2018-12-05T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Mariusz Mierzejewski: "Nie jestem przeciwny elektrowni, ale..."

REKLAMA
REKLAMA
3
13
82

Radny Mariusz Mierzejewski na drugiej sesji rady miasta w ósmej kadencji zaapelował do radnych o zajęcie się ważnymi dla naszego miasta sprawami i zgłaszania projektów uchwał w normalnym trybie, nie w pośpiechu. Radni odrzucili wprowadzenie do porządku obrad dwóch projektów.

Na poniedziałkowej sesji rady miasta pojawił się poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, który zaapelował do radnych o wsparcie budowy ostrołęckiej elektrowni, budowa została uroczyście otwarta 16 października, na kilka dni przed pierwszą turą wyborów samorządowych.

Radny Mariusz Mierzejewski zabrał głos w sprawie dwóch uchwał nie wprowadzonych do punktu obrad - tej o "wsparciu budowy elektrowni", jak również o podniesieniu podatków dla przedsiębiorców.

- Ja chciałbym oświadczyć, żebyśmy w tej kadencji zajęli się rzeczami, które są najważniejsze z punktu widzenia naszej funkcji. My jesteśmy radnymi miasta, mamy pilnować spraw samorządowych i przede wszystkim po to tu się spotykamy. Jeżeli będą projekty uchwał, składajmy je zgodnie z jakąś procedurą. Po to mamy komisje, po to mamy czas, żeby je przeanalizować, przedyskutować, potem skierować na wysoką radę i zagłosować. Byłem przeciwny w dwóch przypadkach, bo w obu przypadkach te projekty nie zachowały tego trybu - wyjaśnił Mierzejewski.

Radny klubu Bezpartyjne Miasto podkreślił, że to nie radni będą decydować o tym, czy elektrownia będzie budowana czy nie. Dlatego zaapelował o zajęcie się sprawami mającymi realny wpływ na nasze miasto.

- Ja też nie jestem przeciwny budowie elektrowni, ale nie my będziemy o tym decydowali. Są koncerny, które wykładają pieniądze i czy my dziś intencję wydamy czy nie wydamy, to i tak, jak będą chcieli to zbudują. Od nas to nie zależy. Natomiast na pewno każdy z nas będzie przyklaskiwał tej inwestycji, tak jak każdej innej, która powstanie na tym terenie. Nie wydaje mi się, że ta nasza uchwała będzie miała jakiś wpływ. Chodzi o to, żebyśmy się zaczęli skupiać na rzeczach, które są dla nas ważne - zakończył.

Sesja rady miasta odbyła się 3 grudnia br.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~brexit, 10:06 05-12-2018,   56%
 Czy Wy panowie radni zdajecie sobie sprawę z konsekwencji własnych działań ? Najpierw jakiś Łuba, teraz następny, dla odmiany Mierzejewski. To będzie dla miasta bardzo trudne 5 lat.
Ludzie kogo Wy wybraliście ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:19 05-12-2018,   36%
@~brexit Wybraliśmy tych którzy chcą coś robić, ale zgodnie z procedurami.

No dobra, rada decyduje się na głosowanie tego co przedstawił poseł Czartoryski, ale np. 3 radnych ma do tego projektu jakieś pytania, kto ma na nie odpowiedzieć jak poseł Czartoryski zaraz po swoim wystąpieniu wyszedł.

