Miłośnicy dwóch kółek i pasjonaci historii lokalnej mają okazję połączyć przyjemne z pożytecznym. 2 sierpnia 2025 roku odbędzie się VI Rajd Rowerowy Miejscami Pamięci Marynarzy i Ułanów Poległych w 1920 roku pod Ostrołęką. Organizatorem wydarzenia jest Jerzy Grabowski, który serdecznie zaprasza do udziału całe rodziny.
Szczegóły rajdu
Start rajdu zaplanowano na godzinę 10:00 z dworca PKP Stacja w Ostrołęce, konkretnie z peronu nr 1. Trasa liczy około 25 kilometrów i prowadzi śladami historycznych miejsc związanych z wydarzeniami sprzed ponad stu lat.
Jednym z najważniejszych punktów programu będzie dłuższy postój w Susku Starym, gdzie uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić miejscowy dwór i park. Organizatorzy zapewniają także smaczny poczęstunek dla wszystkich uczestników.
Rajd zakończy się przy pomniku Marynarzy i Ułanów na cmentarzu w Rzekuniu. To miejsce ma szczególne znaczenie historyczne, upamiętniające bohaterów walk z 1920 roku pod Ostrołęką.
Udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny. Organizator przewidział kilka możliwości zapisów. Chętni mogą zgłaszać się pod numerem telefonu 514 967 424 lub przez Facebook Muzeum Jerzego Grabowskiego. Zapisy przyjmowane są również w dniu rajdu.