Rodzinny Ogród Działkowy „Czeczotka” w Ostrołęce ma już pół wieku! Jubileusz 50-lecia będzie okazją do wspólnego świętowania, ale także uhonorowania osób, które od lat angażują się w życie ogrodu. Uroczyste obchody połączone z dorocznym Dniem Działkowca odbędą się w sobotę, 22 sierpnia.
Z okazji okrągłego jubileuszu przygotowano specjalne wydarzenie, podczas którego nie zabraknie zarówno oficjalnych uroczystości, jak i atrakcji dla całych rodzin.
Świętowanie rozpocznie się już o godz. 14:00. Jako pierwsi powody do radości będą mieli najmłodsi. Na placu przed biurem ROD „Czeczotka” pojawi się „Radosny Świetlicobus”, czyli mobilna świetlica Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Na dzieci czekać będą przygotowane specjalnie dla nich atrakcje.
50-lecie ROD „Czeczotka”. Zasłużeni działkowcy otrzymają odznaczenia
Na godz. 15:00 zaplanowano rozpoczęcie oficjalnej części jubileuszowych obchodów. Ważnym punktem uroczystości będzie wręczenie pucharu od Polskiego Związku Działkowców oraz uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych dla ROD „Czeczotka”.
Złote, srebrne i brązowe odznaki oraz medale ma otrzymać około 50 działkowców. W ten sposób docenione zostaną osoby, które przez lata angażowały się w działalność ogrodu, wspierały jego rozwój i pracowały na rzecz działkowej społeczności. Jak co roku nagrodzeni zostaną także właściciel najładniejszych ogródków wyłonieni przez jury w dorocznym konkursie.
Półwiecze istnienia ROD „Czeczotka” to również okazja do przypomnienia roli, jaką ogród odgrywa w życiu kolejnych pokoleń ostrołęczan. Dla wielu osób działka jest nie tylko miejscem uprawy warzyw, owoców i kwiatów, ale przede wszystkim przestrzenią wypoczynku, spotkań i integracji.
Dzień Działkowca w Ostrołęce. Będzie również zabawa
Oficjalne uroczystości nie zakończą sobotniego świętowania. Organizatorzy jubileuszu przygotowali również konkursy z nagrodami. Na zakończenie uczestnicy będą mogli bawić się podczas zabawy tanecznej.
Obchody 50-lecia ROD „Czeczotka”, połączone z Dniem Działkowca, odbędą się w sobotę, 22 sierpnia. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 14:00, natomiast część oficjalna rozpocznie się o godz. 15:00.


zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
1
21
26
30