Niech radni PiS przedłożą to co powiedział poseł Czartoryski do odpowiednich komisji. Te spróbują, tak spróbują, dowiedzieć się więcej konkretów na temat tej budowy, potem przedstawią je na posiedzeniu rady i  przejdą do głosowania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:44 05-12-2018,   20%
W czym problem, by radny Mierzejewski przedłożył sprawę elektrowni w odpowiedniej komisji jeśli chce skupiać się na rzeczach, które są dla nas ważne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 11:49 05-12-2018,   62%
@~brexit Brexit
W ubiegłym roku w Polsce wydobyto 65 milionów ton węgla. Jest to poziom wydobycia z  1950 roku. Wszystki prognozy wskazują , że co roku będzie mniejsze i węgla zacznie po prostu brakować. Ostrołęckie elektrownie, istniejąca i ta w "budowie" mają docelowo spalać około 6 milionów ton węgla , czyli 1/10 całego wydobycia. Jeśli weźmie się pod uwagę spadające wydobycie będzie to jeszcze większy procent.  Oczywistym jest , że będziemy ostro konkurować z innymi o węgiel którego wydobycie spadnie a ceny wzrosną. Jeśli doliczysz koszt transportu, opłaty środowiskowe, wzrost płac do poziomu europejskiego, wyjdzie ci że prąd z naszej elektrowni będzie bardzo drogi a inwestorzy nigdy nie udzyskają włoźonych pieniędzy, nie mówiąc o jakimkolwiek zysku. W chwili uwolnienia rynku energetycznego pojawiło się w Polsce wielu niezależnych dystrybutorów energii elektrycznej, którzy mogą na rynku hurtowym kupować prąd od kogo chcą. Jeśli będą mogli kupić tańszy prąd z Litwy Rosji czy Niemiec , to będą kupować najdroższy prąd z Ostrołęki ?  W tej chwili mamy jedne z najwyższych cen prądu w całej Europie, jak doliczysz różnice nabywcze polskich rodzin to okaże się że płacimy dwa, trzy razy więcej niż Francuzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:05 05-12-2018,   37%
Wszystkie zgody i poparcia były wydane za poprzedniego Prezydenta i Rady, więc po co to powielać, a może chodzi PiS-owi o odwrócenie uwagi od czegoś innego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:20 05-12-2018,   54%
Wynajduje się tematy zastępcze by odwrócić naszą uwagę od spraw mogących do końca zniszczyć reputację ludzi dobrej zmiany. Niespodziewana wizyta p Czartoryskiego to walka o zachowanie resztki reputacji i szansę na wynik w wyborach za rok. Tylko czy ma jeszcze szansę. Nie sądzę...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:20 05-12-2018,   72%
Chodzi o kontynuację po wyborach. Nie rozumiem co jest w tym złego, a może chodzi koalicji o odwrócenie uwagi od czegoś innego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:30 05-12-2018,   54%
@~Marek Kulikowski Polecam obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=F-pQyfhp2gs. Węgla w Polsce mamy dla całej europy. Dlaczego mamy brać taksówkę skoro mamy swój samochód? Dodatkowo przemysł górniczy to też potężne podatki i zarobki polaków, którzy w znacznej większości wydadzą te pieniądze w kraju. Jest to prosta droga do utrzymania lub wzrostu PKB. Transport realizują też spółki państwowe które również wydają pieniądze w kraju. Modernizacji linii kolejowych do transportu - o dziwo też wydane pieniądze bezpośrednio lub pośrednio zasilą portfele krajowe. System energetyczny widać że jest troszkę dla Ciebie zbyt skomplikowany. Francuski czy niemiecki prąd tylko dzięki mechanizmom finansowym może być zużyty w wschodniej Polsce fizycznie jakaś bateryjka i tak musi się bliżej lub troszkę dalej znaleźć. Francuzi i niemcy zrobią wszystko żebyśmy kupili od nich energię z tych samych powodów dla których my powinniśmy produkować ją sami - pieniądze z samej produkcji i usług powiązanych. Na usługach miasto się nie podniesie. Kiedy zaobserwowano rozwój Ostrołęki. Przypomnę budowa przemysłu papierniczego, energetycznego, mleczarskiego... Polecam zasięganie opinii nie tylko z tefałenu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:34 05-12-2018,   50%
Tak było. I tamte dokumenty są wiążące.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 13:50 05-12-2018,   64%
@~Marek Kulikowski Węgla mamy na kilkaset lat.Nie mam teraz czasu na polemikę.Ale to co piszesz to bzdury.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 14:01 05-12-2018,   75%
@~Marek Kulikowski dołączam się do sugestii jednego z internautów, który wkleił link :
