2019-07-15T12:52:53+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rower do bagażnika, logo korporacji taksówkarskiej na dach. Nawet to nie pomogło złodziejowi!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0
Ostrołęccy policjanci zatrzymali złodzieja roweru. Mężczyzna, widząc niezabezpieczony jednoślad spakował go do bagażnika, a na dach auta zamontował... "koguta" z logo jednej z korporacji taksówkarskich. Amator cudzej własności będzie miał teraz kłopoty.

W ubiegłym tygodniu ostrołęccy policjanci ustalili, że w nocy z 11 na 12 lipca bieżącego roku na terenie naszego powiatu został skradziony rower. W działania zaangażował się dzielnicowy danego rejonu służbowego, który ustalił prawdopodobnego sprawcę tej kradzieży. Realizacja sprawy została zaplanowana w miniona niedzielę.

- Punktualnie o 17:30 godzinie policjanci operacyjni weszli do jednego z domów na terenie naszego powiatu, gdzie zastali 25 - letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony, w trakcie przeszukania przyznał się do kradzieży jednośladu i wskazał miejsce jego ukrycia. Podczas czynności okazało się, że 25 - latek w nocy podjechał pod sklep. Widząc niezabezpieczony rower schował go do bagażnika auta, natomiast z bagażnika, być może ze względu na rozmiary jednośladu wyjął i założył na dach koguta jednej z lokalnych korporacji taksówkarskich. - informuje asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Następnie ukrył go na obcej nieogrodzonej posesji i w późniejszym terminie miał go stamtąd zabrać. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie miłośnikowi "dwóch kółek" zarzutu dotyczącego kradzieży, do którego się przyznał. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowego.

- Jeszcze raz apelujemy o staranne zabezpieczenie swoich rowerów. Warto zainwestować  w profesjonalne zabezpieczenie co z pewnością utrudni kradzież złodziejowi. Korzystajmy z mocnych blokad. Pamiętajmy,  że im więcej czasu złodziejowi zajmie pokonanie przeszkody, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy rower. Ważne jest, aby takie zabezpieczenia zakładać, nawet jeśli rower pozostawiamy na chwilę - asp. Tomasz Żerański.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1