2016-04-11T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” [WYNIKI]

REKLAMA
REKLAMA

Rozstrzygnięto VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych związanych z okresem letnim, a także sposobów eliminowania tych zagrożeń.                    

Głównym organizatorem konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS w Warszawie. Do organizacji konkursu włączyło się również Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

W I etapie konkursu, na terenie działania Placówki Terenowej w Ostrołęce wzięło udział 284 uczniów z 29 szkół. Najwięcej  prac wpłynęło ze szkół podstawowych z gminy Lelis i Olszewo-Borki. Prace wykonane były różnymi technikami: malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą, plasteliną, tkaniną  a nawet sianem, słomą  i ziarnami.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz plastyka z Ostrołęckiego Centrum Kultury dokonała oceny prac uczniów  w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I  - klasy 0 – 3 i grupa II – klasy 4 – 6.  

W I grupie wiekowej wśród 172 uczniów laureatami zostali:

I miejsce - Jakub Part, klasa I,  Szkoła Podstawowa w Lelisie.
II miejsce - Wiktoria Drężewska, klasa III , Szkoła Podstawowa w Zawadach
III miejsce Bartosz Funk, klasa II , Szkoła Podstawowa w Zawadach

Wyróżnienie zdobyła Julia Wilga, klasa I,  Szkoła Podstawowa w Woli Błędowskiej

W II grupie wiekowej  wśród  112 uczniów laureatami  zostali:

I miejsce - Sandra Szmigiel-Bziukiewicz,  klasa V, Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach
II miejsce - Karolina Żebrowska,  klasa VI, Szkoła Podstawowa  w Olszewie-Borkach
III miejsce - Zuzanna Kowalska,  klasa V,  Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim

Wyróżnienie zdobyła  Kinga Tabaka, klasa  VI, Szkoła Podstawowa w Woli Błędowskiej

Komisja konkursowa oceniała zgodność z tematyką konkursu, walory estetyczne pracy oraz dobór techniki wykonania, co nie było łatwe ze względu na wyrównany poziom złożonych prac.  Prace laureatów  pierwszych miejsc etapu PT KRUS zostały przekazane do oceny przez Wojewódzką Komisję Konkursową, obejmującą teren działania OR KRUS  w Warszawie.  Oficjalne rozstrzygnięcie I etapu konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych ufundowanych przez Oddział Regionalny KRUS w Warszawie i  Starostwo Powiatowe w Ostrołęce odbędzie się w czerwcu.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim, którzy włożyli trud w wykonanie prac i poświęcili na to swój czas, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu plastycznego.

REKLAMA
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×