły się nie do poznania. Jednak wciąż mają duże potrzeby zwłaszcza w zakresie zakupu sprzętu czy wykonania prac remontowych. Tym bardziej cieszy fakt, że w ciągu roku znajdują się środki w naszym budżecie na ich zaspokojenie – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Muzeum Wsi Radomskiej otrzyma 521 tys. zł na zakup sprzętu – ładowarki samojezdnej przegubowej wraz z wyposażeniem i rębaka ciągnikowego tarczowego przyczepianego, a także na zakup samochodu do przewozu eksponatów i wykonanie dokumentacji pod budowę ogrodzenia.

Kolejne środki trafią do Warszawskiej Opery Kameralnej. Placówka zakupi projektor wraz z wyposażeniem (128,9 tys. zł) oświetlenie sceniczne (542 tys. zł) oraz samochód osobowy do przewozu osób i aranżacji (100 tys. zł).

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu otrzyma 126 tys. zł w 2019 r. i kolejny 1 mln zł w 2020 r. na modernizacje wiatraka typu koźlak oraz 150 tys. zł  na wykonanie dokumentacji pod modernizację zabytkowego budynku ratusza.

223 tys. zł trafi do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza na aktualizację dokumentacji pod rewaloryzację zabytkowego parku pałacowego na terenie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli oraz budowę dwóch budynków administracyjno-muzealnych na terenie parku muzeum we Wsoli.

Dwie instytucje – Muzeum Romantyzmu w Opinogórze (150 tys. zł) oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie (140 tys. zł) przeznaczą dodatkowe środki na zakup samochodu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 16:16 16-04-2019,   72%
Jak rząd dobrze rządzi jest kasa na najpilniejsze potrzeby i chętnych do dzielenia przybywa ,nawet Ci krytykujący rząd chcą tymi pieniędzmi poprawić swe notowania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:43 16-04-2019,   28%
Co ma do tego rząd? To samorząd województwa dał kasę. Nie eprowsdzaj ludzi w błąd!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:38 16-04-2019,   78%
To nie rząd, to oddech PiS za plecami w samorządzie mazowsza.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:02 16-04-2019,   80%
ma więcej jak ci się wydaje stwarza możliwości rozwoju Polski ,zobacz wzrost PKB i bezrobocie a jak nie wierzysz to sprawdz prognozy dla gospodarki niezależnych agencji rankingowych.
odpowiedz   •   oceń :  
~edek, 19:45 16-04-2019,   0%
69 tyś. dla szpitala w Ostrołęce , na zakup wiertareczki . wow
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2