eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Robert Mamątow: „Resort skarbu był źle zarządzany. Odwołanie ministra Budzanowskiego było tylko kwestią czasu.”

REKLAMA
zdjecie 1253
senator Robert Mamątowsenator Robert Mamątow
REKLAMA

O odwołaniu ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, wizycie byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, posła Mariusza Kamińskiego w Kadzidle i swoje pracy w Senacie mówi senator Robert Mamątow, w wywiadzie jaki ukazał się na jego oficjalnej stronie internetowej.

Jak Pan ocenia decyzję o odwołaniu ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, który wcześniej poparł decyzję o zatrzymaniu budowy nowej elektrowni w Ostrołęce?

Po skandalu dotyczącym podpisania memorandum ws. gazociągu Jamał II było to jedyne możliwe
rozwiązanie. Klub parlamentarny PiS od razu postawił taki wniosek. Odsłonięcie kulis tej sprawy
pokazuje, że resort skarbu był zarządzany fatalnie. Myślę, że zatrzymana inwestycja w Ostrołęce już wcześniej pokazywała, że nie liczy się interes narodowy i nasze bezpieczeństwo energetyczne, tylko inne przesłanki. Jak mogliśmy zobaczyć te drogi w obu przypadkach prowadzą na wschód. Liczę, że nowy minister mając to doświadczenie raz jeszcze przyjrzy się sprawie i odwróci bieg zdarzeń, na pewno będę o to zabiegał.

W sobotę 21 kwietnia w Kadzidle gościł wiceprezes PiS Mariusz Kamiński, co miał do przekazania mieszkańcom?

Pan Mariusz Kamiński odwiedził nie tylko Kadzidło, odbyliśmy także spotkania w Makowie Mazowieckim i Wyszkowie, wzięło w nich udział kilkaset osób. To pokazuje, że nie Polakom nie wystarcza przekaz z telewizji, że chcą alternatywnego przekazu i pomysłu na Polskę. Będziemy go przez takie spotkania wzmacniać.

Pan Mariusz Kamiński mówił o rzeczywistych problemach z jakimi się zmagamy:rosnącym bezrobociu szczególnie wśród ludzi młodych, czy pogłębiającym się kryzysie finansowym dotykającym polskich rodzin. Zamiast tego media głównego nurtu zajmują się takimi sprawami jak legalizacja związków partnerskich. To nie są realne sprawy, które zajmują dziś ludzi i są problemem.

Nad czym Pan obecnie pracuje w Senacie?

Zajmuję się w imieniu Senatu ustawą mającą pomóc osobom szykanowanym w okresie 1981 - 1985, nie mogącym wtedy z powodów politycznych znaleźć pracy, czy więzionych w tym okresie. Ci ludzie zasłużeni dla Ojczyzny nie mają teraz prawa do należnej im za ten czas emerytury. To dla mnie ogromne wyróżnienie, ponieważ zostałem sprawozdawcą ustawy, wkrótce mam nadzieję przedstawić wynik prac całego Senatu posłom na zgromadzeniu plenarnym.

Wywiad pochodzi z oficjalnej strony senatora RP Roberta Mamątowa.Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×