eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci i cyberprzestępstwach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6575
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ostrołęcka policja przy współpracy z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej zaprosiła dziś młodzież do wspólnej debaty na temat bezpieczeństwa w sieci i różnego rodzaju cyberprzestępstw, którymi coraz częściej padają młodzi ludzie.

Debata odbyła się we wtorek, 25 kwietnia w Wyższej Szkole Administracji Publicznej. Wzięła w niej udział młodzież szkolna, przedstawiciele służb mundurowych i samorządu miasta oraz powiatu. Spotkanie w całości poświęcono szeroko rozumianemu bezpieczeństwu a jednym z wiodących wątków była kwestia oszustw dokonywanych w sieci.

Jak podkreślił komendant ostrołęckiej policji, insp. Mirosław Olszewski, przestępstwa dokonywanie w sieci lub za pośrednictwem internetowych komunikatorów i portali społecznościowych są obecnie coraz częstsze. Ofiarami oszustów padają zarówno seniorzy jak i bardzo młode osoby. Wątki poruszane podczas debaty miały na celu nakreślenie młodzieży istoty problemu oraz nakłonienie każdego z uczestników do zachowania baczniejszej uwagi podczas korzystania z sieci, portali społecznościowych czy wszelkiego rodzaju komunikatorów.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×