2015-10-21T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny Skowroński w obronie zwierząt cyrkowych: "Dzieci muszą mieć przedstawiane dobre wzorce"

REKLAMA

Radny Michał Skowroński zwrócił się do prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego z prośbą o zakazanie w naszym mieście występów objazdowych przedstawień, wystaw i pokazów z udziałem zwierząt egzotycznych. Dotyczy to głównie cyrków, w których zwierzęta są zazwyczaj źle traktowane.

Michał Skowroński poprosił również o zakazanie dystrybucji biletów w jednostkach organizacyjnych Ostrołęki (m.in. MZOS-TiIT, placówki oświatowe czy Aquapark) na imprezy organizowane przez podmioty wykorzystujące do występów zwierzęta.

- Mieszkańcy Ostrołęki zwrócili się do mnie z prośbą o interpelację w powyższej sprawie - twierdzi radny - Akcja uświadamiania dzieci i dorosłych o tym jak traktowane są zwierzęta w cyrkach trwa już od kilku miesięcy, wydarzenie pod nazwą "Ostrołęka - nie dla cyrków ze zwierzętami" na Facebooku ma obecnie około 420 polubień, petycję online podpisało 170 osób, a około 150 osób podpisało ją w tradycyjnej formie papierowej - dodaje.

Radny Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że należy zaszczepiać miłość do zwierząt wśród dzieci i dlatego najmłodsi powinni mieć prezentowane dobre wzorce, a za takie na pewno nie można uznać wykorzystywanie zwierząt do wyczerpujących występów cyrkowych. Wiele z tych zwierząt spędza praktycznie całe życie w ciasnych klatkach, co wpływa na zaburzenia ich zachowań. Skowroński jest także oburzony procederem, jaki według niego miał miejsce w ostrołęckich szkołach.

- Uważam za niestosowne, aby dzieciom w ostrołęckich szkołach podstawowych były rozdawane darmowe bilety do cyrku i w ten sposób niejako wymuszanie na rodzicach zakupu dodatkowego biletu dla dziecka. Placówki oświatowe to nie miejsce do promowania prywatnych firm - kończy.

Naszych czytelników zapraszamy do dyskusji w komentarzach. Czy popieracie starania radnego Michała Skowrońskiego i również uważacie, że Ostrołęka nie powinna znajdować się na mapie występów cyrkowych z udziałem zwierząt?

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń