2013-02-08T10:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Relacja z X Ostrołęckich Spotkań Charyzmatycznych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główneNorbert Dawidczyk z Odnowy w Duchu Świętym w Ostrołęce podczas X OSCH
REKLAMA

W dnia 2 – 3 lutego 2013 r. odbyło się X Jubileuszowe Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne. Tradycyjnie podczas spotkania hala wypełniła się ludźmi z 12 diecezji Polski północno – wschodniej. Łącznie przez dwa dni spotkanie przeżyło ponad 2.500 osób.

- W tym roku podejmowaliśmy następujące tematy: w sobotę „Moje miejsce w Kościele”, a w niedzielę „Szaleństwo wiary - wypłyń na głębię”. Gościem specjalnym naszego spotkania była przewodnicząca ICRRS Michelle Moran z Wielkiej Brytanii, która wygłosiła trzy konferencje - powiedział nam Norbert Dawidczyk ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Ostrołęce.

Czwartą, także niezwykle żywą konferencję powiedział ks. Rafał Jarosiewicz z diec. koszalińsko – kołobrzeskiej. Przyjazd Michelle do Ostrołęki był dużym wyróżnieniem. Jej posługa zrobiła na nas ogromne wrażenie. Michelle mówiła w bardzo prosty, ale niezwykle poruszający sposób o Kościele, świetnie wpisując się w tematykę  spotkania. Jej styl nauczania wielu z nas motywował do większej troski o dobro wspólne Kościoła i do większej gorliwości o pogłębianie osobistej relacji z Jezusem
- dodaje.

Modlitwę o umiłowanie Kościoła prowadziła Pani Danusia Zajkowska z Białegostoku razem z zespołem. W niedzielę  natomiast modlitwę o ogień wiary prowadził Norbert Dawidczyk. Każdego dnia po południu spotkanie uświetnił koncert  Marcina Gajdy z przyjaciółmi, który w zasadzie był modlitwą uwielbienia. W charakterystyczny dla siebie, głęboki sposób, Marcin wprowadzał  w zadumę nad nasza wiarą. Ukoronowaniem każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczyli biskupi naszej diecezji bp Janusz Stepnowski i bp Tadeusz Bronakowski.

        - Czas jubileuszu był dla nas czasem świętowania i wspomnień. Na początku każdego dnia uczestnicy w wyświetlanej prezentacji, mogli zobaczyć, jakie tematy i jacy mówcy współtworzyli poprzednie spotkania.  Po zakończeniu pierwszej części spotkania na wszystkich czekała niespodzianka: tort z cukierków i towarzyszące mu fajerwerki. Pierwszego dnia, dodatkowo na głowy uczestników, spadły z sufitu balony z napisem X OSCh, a drugiego dnia wystrzelone ze specjalnych armatek konfetti. Animowania modlitwy śpiewem pierwszego dnia podjął się Zespół Uwielbienia OdNowa z Białegostoku. W niedzielę posługę muzyczną pełnił zespół „8 Błogosławieństw” z diec. warmińskiej.

X Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne to wielki triumf i Boże działania pośród nas. Pierwsze spotkanie zgromadziło 600 osób, drugie 1705 osób, a na trzecie przyjechało już 2.250 osób. IV OSCh, ze względu na dużą ilość chętnych, było już spotkaniem dwudniowym. Co roku coraz więcej osób chce uczestniczyć w naszych spotkaniach. Na X OSCh zgłoszenia na sobotę, rozpoczęte rano, zakończyły się … wieczorem tego samego dnia.

To spotkanie jest znakiem Bożego działania pośród nas. Jego rozwój i przebieg pozwalają patrzeć na Kościół jako na żywy organizm. Prowadzący konferencje i modlitwy to ludzie, którzy swoim świadectwem życia umacniają w nas wiarę, że głoszone ostatnio w liberalnych mediach  hasła o „zmierzchu Kościoła, jego kryzysie, a nawet o jego upadku” są słowami bez pokrycia. Świadkowie wiary, których spotkaliśmy na X OSCh są przykładem niezwykłej żywotności Bożej Oblubienicy
- relacjonuje Norbert Dawidczyk.

Więcej zdjęć znajdziesz na stronie: http://www.odnowa.eostroleka.pl/

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×