2016-05-17T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rekrutacja do publicznej Medyczno - Społecznej Szkoły Policealnej w CKZiU w Ostrołęce rozpoczęta

REKLAMA
REKLAMA

Rekrutacja do publicznej Medyczno - Społecznej Szkoły Policealnej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce rozpoczęta

Szkoła proponuje bezpłatną naukę zawodu na atrakcyjnych kierunkach:

  • opiekun medyczny
  • technik masażysta
  • terapeuta zajęciowy
  • opiekunka środowiskowa
  • opiekun osoby starszej
  • opiekun w domu opieki społecznej.

Od września 2016 roku CKZiU oferuje również kształcenie w dwóch nowych,  poszukiwanych na rynku pracy zawodach:

  • technik usług kosmetycznych
  • technik bhp.

Praca  w branży medycznej nie wymaga już długoletniej edukacji – wiele zawodów można wykonywać bez konieczności ukończenia studiów. W szkołach policealnych już w ciągu jednego do dwóch lat (w zależności od wybranego kierunku) można zdobyć wiedzę, umiejętności i oficjalne uprawnienia do podjęcia pracy w niektórych zawodach. Dzięki temu nie tylko szybko można wejść na rynek pracy, ale też uzyskuje się gwarancje, że po zakończeniu edukacji zdobyty zawód wciąż będzie poszukiwany i atrakcyjny.

Szkoły policealne są obecnie tak popularne, gdyż  proponują w trybie dwuletnim lub rocznym przedmioty głównie praktyczne i stricte przygotowujące do wykonywania upragnionego zawodu. Co więcej, szkoły policealne dostosowują się do preferencji czasowych słuchaczy, oferując naukę w trybach dziennym, zaocznym  i wieczorowym.

„Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i zainteresowaniu kandydatów postanowiliśmy powołać od września 2016 dwa nowe, moim zdaniem, niezwykle perspektywiczne kierunki: technik bhp i technik usług kosmetycznych- mówi dyrektor CKZiU D. Czyż.

„Absolwenci kierunków medycznych są poszukiwani na rynku pracy. Masażysta  na przykład to konkretny fach w rękach. Społeczeństwo docenia właściwości zdrowotne masażu, zyskuje świadomość jego poszczególnych technik w przypadku określonych dolegliwości, a także stosuje go jako środek antystresowy. A czasy mamy bardzo stresujące” – dodaje dyrektor Czyż. Opiekun medyczny natomiast to zawód, gdzie chętnie zatrudniane są osoby starsze
- w średnim wieku, odpowiedzialne, z wiedzą i życiowym doświadczeniem. Po ukończeniu rocznej nauki w systemie zaocznym opiekunowie medyczni uzyskują uprawnienia do świadczenia usług pielęgnacyjnych i często od ręki znajdują zatrudnienie”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z dokładną ofertą naszej szkoły na stronie CKZIU - www.ckziu.ostroleka.pl – informuje dyrektor Czyż.

Co ważne, nauka jest całkowicie bezpłatna – Centrum Kształcenia Ustawicznego
i Zawodowego jest szkołą publiczną, prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie zajęcia prowadzą profesjonaliści i praktycy w zawodzie o wysokich kwalifikacjach
z przygotowaniem pedagogicznym. Doskonale wyposażone pracownie umożliwiają praktyczną naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy. Szkoła zapewnia uczniom również  praktykę zawodową.

Zaplanuj dobrze swoją przyszłość – zdobądź nowy, atrakcyjny zawód!

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie CKZiU w Ostrołęce, www.ckziu.ostroleka.pl lub uzyskać pod numerem telefonu: 29 764 66 37.

Zapraszamy! Rekrutacja zasadnicza potrwa do 4 lipca br.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2