https://www.youtube.com/watch?v=F-pQyfhp2gs
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 14:31 05-12-2018,   34%
@~Gość Na youtube są różne filmy. O Ufo, kosmitach i o tym , że papież Franciszek jest heretykiem,  Elvis żyje,albo Pan Jezus miał żonę i gromadkę dzieci. Pan Prezydent klepie o dwustu latach inni o setkach. Gdyby tak było nikt na Śląsku nie zamykałby kopalñ . Nie w tym rzecz czy polskiego węgla starczy na lat 30 czy 50, ważne jest dla dobra nas wszystkich i świata roślin i zwierząt zastopować emisję CO2 , zadbać o czyste środowisko. Mam to szczęście, że mam przyjaciół którzy co roku zapraszajá mnie na rajską wyspę. na Atlantyku. W ciągu ośmiu lat gdy na nią jeżdżę ilość poławianych ryb przez miejscowych rybaków spadła dwu, trzy krotnie. Nawet małż patago już nie ma. W ciągu ośmiu lat! Temat ryb których już nie ma stał się nr1 podczas każdej rozmowy w porcie, kawiarniach i barach.  Czy można coś zmienić gdy chińczycy przypływają na Atlantyk zardzewiałymi statkami i zabierają wszystko co się rusza? Jeśli nie zainwestujemy w nowoczesne źródła energi odnawialnej to w momencie gdy zabraknie węgla w ciągu kilku lat wytniemy wszystkie drzewa i  będziemy pustynią tak jak ma to miejsce w Senegalu gdzie wycięto drzewa namorzynowe z przeznaczeniem na opał do prymitywnych palenisk. Setki tysięcy senegalskich rybaków nie ma poco wypływać w morze, bo ryby rozmnażające sie w namorzynach przestały istnieć. Jak myślicz co zrobią bezrobotni młodzi rybacy? Oniczym innym nie marzą jak o tym by dopłynąć do bogatej Europy. Mamy czas na jałowe dyskusje o wyższości naszej cywilizacji białego człowieka? Działania związane trzeba podjąć teraz natychmiast. Kosztem naszej wygody, bogactwa i corocznych podróży z całą rodziną na koniec świata.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 23:20 05-12-2018,   -
@~Marek Kulikowski Najpierw radzę przeczytać artykuł  ONZ "UN sees 'worrying' gap between Paris climate pledges and emissions cuts needed."Jest do znalezienia na stronie centrum prasowego ONZ.
Tam jest taki fragment :
"The eighth edition of UNEP's Emissions Gap Report, released ahead of the UN Climate Change Conference in in Bonn next month, warns that as things stand, even full implementation of current national pledges makes a temperature rise of at least 3 degrees Celsius by 2100 very likely"
Czyli nawet gdyby wszyscy sygnatariusze zaimplementowali zobowiązania w całości , to i tak do roku 2100 temperatura wzrośnie o co najmniej 3 stopnie Celsjusza.
Ale abstra***ąc od ocieplenia.To nie jest największy problem.Znacznie gorszym jest załamanie systemowe.Ono jest nieuchronne za 20-40 lat.Nasza cywilizacja jest strukturą dyssypatywną. O stanie tej struktury decydują parametry, determinowane przez dynamikę nierównowagową procesów nieodwracalnych.Podstawowym parametrem jest EROEI.
Im wyższa jest wartość tego parametru, tym struktura dyssypatywna może osiągnąć większą złożoność.Problem jest taki ,że od początku lat 70-tych XX wieku ten współczynnik spada.
Działania ,które podejmują siły stojące za globalizacją mają doprowadzić do deindustrializacji połączonej z depopulacją.
I tak naprawdę celem tych wszystkich lewackich i ekomatolskich ruchów-a ruchy te to pożyteczni idioci sterowani przez elity za kulisami- jest sterowany upadek cywilizacji przemysłowej.
Chcą nas cofnąć do XVII wieku.To znaczy społeczeństwo.Bo dla potrzeb elit będą wydzielone strefy technologiczne,pozwalające korzystać z dobrodziejstw rozwoju technologicznego.
Jak będą zainteresowani to na forum mogę wyjaśnić o co chodzi i postaram się to zrobić z jak najmniejszą ilością wzorów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:11 05-12-2018,   37%
Brexit jak patrze na Żukowskiego czy resztę pisiorów to też zadaję sobie to pytanie, co oni jeszcze tam robią. Może wytłumaczysz mi że skoro elektrownia się buduje bo budowa się rozpoczęła to po co wspierać tę budowę durnymi uchwałami skoro i tak będzie się budować?
odpowiedz   •   oceń :  
~Vis, 10:42 05-12-2018,   72%
Jest to proste do wytłumaczenia.
Jeżeli trwa nagonka medialną przeciw budowie elektrowni w z Ostrołęce, to opinia Rady Miasta, wybranej przecież przez sporą grupę ostrołęczan ma znaczenie jeżeli ukazała by się w mediach.
