zdjecie 1675
zdjecie 1675
2016-01-28T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rodzinne kolędowanie w Troszynie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Troszyna i przedstawiciele troszyńskiego klubu seniora zaprezentowali się podczas rodzinnego kolędowania w miejscowym centrum kultury, fot. archiwum szkoły
REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Troszyna i przedstawiciele troszyńskiego klubu seniora zaprezentowali się podczas rodzinnego kolędowania w miejscowym centrum kultury. Spotkanie odbyło się w niedzielę, 24 stycznia.

Wspólne, rodzinne kolędowanie przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Troszynie, pracownicy troszyńskiego Centrum Kultury oraz członkowie Klubu Seniora „Pod Wierzbami”. Jako pierwsi wystąpili członkowie zespołów teatralnych Figle- Migle i A Co!, prowadzonych przez Elżbietę Pieńkowską i zaprezentowali pantomimę o  walce dobra ze złem.  Następnie zaprezentowali się członkowie młodszego koła teatralnego Owocowo-Warzywne Abecadło,  którego opiekunem jest Elżbieta Trzaska i przedstawili krótki montaż słowno- muzyczny, a w nim wiersze o tematyce świątecznej i oczywiście kolędy.

Po występach zespołowych przyszedł czas na prezentacje indywidualne. Kolędy śpiewali  uczniowie szkoły, uczennica drugiej klasy SP w Kleczkowie oraz mama uczennicy, Joanna Wołosz. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Spore zainteresowanie wzbudził także występ grupy z Klubu Seniora „Pod Wierzbami” działającego przy CK w Troszynie. Przedstawili oni krótką scenkę o Herodzie. Ich zaangażowanie i entuzjazm budziły podziw wśród zgromadzonych.

Po ich występie zaczął się główny punkt spotkania, a mianowicie wspólne śpiewania kolęd. Rozpoczął je chór szkolny przygotowany przez Telesfora Sobiecha. Członkowie chóru śpiewali  oraz czytali krótkie teksty prozatorskie o tematyce świątecznej, następnie do śpiewania włączyli się wszyscy. Jedną kolędę zaśpiewał także wójt gminy Edwin Mierzejewski.

Po przerwie, w czasie której można było zjeść pączka i napić się wody, seniorzy opowiadali o dawnych  zwyczajach, których przestrzegano w okresie świąteczno – noworocznym, następnie wystąpił Tadeusz Kożubowski, który przedstawił napisany przez siebie tekst o tym, jak kiedyś było w Troszynie i zachęcił do tego, aby kultywować tradycje. Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem kolęd.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×