2022-01-04T15:40:54+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Radny W. Popielarz interweniuje w sprawie Goworowskiej. Ma pomysł na usprawnienie ruchu

REKLAMA
Waldemar PopielarzWaldemar Popielarz
REKLAMA
1
3
18

Radny Waldemar Popielarz z Koalicji Obywatelskiej zadał prezydentowi Ostrołęki kilka pytań dotyczących przedłużającej się inwestycji przy ul. Goworowskiej. Ulica miała być przejezdna już w grudniu 2021 r., ale teraz wiadomo, że wszystkie prace mają się zakończyć dopiero za kilka miesięcy. Być może nieco szybciiej uda się uzyskać przejezdność ulicy.

Mieszkańcy Ostrołęki są zniecierpliwieni przedłużającymi się pracami przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Goworowskiej, Brata Żebrowskiego i Pomian. Sprawę poruszył również jeden z radnych.

- W związku z tym, iż prace związane z przebudową ulicy Goworowskiej zostaną przedłużone do czerwca 2022 r., w imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o stworzenie im możliwości przemieszczania się autami osobowymi przez odcinek ulicy Srebrnej łączący ulice Pomian z ulicą Modrzejewskiej w obu kierunkach - napisał w interpelacji do prezydenta Ostrołęki radny Koalicji Obywatelskiej Waldemar Popielarz.

Dodał również:

Ulica Goworowska to jedna z głównych ulic naszego miasta, a jej przebudowa (szczególnie przedłużenie zakończenia prac) spowodowała wszystkim mieszkańcom poważne utrudnienia w przemieszczaniu się. Przedłużający się remont wymusza korzystanie z objazdów i powoduje duże korki, które są sporym utrudnieniem dla mieszkańców całej Ostrołęki.

Do prezydenta radny Popielarz miał też kilka pytań:

  • Jaki był pierwotny termin zakończenia budowy?
  • Czy na etapie planowania przebudowy ulicy Goworowskiej nie można było zaplanować dostosowania odcinka ulicy Srebrnej do poruszania się aut w obydwu kierunkach?
  • Kto jest odpowiedzialny za liczne "kolizje z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną"?
  • Czy zostaną zastosowane jakieś kary umowne za niedotrzymanie terminu przez wykonawcę?

Ratusz wydał już komunikat w sprawie Goworowskiej, ale temat powrócił na ostatniej sesji rady miasta. "Potrzeba nam dwa tygodnie ciepła, żeby przejezdność na tym rondzie już uzyskać" - wskazał prezydent Łukasz Kulik.

Na interpelację radnego włodarz miasta jeszcze nie odpowiedział. Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×