eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rusza rekrutacja do nowej kameralnej szkoły podstawowej Mikroszkoła Łąka

Spotkanie informacyjne odbędzie się 1 lutego o godzinie 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. Pomian 63.

Więcej informacji na profilu https://www.facebook.com/profile.php?id=100090304140611 i na stronie https://mikroszkolaostroleka.pl/

Mikroszkoła powstała z potrzeby serca dwóch mam - łącznie siódemki dzieci.

W obliczu wyzwań, z którymi mierzy się dzisiejsza szkoła, zapragnęłyśmy stworzyć miejsce, w którym choć na część aspektów będziemy miały większy wpływ.

Wiemy, że system szkolnictwa przechodzi trudny okres. W dużej mierze problemy wynikają z wielkości placówek, czego konsekwencją jest anonimowość wśród dzieci, brak możliwości wyłapania licznych problemów i generalizacja.

Jednym z naszych głównych założeń jest kameralne miejsce, w którym rodzic wchodzi w otwartą współpracę ze szkołą. Rodzic, który chce mieć wpływ, ale umie też słuchać drugiej strony.

Mamy świadomość jak ważne są relacje z rówieśnikami dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Chcemy nauczyć je zdrowej bezprzemocowej komunikacji, w czym pomaga nam założenie, że nie używamy telefonów podczas przebywania w szkole. Wierzymy, że w dobie problemu fonoholizmu jest to ważny krok w kierunku pokazania młodym ludziom, jak ciekawy jest świat, w którym możemy funkcjonować bez mediów społecznościowych i kompulsywnego korzystania z technologii. W zamian za to dajemy dzieciom narzędzia do tego, jak rozwiązywać konflikty, rozmawiać i komunikować swoje potrzeby.

Obecnie dzieci zarzucone są zajęciami dodatkowymi i pracami domowymi. Szukamy innej drogi. Chcemy dać im jeszcze trochę dzieciństwa i swobody, ale przede wszystkim nie zabijać w nich naturalnej ciekawości świata. Stawiamy na naukę przez aktywność, doświadczenia, realizację potrzeby ruchu, przebywania na powietrzu i dbamy o warunki do efektywnego przyswajania wiedzy.

Wiemy, że taka alternatywna edukacja to jeszcze nowość i dla wielu ludzi może być dość odważną zmianą myślenia. Dla nas to bardziej powrót do normalności. Próbujemy stworzyć miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i wszechstronnie się rozwijają.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, które do niczego nie zobowiązuje, a może otworzyć na nowe możliwości edukacyjne.

Założycielkami szkoły są Katarzyna Kapaon i Katarzyna Olk.

Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×