2018-04-18T12:01:58+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Recytowali poezję Norwida [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
1
0

24. powiatowy turniej poezji Norwida za nami. Do zmagań w dwóch kategoriach – recytatorskim oraz poezji śpiewanej przystąpili uczniowie z ostatnich klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrołęckiego.

Norwid to szczególny poeta. W naszej historii zapisał się jako wielki patriota, wizjoner, człowiek  silnej wiary. Jak mówił przewodniczący jury –  Wiesław Janusz  Mikulski: - Norwid  to wielki poeta, ale także wielki człowiek. Chciałbym, żeby każdy z was znalazł dla siebie jakieś wartości z tych, które były bliskie Norwidowi i przyjął je jako swoje. Dlatego właśnie poezja Norwida, wciąż  żywa, niosąca głęboki przekaz, co roku rozbrzmiewa w siedzibie Ostrołęckiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Z tym trudnym repertuarem zmagała się już po raz 24. młodzież szkół podstawowych – kl. VII, gimnazjalnych i średnich  z terenu  powiatu ostrołęckiego, w dwóch turniejach - recytatorskim i poezji śpiewanej.

Młodzież oceniało jury w składzie: Wiesław Janusz Mikulski - poeta, norwidolog,  ks. Robert Kaim z parafii  pw. Św. Wojciecha w Ostrołęce oraz Maria Jolanta Kusiak,  organizator konkursu. Jury przy ocenie brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Po zliczeniu punktacji przyznano następujące miejsca:

W grupie wiekowej  - szkoły gimnazjalne przyznano : pierwsze miejsce -   Małgorzacie  Śmiarowskiej, drugie – Kindze  Brysiewskiej, trzecie – Julii Pulwin, Judycie Rejmentowskiej i Patrykowi  Wekwejt.

W grupie wiekowej – szkoły średnie przyznano: pierwsze miejsce -   Julii Płóciennik, drugie – Klaudii Bogdańskiej, trzecie – Katarzynie Sęk  oraz wyróżnienia: Roksanie Bełdyckiej i Marcie Ładzie.

W turnieju poezja śpiewana  przyznano  pierwsze miejsce – Dianie Oleszczak i Mai Pliszce. Wszyscy laureaci otrzymali  nagrody książkowe w postaci encyklopedii, słowników,  tomików wierszy Norwida.

Sponsorami nagród było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”,  oraz księgarnia „Wiedza”.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×