eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Reprezentanci powiatu wystartowali w Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy [ZDJĘCIA]

zdjecie 2232

W dniach 8 - 10 lutego zawodnicy z powiatu ostrołęckiego po raz kolejny uczestniczyli w Międzynarodowym Narciarskim Rajdzie Chłopskim w Rajczy. Powiat ostrołęcki reprezentowały drużyny sportowe z gmin: Lelis, Kadzidło i Rzekuń.

Narciarski Rajd Chłopski jest jedną z największych imprez sportowo kulturalnych na Żywiecczyźnie. W biegach na nartach startują sportowcy z Polski, Słowacji, Czech i Włoch. Oprócz sportowców w Rajczy gościli także wicestarosta Krzysztof Parzychowski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Ostrołęce Stefan Prusik.

W rywalizacji województw, Mazowsze zdobyło 4 pozycję na 6 startujących (Mazowsze reprezentował jedynie powiat ostrołęcki). W rywalizacji 7 drużyn powiatowych - powiat ostrołęcki uplasował się na 4 pozycji. W klasyfikacji gmin, na 16 uczestniczących, gmina Lelis zajęła 4 miejsce, Kadzidło 9 miejsce i Rzekuń 10 miejsce. Drużyna GOK-O Lelis zajęła 7 miejsce, a drużyna LSZ 8 miejsce na 39 drużyn startujących w zawodach.

Imprezę zorganizowano w ramach Dnia Kultury Słowackiej i Polskiej. Całości towarzyszyły Targi Ofert Turystycznych, promujące regiony Polski, z których pochodzili uczestnicy rajdu. Olbrzymim powodzeniem cieszyło się stoisko przygotowane przez GOK-O w Lelisie, a szczególnie wędliny od Teresy Stepnowskiej z Aleksandrowa i pieczywo z Piekarni "Józefa" z Białobieli. Prezentacji towarzyszyła muzyka kurpiowska, którą na harmonii pedałowej wygrywał Jan Kania.

Organizatorami wyjazdu byli: Gminny Ośrodek Kulturalno-Oświatowy w Lelisie oraz Ludowe Zespoły Sportowe we współpracy z powiatem ostrołęckim i samorządami gmin: Lelis, Kadzidło oraz Rzekuń.