eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Remont kadzidlańskiego urzędu gminy na finiszu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3882
zdjecie 3882
fot. Urząd Gminy w Kadzidlefot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
Posłuchaj
Na finiszu są obecnie prace związane z remontem Urzędu Gminy w Kadzidle. W ramach zaplanowanych robót został wymieniony dach, budynek został docieplony, fundamenty zaizolowane, elewacja otrzymała gustowną kolorystykę.

Wkrótce teren przy budynku zostanie zagospodarowany i oświetlony. Zniknie stare, zdewastowane ogrodzenie.

Zmieniło się również pomieszczenie po dawnym banku PKO BP. Ta istotna część została zakupiona i należy już do Gminy Kadzidło. Dzięki pracom remontowym powstają nowe pomieszczenia biurowe, które znacznie ułatwią mieszkańcom dostęp do najczęściej odwiedzanych działów (m.in. kasa, podatki, odpady, Urząd Stanu Cywilnego). Nie będzie już potrzeby przemieszczania się na kolejne piętra.

To pierwszy, tak gruntowny remont, od czasu powstania budynku, który ma już ponad trzydzieści lat. Prace zewnętrzne kosztowały 677 607 złotych. Odnowienie części bankowej oraz jej adaptacja dla potrzeb mieszkańców kosztowała 320 292 złotych. Wszelkie prace powinny zakończyć się do końca października. Wykonawcami wspomnianych prac są firmy: Handlowo-Usługowa AND-BUD Andrzeja Kulasińskiego oraz Docieplanie Budynków Mariusza Zygmunta.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3882
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
 27  28 dk29  30 dk31  1  2
×