2017-02-27T15:35:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Reaktywacja kolejnego posterunku w garnizonie mazowieckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radomfot. KWP Radom
REKLAMA

Przywrócono kolejny posterunek w garnizonie mazowieckim. Po kilku latach posterunek policji wraca do miejscowości Przytyk w powiecie radomskim.

W uroczystości symbolicznego wręczenia kluczy do posterunku w Przytyku uczestniczył Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, oraz Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, posłowie na Sejm RP oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W trakcie uroczystości, która odbyła się w Przytyku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył symbolicznie klucze kierownikowi reaktywowanego posterunku. Z rąk ministra klucze do otwieranego posterunku odebrał kierownik posterunku w Przytyku – asp.szt. Rajmund Kapusta. Następnie ksiądz kanonik Mirosław Dragiel poświęcił budynek nowej siedziby policjantów po czym zaproszeni goście zwiedzili pomieszczenia posterunku.

Posterunek Policji w Przytyku jest kolejnym odtworzonym w województwie mazowieckim. W ubiegłym roku reaktywowano jednostki w powiatach ostrołęckim, garwolińskim, siedleckim, ostrołęckim, węgrowskim oraz radomskim ,w miejscowości Jastrzębia.

Otwarcie posterunków jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, samorządów, ale jest też wynikiem policyjnych analiz. Nie udałoby się to bez wsparcia samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji.

W przywróconym do funkcjonowania posterunku będzie pełnić służbę 12 funkcjonariuszy, którzy dodatkowo, w okresie wakacyjnym będą nadzorować zalew w Domaniowie wykorzystując oddany im do dyspozycji sprzęt, 4 łodzie i skuter wodny.




REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×