2020-03-05T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Grabowski o kolei do Ostrołęki: "Cios w serce". O elektrowni: "Budujemy"

REKLAMA
REKLAMA
20
10
42

Podczas sesji sejmiku województwa mazowieckiego, jaka odbyła się 3 marca, sporo mówiło się o Ostrołęce. Radny Marcin Grabowski mówił m.in. o sprawach kolejowych i o elektrowni. O podniesieniu cen biletów na pociągi mówił jak o "ciosie w serce", natomiast w kwestii elektrowni nieoczekiwanie przyznał: "Budujemy". 

O podniesieniu cen biletów na pociągi Kolei Mazowieckich pisaliśmy w naszym serwisie. Więcej zapłacimy również za pociągi na trasie Ostrołęka - Warszawa. Podczas ostatniej sesji sejmiku województwa mazowieckiego radny Marcin Grabowski mówił o tym, że jest to "cios w serce".

- Zachowam się trochę egoistycznie z tego względu, że wielokrotnie przypominam, w tamtym roku i w tym roku, że my jako Ostrołęka zostaliśmy wykluczeni z tego transportu. Bardzo wspaniałego transportu, pochodzę z rodziny wielopokoleniowej wywodzącej się z kolei. To dla mnie cios w samo serce, w serce też Ostrołęki, gdzie walczyliśmy o to, żeby mieszkańcy mieli możliwość dotarcia do Warszawy i dalej nawet jeszcze. Dlatego dla nas te podwyżki, dla ostrołęczan i subregionu ostrołęckiego, jest to wykluczenie transportowe, panie marszałku - powiedział. 

- Wiem, że wpłynął taki apel od samorządu Ostrołęki, wielu radnych na ostatniej sesji podpisało się pod takim apelem. To było 3/4 rady miasta plus wiele osób związanych z różnymi środowiskami, mieszkańcy - zaznaczył Grabowski, przypominając kolejowy apel, jaki popłynął z naszego miasta miesiąc temu. 

Podczas swojej wypowiedzi Grabowski nawiązał także do tematu elektrowni Ostrołęka C. Choć wstrzymano finansowanie i przerwano budowę, to radny jest dobrej myśli:

- Elektrownia ma się dobrze i będzie się miała dobrze. Budujemy. I myślę, że pan jako obywatel tego kraju powinien, być bardzo zainteresowany tym, żeby ten blok powstał. Bo to jest nasze dobro i to nasze zabezpieczenie energetyczne dla Polski - powiedział Grabowski, zwracając się do przewodniczącego sejmiku. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×