zdjecie 2252
2019-03-11T17:44:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Łuba kontra... była dyrektor z ratusza. Wymiana uprzejmości w sprawie TPO!

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
6
6
42

Wypowiedzenie umowy Towarzystwu Przyjaciół Ostrołęki przez prezydenta Łukasza Kulika wciąż budzi sporo emocji. Wiceprezes tej organizacji Maria Rochowicz postanowiła "rozliczyć" winnych tej sytuacji w poście na Facebooku. Przy okazji wmieszała w tę sytuację radnego Jacka Łubę. W mediach społecznościowych wywiązała się ostra dyskusja!

- Od 1989 roku kolejni prezydenci i z lewą i z prawa wspierali Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki rozumiejąc jego rolę dla kultury lokalnej. Prezydent Łukasz Kulik jest wyjątkiem, wyrzucił Towarzystwo na bruk bez żadnej rozmowy. A przewodniczący komisji kultury Jacek Łuba bardzo gorliwie się o to starał - napisała na swoim profilu na Facebooku Maria Rochowicz, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki i do niedawna dyrektor Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu. Co ciekawe, oba te podmioty mieściły się pod tym samym adresem.

Radny Jacek Łuba, którego Maria Rochowicz niejako "wywołała do tablicy", zdecydował się na wyjaśnienie sytuacji. Słowa o "gorliwe staranie się" o wyrzucenie TPO na bruk uznał jako kłamstwo.

- Być może uległa pani emocjom, ale stwierdzenie, że "gorliwie starałem się" o wypowiedzenie umowy dla TPO jest po prostu kłamstwem. W interpelacji, którą złożyłem, zwróciłem jedynie uwagę na bardzo promocyjną kwotę wynajmu i zapytałem pana prezydenta, czy zamierza podjąć kroki, by wyjaśnić ten stan rzeczy. Bo przyzna chyba Pani, że TPO, które raz jest instytucją kulturalną, a innym razem polityczną, miało mocno preferencyjne warunki umowy. Podjęcie kroków wcale nie musiało oznaczać wypowiedzenia umowy, ale pan prezydent zdecydował inaczej. Była to tylko i wyłącznie jego decyzja. Proszę jednak na przyszłość nie insynuować jakichkolwiek moich "zasług" w tej sprawie, a skupić się na faktach - odpisał.Odpowiedzią były... kolejne pytania.

- Czy zapytał Pan o umowę, o faktury? One były na 106zl co miesiąc za pokoik 2,5mx7m. Dlaczego na swoim portalu puścił Pan tak manipulacyjne teksty podające jakieś 25zł? - zapytała Maria Rochowicz.

Tym razem radny Łuba zdecydował się już na wypunktowanie tej odpowiedzi. Jak napisał, w jego interpelacji nie ma słowa o wypowiedzeniu umowy dla TPO, a kwota 25,76 zł netto plus należny podatek VAT oraz koszty dostawy energii cieplnej była podawana przez prezydenta Łukasza Kulika w odpowiedzi na inną interpelację. Te dwie kwestie można łatwo sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej. Co do słów o "swoim portalu", radny podkreślił, że nie prowadzi działalności gospodarczej, a to z kolei można sprawdzić w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Jak zakończy się ta sprawa? Prawdopodobnie nową siedzibą Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Być może już nie na tak preferencyjnych warunkach, jak w Urzędzie Miasta. Ale może z większą ilością kultury, a nie polityki?

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×