zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2019-11-17T15:01:54+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

„Rekolekcje Ognia” z ojcem Johnem Baptist Bashobora w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
5
8
20

Wielu wiernych z całej Polski uczestniczyło w odbywających się w Ostrołęce w trzydniowych „Rekolekcjach Ognia”, które poprowadził ojciec John Baptist Bashobora. Rekolekcje odbywały się w hali im. Arkadiusza Gołasia.

 
„Rekolekcje Ognia” odbywały się pod hasłem „Przyjdźcie do mnie wszyscy”. Trzydniowy program rekolekcji prowadzonych przez o. J.B. Bashobora obejmował spotkania z grupami modlitewnymi z całej Polski, codzienną mszę, różaniec, prelekcje oraz świadectwa wiary. Rekolekcje zakończyło niedzielne nabożeństwo.
 
„Rekolekcjom Ognia” odbywającym się w Ostrołęce patronowali: święci Hiacynta i Franciszek oraz Siostra Łucja - dzieci z Fatimy oraz św. Maksymilian Maria Kolbe.
 
Kim jest o. John Baptist Bashobora
 
o. John Baptist Bashobora pochodzi z Ugandy, z diecezji Mbarara. Jest katolickim kapłanem bardzo oddanym Bogu i ludziom. Ukończył studia w Rzymie z zakresu teologii duchowości i psychologii. Na co dzień o. John pracuje w kurii biskupiej swojej diecezji, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej.
 
Jego wiara w żywą i realną obecność Jezusa w naszych sercach przyciąga do niego wielu ludzi szukających Boga. Na jego modlitwę Bóg odpowiada pełnym mocy działaniem w ciałach, duszach i umysłach ludzi. O. John jest nieustannie zanurzony w obecności Boga i napełniony Duchem Świętym. Otrzymał potężne namaszczenie do służby w Kościele. W wielkiej pokorze posługuje wieloma charyzmatami, głosi rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach świata, otwartym sercem odpowiada na każdą prośbę o modlitwę wstawienniczą, cały swój czas poświęca na rozszerzanie Królestwa Bożego.
 
Od wielu lat zajmuje się tysiącami sierot. Buduje dla nich sierocińce, zapewnia im edukację zakładając szkoły, kupuje pożywienie i potrzebne rzeczy. Dzieci nazywają go Father Bash.
 
W Polsce wspieraniem działalności o. John`a zajmuje się Fundacja Serce do Serca. Oficjalna strona o. John`a w Polsce: www.ojciecjohnbashobora.pl/.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×