2017-03-06T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Polska,

Rozmawiali o ubezpieczeniu społecznym i systemie emerytalnym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
W Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbył się wykład otwarty dotyczący systemu ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy prelekcji mogli dowiedzieć się m.in. o tym, które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dobrowolne, kto i kiedy w świetle nowych przepisów otrzyma emeryturę i w jakiej wysokości.

Wykład otwarty odbył się w sobotę, 4 marca w małej auli WSAP. Prelekcję zorganizowali wspólnie wykładowcy uczelni oraz pracownicy ostrołęckiego ZUS-u. Podczas wykładu poruszono szereg ważnych kwestii związanych z najnowszymi przepisami dotyczącymi emerytur, świadczeń wpłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, opłacanych składek, sposobu dokonania zgłoszeń oraz wielu innych spraw istotnych dla każdego obecnego oraz przyszłego ubezpieczonego.

- Stan wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w Polsce jest dość niski. Dla przykładu – 88% Polaków nie ma pojęcia jaką część wypłaty przekazuje na swoją przyszłą emeryturę! Czy ta wiedza jest potrzebna? Oczywiście, że tak. Składki, które zbieramy na koncie emerytalnym w ZUS, posłużą przecież później do obliczenia wysokości naszej emerytury. To jednak nie wszystko, przecież statystycznie większość z nas czeka w życiu także krótsza lub dłuższa choroba, niektórych również wypadek. Nie zapominajmy także o przerwie w karierze zawodowej związanej z urodzeniem i opieką nad dzieckiem. Wszystkim tym sytuacjom odpowiadają świadczenia wypłacane przez ZUS. Sobotni wykład nie wyczerpie tematu ubezpieczeń społecznych w Polsce, ale pozwoli nam lepiej orientować się w tych zagadnieniach. Dzięki temu mądrzej zaplanujemy nasze życie zawodowe – tłumaczy Aleksandra Słupska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji płockiego ZUS, która poprowadziła wykład otwarty. – Spędzenie sobotniego przedpołudnia w towarzystwie ZUS może okazać się więc niezwykle produktywne i pożyteczne. Zachęcam do wzięcia udziału w zajęciach, wstęp jest wolny – dodaje.


REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1