zdjecie 4877
zdjecie 4877
2020-04-13T18:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozpaczliwy apel twórców Muzeum Kurpiowskiego: "Dzieło naszego życia umiera". Pomóżmy!

REKLAMA
fot. pomagam.plfot. pomagam.pl
REKLAMA
6
4
13

Epidemia koronawirusa wyrządziła już wiele krzywd w gospodarce, ale niestety cierpi na tym także kultura. Twórcy Muzeum Kurpiowskiego w Wachu wystosowali rozpaczliwy apel o pomoc: "Dzieło naszego życia umiera" - piszą. Trwa zbiórka funduszy na ratowanie muzeum.

Muzeum Kurpiowskie w Wachu jest prywatną placówką założoną i prowadzoną przez  Zdzisława i Laurę Bziukiewiczów. W muzeum zgromadzone są przedmioty pochodzące z Kurpi Zielonych, obrazujące dawną materialną kulturę tego regionu.

Nic jednak nie trwa wiecznie. Dziwna choroba zza granicy, stopniowe ograniczenia, w końcu straszne słowo – pandemia. I tak w przeciągu kilku tygodni coś, co było sensem naszego życia i radością dla wszystkich, stanęło na krawędzi ruiny. Dotąd utrzymywaliśmy muzeum z datków odwiedzających nas ludzi, lekcji muzealnych i sprzedaży rękodzieła, którym również się trudnimy. Niestety, nałożone ograniczenia sprawiają, że od ponad miesiąca nikt już nie dzwoni do naszych drzwi, a w obejściu nie niesie się gwar radosnych głosów. Zapanowała pełna napięcia cisza.  Nasze bramy muszą pozostać zamknięte, a nad naszym muzeum zaczęły gromadzić się czarne chmury. Racjonujemy oszczędności na najpilniejsze potrzeby. Nie jesteśmy już w stanie łożyć na renowację i utrzymanie eksponatów, bo miesięczny koszt liczony jest w tysiącach złotych. Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum! Każdy grosz się liczy w tych trudnych czasach. Nie obejmuje nas żadna „tarcza antykryzysowa”, jak wszystkich muzeów prywatnych w Polsce.

- piszą twórcy muzeum, Zdzisław i Laura Bziukiewiczowie.

Założyciele muzeum zorganizowali zbiórkę funduszy w serwisie pomagam.pl. Do zebrania jest kwota 50 tysięcy złotych. Każdy, kto odwiedził kiedyś muzeum, wie, jak ciężką pracę wykonać musieli państwo Bziukiewiczowie, by zebrać tyle znakomitych eksponatów. Teraz czas na to, by pomóc im w trudnym momencie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZENIEŚĆ SIĘ DO ZBIÓRKI NA POMAGAM.PL

REKLAMA
zdjecie 4877
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×