A Tak " w świąt poszła" informacja, iż obecna rządząca radą większość(komitety Zarzyckiego, Mierzejewskiego, Kulika) i częściowo PO( chlubny wyjatek radny Adam Kurpiewski) jest przeciwna budowie elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:09 05-12-2018,   28%
@~Vis Czyli co, każdy może przyjść na sesję z powiedzieć że macie przegłosować to i to. Chyba nie na tym to polega, i nawet poseł Czartoryski nie jest żadnym wyjątkiem. No i ciekawe dlaczego wyszedł zaraz po odczytaniu wystąpienia, czyżby bał się niewygodnych pytań ze strony radnych?
Pan Mariusz dobrze powiedział, są jakieś procedury i należy ich przestrzegać. Wiem że PiS jest przyzwyczajony do natychmiastowego głosowania tego co dostają, ale u nas już oni nie rządzą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:37 05-12-2018,   75%
Czyli, co przedstawiciel ostrołęczan w parlamencie przyszedł na sesję ze sprawą budowy elektrowni i coś źle zrobił? Jeśli teraz radzie się to nie podoba to więcej nie przyjdzie i może miasto na tym stracić. Nie lepiej robić tak jak to PiS robił?
odpowiedz   •   oceń :  
~Vis, 11:58 05-12-2018,   45%
Czyli ma królować zasada ją jestem najważniejszy, niech mi wszyscy n..ą Ja jestem najważniejszy, jestem radnym miasta.
I nie ważne, czy dana sprawa wymaga szybkiej reakcji.
A może chodzi o to, że to nie ja wpadłem na pomysł zgloszenia takiej uchwały i ktoś inny był pierwszy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:07 05-12-2018,   23%
Są pewne procedury i nawet poseł PiS nie może ich lekceważyć, to nie Sejm, tu już PiS nie rządzi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:09 05-12-2018,   38%
@~Vis 16 października 2018 roku minister Tchórzewski rozpoczyna oficjalnie budowę elektrowni, czy mi się to przyśniło
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:22 05-12-2018,   84%
Właśnie, co na to nowe władze, kontynuacja?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:32 05-12-2018,   34%
To 16X nie był rozpoczęcia budowy. To co to buło? Piknik przedwyborczy? Okłamali Polskę! Mówili TvP że elektrownia OstrołękaC rozpoczyna dię budowa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:57 05-12-2018,   84%
Chodzi o to, czy nowe władze miasta popierają budowę.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 14:08 05-12-2018,   84%
Co ma do tego Żukowski? Czy Wy nie jesteście w stanie durnie pojąć , że to nie chodzi o Wasze kopanie się pod stołem tylko o przyszłość tysięcy rodzin w tym mieście.Uchwalając jakąś deklarację z poparciem dla tej budowy nic to Was nie kosztuje.
Skoro od Was to nie zależy to możecie to przegłosować.Wtedy wytrącicie raz na zawsze PiS-owi ten argument z ręki.
To jest elementarz polityczny.A  jakiś .... się kieruje wyrazem twarzy jakiegoś tam radnego.
Zero logiki w tym Waszym politykierstwie.Co za amatorszczyzna.
Ostrołęka nie zasługuje ,żeby nią rządzili ludzie o takich horyzontach.

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:58 05-12-2018,   34%
PiS ok ale Czartoryskiego musimy się pozbyć z Polityki !
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:12 05-12-2018,   -
Nikt go nie zapraszał, sajonara
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 23:25 05-12-2018,   -
Pan Mariusz to prosty facet niewiele rozumie
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanin, 10:27 05-12-2018,   24%
Pan Mierzejewski ma rację o tym czy ta budowa powstanie zadecudują duże koncerny i politycy z Rządu nie ci miejscy my możemy wyrazić swoją opinię a i tak oni zadecydują i radny ma rację niech ci miesjcy politycy zajmą się sprawami na które mają realny wpływ pozdrawiam cieplutko pana Mierzejewskiego człowiek na odpwooednim miejscu i stanowsiku
odpowiedz   •   oceń :  
~Fan, 23:28 05-12-2018,   -
@~Ostrołęczanin Pan Mariusz karierowicz i kłamca
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:28 05-12-2018,   71%
No to przyklaskujcie tej inwestycji, czy to nie jest ważna rzecz dla miasta?
Jeśli władze miasta nie będą chciały inwestycji, to nikt tu nie zainwestuje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Olo, 10:32 05-12-2018,   70%
Mariusz Ty z takim doswiadczeniem w samorządzie takie rzeczy pie pszysz!!!!!!
