zdjecie 4921
zdjecie 4921
2018-12-05T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Mariusz Mierzejewski: "Nie jestem przeciwny elektrowni, ale..."

REKLAMA
REKLAMA
3
13
82

Radny Mariusz Mierzejewski na drugiej sesji rady miasta w ósmej kadencji zaapelował do radnych o zajęcie się ważnymi dla naszego miasta sprawami i zgłaszania projektów uchwał w normalnym trybie, nie w pośpiechu. Radni odrzucili wprowadzenie do porządku obrad dwóch projektów.

Na poniedziałkowej sesji rady miasta pojawił się poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, który zaapelował do radnych o wsparcie budowy ostrołęckiej elektrowni, budowa została uroczyście otwarta 16 października, na kilka dni przed pierwszą turą wyborów samorządowych.

Radny Mariusz Mierzejewski zabrał głos w sprawie dwóch uchwał nie wprowadzonych do punktu obrad - tej o "wsparciu budowy elektrowni", jak również o podniesieniu podatków dla przedsiębiorców.

- Ja chciałbym oświadczyć, żebyśmy w tej kadencji zajęli się rzeczami, które są najważniejsze z punktu widzenia naszej funkcji. My jesteśmy radnymi miasta, mamy pilnować spraw samorządowych i przede wszystkim po to tu się spotykamy. Jeżeli będą projekty uchwał, składajmy je zgodnie z jakąś procedurą. Po to mamy komisje, po to mamy czas, żeby je przeanalizować, przedyskutować, potem skierować na wysoką radę i zagłosować. Byłem przeciwny w dwóch przypadkach, bo w obu przypadkach te projekty nie zachowały tego trybu - wyjaśnił Mierzejewski.

Radny klubu Bezpartyjne Miasto podkreślił, że to nie radni będą decydować o tym, czy elektrownia będzie budowana czy nie. Dlatego zaapelował o zajęcie się sprawami mającymi realny wpływ na nasze miasto.

- Ja też nie jestem przeciwny budowie elektrowni, ale nie my będziemy o tym decydowali. Są koncerny, które wykładają pieniądze i czy my dziś intencję wydamy czy nie wydamy, to i tak, jak będą chcieli to zbudują. Od nas to nie zależy. Natomiast na pewno każdy z nas będzie przyklaskiwał tej inwestycji, tak jak każdej innej, która powstanie na tym terenie. Nie wydaje mi się, że ta nasza uchwała będzie miała jakiś wpływ. Chodzi o to, żebyśmy się zaczęli skupiać na rzeczach, które są dla nas ważne - zakończył.

Sesja rady miasta odbyła się 3 grudnia br.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×