eOstroleka.pl
Polska,

Rozmawiali o ubezpieczeniu społecznym i systemie emerytalnym [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

W Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbył się wykład otwarty dotyczący systemu ubezpieczeń społecznych. Uczestnicy prelekcji mogli dowiedzieć się m.in. o tym, które ubezpieczenia są obowiązkowe, a które dobrowolne, kto i kiedy w świetle nowych przepisów otrzyma emeryturę i w jakiej wysokości.

Wykład otwarty odbył się w sobotę, 4 marca w małej auli WSAP. Prelekcję zorganizowali wspólnie wykładowcy uczelni oraz pracownicy ostrołęckiego ZUS-u. Podczas wykładu poruszono szereg ważnych kwestii związanych z najnowszymi przepisami dotyczącymi emerytur, świadczeń wpłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, opłacanych składek, sposobu dokonania zgłoszeń oraz wielu innych spraw istotnych dla każdego obecnego oraz przyszłego ubezpieczonego.

- Stan wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w Polsce jest dość niski. Dla przykładu – 88% Polaków nie ma pojęcia jaką część wypłaty przekazuje na swoją przyszłą emeryturę! Czy ta wiedza jest potrzebna? Oczywiście, że tak. Składki, które zbieramy na koncie emerytalnym w ZUS, posłużą przecież później do obliczenia wysokości naszej emerytury. To jednak nie wszystko, przecież statystycznie większość z nas czeka w życiu także krótsza lub dłuższa choroba, niektórych również wypadek. Nie zapominajmy także o przerwie w karierze zawodowej związanej z urodzeniem i opieką nad dzieckiem. Wszystkim tym sytuacjom odpowiadają świadczenia wypłacane przez ZUS. Sobotni wykład nie wyczerpie tematu ubezpieczeń społecznych w Polsce, ale pozwoli nam lepiej orientować się w tych zagadnieniach. Dzięki temu mądrzej zaplanujemy nasze życie zawodowe – tłumaczy Aleksandra Słupska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji płockiego ZUS, która poprowadziła wykład otwarty. – Spędzenie sobotniego przedpołudnia w towarzystwie ZUS może okazać się więc niezwykle produktywne i pożyteczne. Zachęcam do wzięcia udziału w zajęciach, wstęp jest wolny – dodaje.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×