zdjecie 2546
zdjecie 2546
2021-03-25T11:34:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Jacek Łuba w radzie społecznej Muzeum Żołnierzy Wyklętych

REKLAMA
Zdjęcie główneRadny Jacek Łuba (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
9
4
9

Radni podjęli decyzję dotyczącą powołania radnego Jacka Łuby w skład rady społecznej Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Jego kandydaturę poparło 18 radnych, były też 2 głosy wstrzymujące.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mówiącymi, że „w skład rady muzeum powoływane są osoby spośród kandydatów wskazanych przez właściwe ze względu na siedzibę muzeum organy jednostek samorządu terytorialnego” dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych zwrócił się do przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki o wskazanie kandydata, który zostanie zarekomendowany ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Spośród grona samorządowców, na jednym z ostatnich posiedzeń komisji kultury, dziedzictwa narodowego i promocji Rady Miasta Ostrołęki miejscy radni jako kandydata reprezentującego samorząd miasta zaproponowali radnego Jacka Łubę z klubu radnych Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

- Wydaje mi się, że jako przewodniczący komisji kultury, najbardziej nam pasowałby na przedstawiciela w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Muzeum jest to przestrzeń, która ma zajmować się pamięcią. Jak znam prywatnie pana Jacka, to dla mnie jest to kandydat na pełnienie takiej funkcji. Wiem, że interesuje się historią, ma otwarty umysł, są to takie predyspozycje, które pozwolą godnie nas reprezentować. Dlatego rekomenduję i jeszcze raz proszę o poparcie tej kandydatury - powiedział radny Mariusz Mierzejewski.

Z kolei radny Paweł Niewiadomski zaznaczył, że Nasza Ostrołęka poprze kandydaturę Jacka Łuby wskazując, że jest on zaznajomiony z tematyką, którą przedstawia muzeum. Radny Łuba podkreślił, że będzie przekazywał radnym informacje dotyczące działalności muzeum.

- Najważniejszą sprawą dla muzeum jest w ogóle uruchomienie jego funkcjonowania. Miejmy nadzieję, że stanie się to w tym roku - podkreślił Łuba.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×