2017-03-08T12:32:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Remont hotelu przy Witosa częściowo zakończony [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5867
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 5867
10
1
8

Po licznych „perypetiach” dobiegł końca remont budynku Hotelu Fortis. Zakończony dziś etap inwestycji kosztował przeszło 1,6 miliona złotych, jednak nie jest to całkowity koszt całej inwestycji. Konieczny jest zakup wyposażenia oraz zakończenie spornego rozliczenia z poprzednim wykonawcą.

W środę, 8 marca dokonano oficjalnego odbioru inwestycji przebudowy hotelu Fortis znajdującego się przy ulicy Witosa (dawna nazwa obiektu to Hotel MOSiR). Obiektem w imieniu samorządu Ostrołęki administruje Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Remont budynku rozpoczął się wiosną 2013 roku. Początkowo prace miały trwać kilkanaście miesięcy a całość zamknąć się miała kwotą około 2,2 mln zł. Co się stało, że pozornie prosta inwestycja trwała blisko 4 lata i pochłonie niemal dwukrotnie większe środki?

W maju 2013 roku rozstrzygnięty został przetarg na realizację inwestycji. Firma, która go wygrała, przystąpiła do działania, ale robiła to powoli, aż w końcu na przełomie kwietnia i maja 2014 roku przestała wykonywać pracę i ogłosiła upadłość. W lipcu 2014 roku miasto odstąpiło od umowy i zawiadomiło prokuraturę o nieprawidłowościach. Pracę w trybie dyscyplinarnym stracił dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta, a prezydent Janusz Kotowski zgłosił też zawiadomienie do prokuratury.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, lecz śledztwo umorzono wobec braku danych uzasadniających popełnienie przestępstwa. Postanowienie to zostało zaskarżone do sądu przez prezydenta miasta, lecz sąd utrzymał w mocy decyzję prokuratury.

By dokończyć rozpoczętą inwestycję wszczęto kolejne postępowanie przetargowe. W kwietniu 2016 roku podpisano umowę z nowym wykonawcą, Przedsiębiorstwem Realizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt. Zadanie realizowane było pod nazwą „Przebudowa i wyposażenie hotelu przy ulicy Witosa w Ostrołęce” (bez wyposażenia) – postępowanie drugie. Łączne koszty tego właśnie drugiego postępowania wyniosły 1 milion 613 tysięcy złotych. Zakres robót obejmował m.in. roboty rozbiórkowe (napawa nieprawidłowo wykonanych elementów przez pierwszego z wykonawców), naprawa i wykonanie posadzek, roboty murowe, montaż stolarki okiennej, tynki, instalacja wentylacji i klimatyzacji, instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja ogrzewania, instalacja przeciwpożarowa, instalacje elektryczne, telefoniczne i telewizyjne.

Z najnowszych danych wynika, że łączne nakłady inwestycyjne na przebudowę i wyposażenie hotelu w ciągu ostatnich pięciu lat wyniosły 3 421 040 zł, w tym 700 tysięcy złotych w ubiegłorocznym budżecie. Nie jest to dla miasta korzystna kalkulacja, bo w pierwotnych planach remont miał kosztować 2,2 mln zł.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ hotel wciąż nie posiada wyposażenia. Przetarg na tę część inwestycji ma być ogłoszony jeszcze w marcu a szacunkowe koszty kształtują się na poziomie 900 tysięcy złotych. Pierwsi goście do wyremontowanego hotelu zawitać będą mogli najprawdopodobniej w wakacje.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×