2013-02-08T10:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Relacja z X Ostrołęckich Spotkań Charyzmatycznych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Norbert Dawidczyk z Odnowy w Duchu Świętym w Ostrołęce podczas X OSCH
REKLAMA
zdjecie 5894

W dnia 2 – 3 lutego 2013 r. odbyło się X Jubileuszowe Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne. Tradycyjnie podczas spotkania hala wypełniła się ludźmi z 12 diecezji Polski północno – wschodniej. Łącznie przez dwa dni spotkanie przeżyło ponad 2.500 osób.

- W tym roku podejmowaliśmy następujące tematy: w sobotę „Moje miejsce w Kościele”, a w niedzielę „Szaleństwo wiary - wypłyń na głębię”. Gościem specjalnym naszego spotkania była przewodnicząca ICRRS Michelle Moran z Wielkiej Brytanii, która wygłosiła trzy konferencje - powiedział nam Norbert Dawidczyk ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Ostrołęce.

Czwartą, także niezwykle żywą konferencję powiedział ks. Rafał Jarosiewicz z diec. koszalińsko – kołobrzeskiej. Przyjazd Michelle do Ostrołęki był dużym wyróżnieniem. Jej posługa zrobiła na nas ogromne wrażenie. Michelle mówiła w bardzo prosty, ale niezwykle poruszający sposób o Kościele, świetnie wpisując się w tematykę  spotkania. Jej styl nauczania wielu z nas motywował do większej troski o dobro wspólne Kościoła i do większej gorliwości o pogłębianie osobistej relacji z Jezusem
- dodaje.

Modlitwę o umiłowanie Kościoła prowadziła Pani Danusia Zajkowska z Białegostoku razem z zespołem. W niedzielę  natomiast modlitwę o ogień wiary prowadził Norbert Dawidczyk. Każdego dnia po południu spotkanie uświetnił koncert  Marcina Gajdy z przyjaciółmi, który w zasadzie był modlitwą uwielbienia. W charakterystyczny dla siebie, głęboki sposób, Marcin wprowadzał  w zadumę nad nasza wiarą. Ukoronowaniem każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczyli biskupi naszej diecezji bp Janusz Stepnowski i bp Tadeusz Bronakowski.

        - Czas jubileuszu był dla nas czasem świętowania i wspomnień. Na początku każdego dnia uczestnicy w wyświetlanej prezentacji, mogli zobaczyć, jakie tematy i jacy mówcy współtworzyli poprzednie spotkania.  Po zakończeniu pierwszej części spotkania na wszystkich czekała niespodzianka: tort z cukierków i towarzyszące mu fajerwerki. Pierwszego dnia, dodatkowo na głowy uczestników, spadły z sufitu balony z napisem X OSCh, a drugiego dnia wystrzelone ze specjalnych armatek konfetti. Animowania modlitwy śpiewem pierwszego dnia podjął się Zespół Uwielbienia OdNowa z Białegostoku. W niedzielę posługę muzyczną pełnił zespół „8 Błogosławieństw” z diec. warmińskiej.

X Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne to wielki triumf i Boże działania pośród nas. Pierwsze spotkanie zgromadziło 600 osób, drugie 1705 osób, a na trzecie przyjechało już 2.250 osób. IV OSCh, ze względu na dużą ilość chętnych, było już spotkaniem dwudniowym. Co roku coraz więcej osób chce uczestniczyć w naszych spotkaniach. Na X OSCh zgłoszenia na sobotę, rozpoczęte rano, zakończyły się … wieczorem tego samego dnia.

To spotkanie jest znakiem Bożego działania pośród nas. Jego rozwój i przebieg pozwalają patrzeć na Kościół jako na żywy organizm. Prowadzący konferencje i modlitwy to ludzie, którzy swoim świadectwem życia umacniają w nas wiarę, że głoszone ostatnio w liberalnych mediach  hasła o „zmierzchu Kościoła, jego kryzysie, a nawet o jego upadku” są słowami bez pokrycia. Świadkowie wiary, których spotkaliśmy na X OSCh są przykładem niezwykłej żywotności Bożej Oblubienicy
- relacjonuje Norbert Dawidczyk.

Więcej zdjęć znajdziesz na stronie: http://www.odnowa.eostroleka.pl/

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
zdjecie 5894