Ty po prostu przy tym glosowaniu nad budową elektrowni po prostu odleciales jesli twierdzisz że taka uchwala nic nie znaczy.
Znaczy i to bardzo wiele bo inwestor ma świadomość ze nie pcha się tu nieproszony. A i obrona takiej inwestyci przed zwyklymi pseudoekologami jest łatwiejsza.
Na kim jak na kim ale na Tobie Mariusz ja sam jak i zapewne moi znajomni sie bardzo zawiedli.
Myślę ze jak się kiedykolwiek spotkamy to powiem Ci to prosto w oczy.
Wstyd mi że na Ciebie głosowałem
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:38 05-12-2018,   34%
@~Olo Weź tabletki wariacie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:39 05-12-2018,   24%
@~Olo Na pewno powiesz to w oczy. Jakbys miał odwagę to podpisałbys się w tym poscie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:57 05-12-2018,   17%
@~Olo Wszystkie decyzje są już wydane i czy miasto będzie chciało czy nie to elektrownia powstanie. Obecnie miasto ma g... do gadania. Pan Mariusz ma rację, teraz wszystko leży w kompetencjach rządu i koncernów czy będą chcieli ją budować.
Tylko że jak na razie to wszystko jakoś cichnie i może się okazać że wydadzą decyzję taką jak w Łomży w sprawie kolei o przesunięciu środków w inne miejsce i odłożeniu budowy na inny, bliżej nieokreślony termin.
No i oczywiście od razu uruchomią tych po 3,50 żeby krzyczeli na forach że to Prezydent Kulik z Radą nie chcieli elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 11:42 05-12-2018,   70%
A następne inwestycje to co? Miasto ma dużo do gadania, jeśli będzie strzelać takie fochy to tylko straci. Przychodzi przedstawiciel mieszkańców w parlamencie że sprawą to go trzeba przyjąć. Nieważne kto to jest. Jeśli samorzadowi nie będzie się podobała elektrownia to może być ja z koleją do Łomży, przesuną na bliżej nieokreślony termin. Jeśli Kulik i reszta chce elektrowni to w czym problem zagłosować za poparciem budowy?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:12 05-12-2018,   38%
@~tępiciel lemingów a co było 16 października 2018 roku w czasie wizyty ministra Tchórzewskiego na terenie budowy elektrowni, oficjalne rozpoczęcie czy coś innego
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:24 05-12-2018,   58%
A cały było podczas rady, czy było poparcie dla inwestycji?
odpowiedz   •   oceń :  
~fantomas, 10:53 05-12-2018,   58%
kulik i jego swita,koszmar na 5 lat,
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:20 05-12-2018,   29%
@~fantomas Na pewno nie będzie gorzej jak przez ostatnie 12 lat
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:41 05-12-2018,   34%
@~fantomas Trudno przeżyć zmiany? Koszmar był przez 12lat. To co znaczy te 5. A może będzie lepiej niż za minionej epoki. Tylko nie krzyczcie bez potrzeby!.Rolą radnych jest działanie. I to bez względu na przynależność partyjną. To nie wasze prywatne sprawy tylko nasze Ostrołęczan. Proszę na każdej komisji i sesji pamiętać. Pracujecie dla miasta i jegi mieszkańców. Takie przesłanie powinno wisieć w sali podczas każdej sesji. Widoczne dla oponentów. Elektrownia to rządowa inwestycja. Takich kosztów żadne miasto nie udżwignie. Banki też mają problem. A w naszej kasie tylko 25mln. I jeszcze most do spłaty i jakieś kary za nie dotrzymanie terminów! Nikt o tym nie powiedział. Skarbnik była w świetnej formie jak o tej kasie mówiła. Teraz podobno chora! Co się stało?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:13 05-12-2018,   38%
sprzedawczyk.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:16 05-12-2018,   72%
nie chciał się zajmować sprawą, ale nie wstrzymał się od głosu, tylko zagłosował przeciwko...
