zdjecie 9336
2018-10-10T10:58:31+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozmawiają o agresji w szkołach

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Policyjni profilaktycy i dzielnicowi z ostrołęckiej Komendy, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji, od początku nowego roku szkolnego, podejmują niezwykle ważną i trudną tematykę, jaką jest przemoc i agresja rówieśnicza. Policjanci spotykają się z uczniami i kadrą pedagogiczną w szkołach podstawowych, średnich i zawodowych. Celem spotkań jest ukazanie młodzieży negatywnych skutków niewłaściwego zachowania wobec innych osób.

Przemoc i agresja rówieśnicza może mieć zarówno charakter bezpośredni, jak też pośredni. Dokonywana jest w bezpośrednim kontakcie lub za pośrednictwem Internetu i różnego rodzaju komunikatorów.

- Policjanci przekonują, że nie można zezwalać na stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rówieśnika. Często zdarza się, że takie zachowanie wobec jednej osoby przejawia kilku uczniów. Inne osoby przyglądają się temu i „nie chcą się wtrącać”. Jest to również postawa negatywna. Dużą rolę w takich spotkaniach odgrywają policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii, a także dzielnicowi, którzy każdego dnia spotykają się z młodzieżą i dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem w różnych jego aspektach, m.in. w domu, szkole, oraz na drodze - wyjaśnia asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Uczniowie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania, którego skutki odczuwalne są nawet przez kilka kolejnych lat. Policjanci przypominają o odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz przedstawiają procedurę postępowania w sprawach nieletnich.
Apelujemy, aby o tego typu sytuacjach powiadamiać Policję i kadrę pedagogiczną szkoły. Pamiętajmy, że agresja i przemoc ze strony innych osób może dotknąć każdego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28