zdjecie 8142
zdjecie 8142
2018-10-10T10:58:31+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozmawiają o agresji w szkołach

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Policyjni profilaktycy i dzielnicowi z ostrołęckiej Komendy, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji, od początku nowego roku szkolnego, podejmują niezwykle ważną i trudną tematykę, jaką jest przemoc i agresja rówieśnicza. Policjanci spotykają się z uczniami i kadrą pedagogiczną w szkołach podstawowych, średnich i zawodowych. Celem spotkań jest ukazanie młodzieży negatywnych skutków niewłaściwego zachowania wobec innych osób.

Przemoc i agresja rówieśnicza może mieć zarówno charakter bezpośredni, jak też pośredni. Dokonywana jest w bezpośrednim kontakcie lub za pośrednictwem Internetu i różnego rodzaju komunikatorów.

- Policjanci przekonują, że nie można zezwalać na stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rówieśnika. Często zdarza się, że takie zachowanie wobec jednej osoby przejawia kilku uczniów. Inne osoby przyglądają się temu i „nie chcą się wtrącać”. Jest to również postawa negatywna. Dużą rolę w takich spotkaniach odgrywają policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii, a także dzielnicowi, którzy każdego dnia spotykają się z młodzieżą i dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem w różnych jego aspektach, m.in. w domu, szkole, oraz na drodze - wyjaśnia asp. Krzysztof Kolator z ostrołęckiej policji.

Uczniowie często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania, którego skutki odczuwalne są nawet przez kilka kolejnych lat. Policjanci przypominają o odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz przedstawiają procedurę postępowania w sprawach nieletnich.
Apelujemy, aby o tego typu sytuacjach powiadamiać Policję i kadrę pedagogiczną szkoły. Pamiętajmy, że agresja i przemoc ze strony innych osób może dotknąć każdego.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×