odpowiedz   •   oceń :  
~Polka kalkukująca, 12:07 05-12-2018,   65%
Panowie, skończcie z tą farsą. Wczoraj Tchózewski przyznał, że ostrołeka C nie leży w ekonomicznym i ekologicznym interesie Polski. W takim razie w czyim? Chyba tylko ministra i lobby węglowego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:14 05-12-2018,   34%
@~Polka kalkukująca Bo już planują się z tego wycofać, tylko muszą to zrobić tak, żeby to nie była ich wina i mieli na kogo złożyć, chyba proste
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:33 05-12-2018,   63%
@~Polka kalkukująca Nie pisz kłamstw. Ta elektrownia leży w strategicznym interesie Polski tak samo jak armia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp, 12:09 05-12-2018,   59%
Od początku było wiadomo, że ta inwestycja to ściema, obliczona na doraźny zysk polityczny kilku kolesi. Ciekawe ile kasy pochłonęła ta kampania, z której rezultatów (budowy elektrowni) rząd się wnet wycofa. Co na to mieszkańcy Rzekunia? Chyba najbardziej stratni.
odpowiedz   •   oceń :  
~GeoScience, 12:09 05-12-2018,   53%
No to skupcie się na ważnych rzeczach, np. zdrowiu mieszkańców swojego miasta i okolicznych gmin. Ostrołęka C to dodatkowe 2 tys. zgonów rocznie z powodu emisji zanieczyszczeń atmosfery. O bezpieczeństwie energetycznym nie wspominając.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:25 05-12-2018,   88%
@~GeoScience No się skup na tym i odłącz od prądu. Bezpieczeństwo energetyczne to właśnie wymiana elektrowni na nowe.
odpowiedz   •   oceń :  
~Paweł, 12:35 05-12-2018,   50%
To prawda. Tylko że nie muszą być węglowe i nie muszą być w Ostrołęce. A już na pewno nie powinny być na ruski węgiel
odpowiedz   •   oceń :  
~GeoScience, 12:59 05-12-2018,   50%
Przeczytaj sobie artykuł na biznes alercie dziś. W tym roku wydobędziemy max 62 mln ton węgla, a sprowadzimy około 20 mln. Czyli oprócz ropy, gazu i węgla gigantycznie uzależniamy się od importu węgla. To ma być bezpieczeństwo energetyczne?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:59 05-12-2018,   80%
@~GeoScience Lepiej uzależnić się od importu prądu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Polka myśląca, 12:10 05-12-2018,   47%
Wczoraj minister Tchórzewski stwierdził, że budowa jest niepłacalna. To po co to wszystko? Żeby nas dociążyć dodatkowymi podatkami? Coś tu wyraźnie nie gra. Ja nie chcę budowy, która ma docelowo zagrażać mojemu zdrowiu i mojej kieszeni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:42 05-12-2018,   56%
@~Polka myśląca kłamiesz trollu z warszawy, a jak nie to daj linka
odpowiedz   •   oceń :  
~GeoScience, 13:05 05-12-2018,   15%
Proszę:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa-elektrowni-szczyt-klimatyczny-w,203,0,2423243.html
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:11 05-12-2018,   59%
16 października 2018 roku minister Tchórzewski rozpoczyna w blasku fleszy oficjalnie budowę elektrowni, a może to była równoległa rzeczywistość
odpowiedz   •   oceń :  
~Bazyliszek, 12:15 05-12-2018,   42%
Rząd, a szczególnie Tchórzewski, robi sobie jaja z Ostrołęki. Wbijanie łopaty, obietnice, przemowy... przed wyborami. A teraz wycofywanie się. Osobiście mnie cieszy to, że Ostrołęka C nie powstanie, ale wkurzają te podjazdy polityczne, kłamstwa i manipulacje. Szczyt klimatyczny w Katowicach, odchodzenie od węgla, światowa walka ze zmianami klimatycznymi i do tego - pod prąd - Tchórzewski pcha(ł) swój węglowy wózek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:26 05-12-2018,   72%
@~Bazyliszek Kto się wycofuje, czy to tylko władze miasta?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:35 05-12-2018,   34%
Budowa elektrowni rozpoczęła się za poprzedniego samorządu. Rzekuń też zabrał tamten samorząd na potrzeby nowej elektrowni. To o co chodzi? Każdy samorząd ma teraz wydawać nowe decyzje. To tamte się nie liczą. Wszyscy widzieli w tp jak łopaty były wbijane w ostrołęcką ziemię. Panie podawały dokumenty do podpisu. Pytam co to było?
odpowiedz   •   oceń :  
~Blueber, 12:33 05-12-2018,   45%
Chcecie palić ruskim węglem, to budujcie kolejne elektrownie węglowe w Polsce. Spalanie węgla nie dość, że truje i doprowadza do katastrofy klimatycznej, to jeszcze jego wydobycie jest już nieopłacalne w Polsce. W tym roku sprowadziliśmy już 2 razy tyle węgla z Rosji, co w zeszłym roku. A skąd dokładnie? M.in. z okupowanej Ukrainy. To jest właśnie ta "niezależność energetyczna" oparta na węglu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zabrze09, 12:35 05-12-2018,   40%
Jak można namawiać ludzi do czegoś czego za kilka lat będą żałować i psioczyć że był to najgorszy z wyborów.
