zdjecie 3328
zdjecie 3328
2021-06-24T16:46:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Radny A. Jaskólski: Jestem rozczarowany postawą klubu PiS. Wstyd, panie i panowie!

REKLAMA
REKLAMA
3
10
54

Do ostrej dyskusji pomiędzy radnymi doszło na koniec sesji rady miasta. Andrzej Jaskólski (Ostrołęka dla Wszystkich) ostro skrytykował radnych PiS. "Wstyd, panie i panowie!" - mówił. W odpowiedzi usłyszał od przewodniczącego opozycyjnego klubu, że "chciał zaistnieć".

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie zagłosowali za wotum zaufania i absolotorium z wykonania budżetu za 2020 dla prezydenta Łukasza Kulika. Samorządowcy z PiS nie wzięli udziału w debacie nad raportem o stanie miasta, a jedynie głosowali. Podzielili się przy tym - część klubu była przeciw, część wstrzymała się od głosu.

Do tej sytuacji odniósł się na koniec sesji radny Andrzej Jaskólski z prezydenckiego klubu Ostrołęka dla Wszystkich.

Chciałbym oświadczyć, że jestem rozczarowany postawą klubu PiS. Przez cały rok biegacie z listami, prośbami do prezydenta, a jeżeli chodzi o wotum zaufania i absolotorium to dyscyplina partyjna wam zabrania zagłosować na "tak". Wstyd, panie i panowie!

- powiedział.

Nietrudno zgadnąć, że wywołało to natychmiastową reakcję radnych z klubu PiS.

- To, co usłyszałem, to jest po prostu poniżej zachowania! - odpowiedział radny Jerzy Grabowski (PiS). - Nigdy nie odnosimy się do inynch ugrupowań, manifestowania napisów swoich, klubów, a tu wymienienie nas jako tych "be" to jest panie radny bardzo, bardzo nieprzyjemne. Oświadczam, że gratuluję panu prezydentowi absolutorium i wotum, myślę, że te 4 głosy przeciwne dadzą panu do myślenia i myślę, że będzie pan robił tak, by tych głosów było jeszcze więcej.

Panu bardzu współczuję po prostu, bo chciał pan zaistnieć

- dodał radny Grabowski, odnosząc się do słów radnego Jaskólskiego. Z sali padło też słowo "chamstwo", choć ciężko zidentyfikować, kto to powiedział.

Radna Grażyna Sosnowska (także PiS) stwierdziła z kolei, że "pierwszy raz spotyka się z tak nieeleganckim zachowaniem".

Pierwszy raz spotykam się z tak nieeleganckim zachowaniem. Nigdy nie zdarzyło mi się słyszeć takiego nietaktownego zachowania. Radni klubu PiS zachowują się bardzo kulturalnie i taktownie

- podkreśliła. Dodała przy tym, że nie wybiera się jednak na spotkanie, na które prezydent miał zapraszać radnych po sesji. - Pan Jaskólski zrobił wszystko, żebym nie poszła - zakończyła.

REKLAMA
zdjecie 3328
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×