zdjecie 9336
2018-06-12T09:48:29+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rodzinny rajd do Suska Starego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MZOS-TiIT w Ostrołęce
REKLAMA
3
0
0

To był już drugi w tym sezonie Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce przy współorganizacji z Klubem Kolarskim 24h, powiatem ostrołęckim i miastem Ostrołęka.

Na starcie - w sobotę o godzinie 10.00 - w okolicy sceny i fontanny przy Kupcu pojawiło się około 120 rowerzystów - amatorów wycieczek rowerowych. Tym razem do przejechania była trasa 21 kilometrowa z Ostrołęki przez Dzbenin, Czarnowiec, Daniszewo, Zapieczne, Drwęcz, Susk Nowy do Suska Starego.

Organizator, którym był MZOS-TiIT zadbał o bezpieczeństwo uczestników. Krótką informację o podstawowych zasadach przekazała  sierż. szt. Aneta Waracka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Uczestników przywitał dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, a peleton rowerzystów popilotował Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h .

Frekwencja na Rajdzie była nieco mniejsza niż podczas pierwszego rajdu w kwietniu ale z pewnością wpływ na to miała pogoda – lejący się z nieba żar mógł odstraszyć od rowerowych wycieczek. Kto się jednak zdecydował – na pewno nie żałował.  Symboliczny wystrzał z pistoletu Prezydenta miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego rozpoczął start Rajdu, który na początku trasy przejechał ulicami miasta przy OCK, Galerii Alius, Galerii Bursztynowa oraz Komendzie Miejskiej Policji i dalej przez Pomian w dalszą część trasy.

Po przejechaniu ok. 12 kilometrów uczestnicy rajdu zatrzymali się na kilkanaście minut w miejscowości Zapieczne gm. Troszyn aby uzupełnić płyny i wysłuchać sporej ilości informacji o cmentarzu z okresu I Wojny Światowej obok, którego zorganizowano przystanek. Poseł Arkadiusz Czartoryski przybliżył historię tego cmentarza oraz innych tego typu miejsc pochówków w okolicy Ostrołęki. Pan Marek Podolak z Rzekunia opowiedział o innej inicjatywie rowerowej w gminie Rzekuń gdzie realizowany jest projekt "1918 dla Niepodległej". Pomaga on poznać historyczne okolice gminy z jednoczesnym promowaniem jazdy rowerem.

Po krótkim odpoczynku szczególnie wyczekiwanym przez najmłodszych, dzielnych rowerzystów uczestnicy udali się w dalszą część trasy aby na finiszu pojawić się w przeuroczym "Zielonym Zakątku", w Susku Starym. Gospodarze przygotowali dla uczestników schłodzony kompot z własnych owoców oraz gorącą kiełbaskię z grilla. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia pięknej historycznej posiadłości Suska Starego i wysłuchania o wydarzeniach historycznych tego miejsca.

Na terenie dworku organizatorzy przeprowadzili konkursy dla wszystkich i zawody kolarskie dla najmłodszych uczestników Rajdu. Dla uczestników konkursów zostały wręczone wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Pamiątkowymi dyplomami wyróżniono również najmłodszych uczestników, którzy przejechali trasę samodzielnie

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez MZOS-TiIT odbędzie się 25 sierpnia b.r.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28