Ostrołęka C to przegrany projekt w dobie odchodzenia od węgla na całym świecie.
Nawet ministre Tchórzeski, wielki propagator, już przyznał że to za wiele sensu nie ma.
Wiem co mówię, sam słyszałem w TV co gadał ministre
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:37 05-12-2018,   45%
@~Zabrze09 nie kłam opłacony oszuście. Nic takiego nie słyszałeś bo nic takiego nie mówił
odpowiedz   •   oceń :  
~GO, 12:49 05-12-2018,   84%
@~Zabrze09 Czyli z czego powinniśmy produkować prąd?
odpowiedz   •   oceń :  
~Pioter, 12:36 05-12-2018,   58%
Co za obłuda, co za fałsz! Pomyśleć że rozważałem wybór między wami a Pisem. Całe szczęście zagłosowałem na Pis, bo bym teraz pluł sobie w brodę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:41 05-12-2018,   34%
Do pioter,teraz sobie napluj
odpowiedz   •   oceń :  
~GeoScience, 12:56 05-12-2018,   29%
No to skupcie się na ważnych rzeczach, np. zdrowiu mieszkańców swojego miasta i okolicznych gmin. Ostrołęka C to dodatkowe 2 tys. zgonów rocznie z powodu emisji zanieczyszczeń atmosfery. O bezpieczeństwie energetycznym nie wspominając.
odpowiedz   •   oceń :  
~Hol, 13:21 05-12-2018,   63%
Judasz
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:33 05-12-2018,   84%
Panie Mierzejewski Mariuszu powiedz pan czemu się pan tu tlumaczysz??????????
WINNI TYLKO SIĘ TŁUMACZĄ
I tyle w temacie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:58 05-12-2018,   45%
Czytam ze zdumieniem i nie wieżę, że przypadki medyczne mają tyle do powiedzenia w sprawie energetyki, bezpieczeństwa energetycznego całego regiony. Tak się zastanawiam czy owi znawcy są w stanie zadać sobie jedno pytanie jak nie będzie elektrowni to co dalej?
Czy wyobraźnią potrafią sięgnąć, że np: w czasie budowy lidzie będą mieli pracę.
Czy naprawdę znawcy wierzą, że elektrownia zlokalizowana w zaścianku, średniowieczu itp jest w stanie stworzyć globalne zagrożenie ekologiczne.
Czy wierzycie, że brak elektrowni w Ostrołęce spowoduje, że Ostrołęka już nie będzie miastem upadłym, stanie się centrum nowoczesności etc.
Zastanówcie się co dla lokalnej społeczności jest naprawdę ważne.
Pozdrawiam miło wszystkich
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:04 05-12-2018,   0%
A niby poseł Czartoryski niech przestanie macicy Ostrołęce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:38 05-12-2018,   60%
GLOSOWALEM NA PANA FRYDRYKA.A WKU.RWILEM SIE ZE MIERZEJWSKI KTORY BYL W PISIE JEST W BEZPARYJNYM MIESCIE .WIEM JUZ ZEXTO PANA KOLEGA/PRZYJACIEL ALE TO BYLY PISIOR Ikiepski dyrektor aquaparku sorry.Na dodatek  cwaniak .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:42 05-12-2018,   25%
podaj argumenty, że kiepski dyrektor.
Za jego czasów dotacja z miasta spadła z 1,3 mln do 1,2 mln. Teraz ponad 1,7 mln. Kto tu jest kiepski?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:52 05-12-2018,   43%
P. Mierzejewski chciał tym glosowaniem przeciw budowie udowodnić koalicjantom w Radzie Miasta ze on jest największym ANTYPISIOREM i że na niego mogą liczyć przy kolejnych glosowaniach.
