eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rozpoczęcie roku szkolnego w II SLO im. Toniego Halika w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA

We wtorek, 1 września uroczystym apelem poprzedzonym mszą świętą, uczniowie II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika w Ostrołęce rozpoczęli nowy rok szkolny.

Tradycyjnie już rok szkolny rozpoczął się mszą św. w Sanktuarium pw.  św. Antoniego Padewskiego (Klasztor). Następnie cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Adam Ochenkowski przywitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: ppłk. Waldemar Kowalski - dowódca 52. batalionu lekkiej piechoty w Komorowie,  mł. chor. Grzegorz Mikołajczyk z 15. Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu, ppor. Paweł Kaczmarczyk z 8. Batalionu Radiotechnicznego w Lipowcu k/Szczytna, por. Marcin Chełchowski - przedstawiciel komendanta WKU w Ostrołęce, przedstawiciel Komendy Policji w Ostrołęce Magdalena Eliasz oraz nowo zatrudnieni: chemii Adriannę Turek, pedagoga szkolnego Dianę Zawalich, języka polskiego Annę Gabryś, wiedzy o społeczeństwie Grzegorza Pekurę.

W swoim wystąpieniu inaugurującym rok szkolny dyrektor Ochenkowski nawiązał do wydarzeń mających miejsce 82 lat temu – do wybuchu II wojny światowej i przywołał słowa ówczesnego prezydenta RP Ignacego Mościckiego. W części skierowanej do uczniów dyrektor  szkoły zacytował Jana Pawła II: „musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni nie wymagali”. Zwrócił uwagę na konieczność pracy nad sobą, stawiania sobie wysokich celów i skuteczności w ich realizacji, aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.

Podczas uroczystości odczytano także listy Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do kadetów klas wojskowych. Do szkoły wpłynęły życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego od  ppłk. Jarosława Wyszeckiego, komendanta Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim k/ Orzysza.

Dyrektor Ochenkowski przypomniał o ofercie edukacyjnej: kołach zainteresowań, zajęciach artystycznych, które pomogą w realizacji młodzieńczych pasji oraz nagrodach dla uczniów za systematyczną i ciężką pracę. W tym miejscu także powrócił do osiągnięć uczennicy klasy IIIb Kingi Święckiej oraz ucznia klasy IIIA Bartosza Stolarczyka, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli najwyższą średnią.

Kolejnym elementem uroczystości było ślubowanie uczniowskie uczniów kl. I i II oraz wręczenie legitymacji szkolnych i wojskowych.

Ostatnim punktem spotkania był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez Annę Ochenkowską i młodzież klas drugich i trzecich. Część artystyczna przede wszystkim poświęcona była kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie przywitali wszystkich po wakacyjnej przerwie, szczególnie serdecznie powitali młodzież rozpoczynającą naukę w II SLO:

Dzisiejszy dzień to radosne spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacyjnym wypoczynku, ale przede wszystkim niezwykły dzień i wielkie przeżycie dla nowo przyjętych uczniów naszej szkoły. To ich właśnie witamy szczególnie w szkolnej społeczności. Pamiętajcie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i że każdy z nas był kiedyś w pierwszej klasie. Początki na pewno nie będą łatwe, ale wierzymy, że nasza szkoła stanie się waszą szkołą a nauka w niej niech będzie dla was owocna i przyjemna.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×