I chyba to mu się udało. Pozdrawiam serdecznie
odpowiedz   •   oceń :  
~serwisant, 15:16 05-12-2018,   29%
Rumiany z grubciem z Dylewa kręcą lody w kierunku ściagania setek tysiecy ton wegla z Rosji , aby go spalać w Ostrołęce. W Gdańsku już kilka razy składali ofertę na dostawę wegla. Mały tłuścioch na popijawie w Gdańsku na początku 2017r.  chwalił się , że dochody z pracy w Elektrowni C to w 100%  przeznacza na waciki dla żony - prawdziwe pieniądze ma z Eceko - tam wpływają potężne zlecenia z wszystkich firm energetycznych należących do Energii. Z tych dochodów nasz 150 kilogramowy energetyk musi odpalić potężną ,,działkę rumianemu ". Utrzymanie kilku audi też kosztuje. ABW niebawem sprawdzi menagera , ale czy na takiego tłuściocha znajdą się kajdanki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pogromca Kamery, 15:02 05-12-2018,   75%
Pierwszy trupik z szafy nowego prezia. Panie Kamera, czy został Pan skazany za niespłacanie pożyczki? Chodzą słuchy na mieście, że wyrok zapadł na początku lipca. Czy nie wstyd Panu oszukiwać ludzi a teraz zajmować intratne stanowisko?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:19 05-12-2018,   100%
śmierdzi korupcją na kilometr od tych nowych radnych
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 05-12-2018,   0%
niezły z Ciebie przygłupek :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:23 06-12-2018,   0%
Nie rozumiem skąd to larum ! Poprzednia władza Oki zdecydowała,poparła a nawet uczestniczy£a w rozpoczęciu inwestycji OstrołękaC. Nie ma stosownych dokumentów czy co? Widzieliśmy na zdjęciach panie ,które podsuwały papiery do podpisu. Co więc podpisywali? Niech budują. Ale to sprawa rządu. To państwo bierze odpowiedzialność z energetykę w kraju. To rząd będzie finandował budowę wespół z bankami. Samorządu ostrołęckiego nie stać na tę inwestycję. W kasie tylko 25mln po tamtej kadencji. Czy każdy nowy prezydent i rada muszą pisemnie potwierdzać to co zostało już raz powiedzianr.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:27 06-12-2018,   -
Na stronie Tygodnika Ostrołęckiego jest galeria zdjęć z uroczystości rozpoczęcia budowy elektrowni. Są tam wszyscy którzy o tym decydowali. Jest tablica inf.dotycząca budowy- projektant,nadzór,nr pozwolenia...... Myślę że zostały spełnione wdzystkie wymagania ze strony samorządu. Więcej nie potrzeba. Poseł i senator też tam byli. O co więc chodzi teraz posłowi. Czy to była ustawka?
odpowiedz   •   oceń :  
~MUNDRY NR 2, 09:06 06-12-2018,   100%
*TŁUMACZNIE*
CHCETA TO SE BUDUJTA. A.CH....MNIE TO OBCHODZI. MY MAMY TU OBRADUJEMY NAD TAKIMI WAŻNYMI SPRAWAMI.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nie kumata, 11:18 06-12-2018,   -
Czegos tu nie rozumiem,elektrownia jest juz w budowie od pazdziernika, prezydent i rada w tym uczestnicxyla ,wydala opinie.Wiec pytam po co  posel przybyl w tej sprawie ponownie i to na posiedzrnie rozumiem zwolane w trybie dodatkowym to o budowe mostu tez bedza pytac od nowa.Dla mie to oczywiste ,Wiec o co tu chodxi,o lans.??Po co to zamieszanie,to pytanie zr strony posla.Szkoda jego cennego czasu.Korzystniej by bylo w milczeniu ciagnoc ten temat do przodu bez zbednego szumu, czy to na pewno chodzi  tylko o dobro  miasta
odpowiedz   •   oceń :  
~Tow.Wieslaw, 11:28 06-12-2018,   -
To tez nowa rade  niech posel spyta o muzelum. Ale lepiej nie ,bo beda glosowac za rozbiurka i co wtedy
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:53 06-12-2018,   -
@~Tow.Wieslaw Nie jątrz! Muzeum to marzenie tylko niektórych Ostrołęczan. Nie pytał przed budową to i teraz nie ma o co pytać. Sami już wiedzą że to niewypał. Chcieli oddać pod opikę ministerstwom i się nie udało. Koszty poniesiemy my podatnicy z biednej Ostrołęki.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2