eOstroleka.pl
Polska,

Ruszają Ferie z WOT

REKLAMA
zdjecie 6563
zdjecie 6563
REKLAMA
zdjecie 6563
Posłuchaj
Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”, który został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach. Jest to propozycja także dla rodziców, których dzieci w tym czasie będą spędzać czas na obozach zimowych.

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, co trzeci żołnierz ma mniej niż 25 lat. Projekt „Ferie z WOT” wychodzi naprzeciw wszystkim uczniom, studentom i nauczycielom, którzy chcą przerwę międzysemestralną wykorzystać na odbycie szkolenia podstawowego i rozpocząć służbę dla Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT rozmieszczonych na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podstawowe przeprowadzi na terenie działania brygad blisko lokalnych  społeczności lub na pobliskich ośrodkach szkolenia poligonowego. Powołania do jednostek wojskowych WOT będą się odbywać zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem ferii w poszczególnych województwach. Pierwsze 16-dniowe szkolenia zaczynają się już 16 stycznia 2023 r. w województwach podkarpackim, pomorskim, łódzkim, lubelskim i śląskim a od 23 stycznia rusza szkolenie na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. 30 stycznia rozpoczną się powołania do brygad OT rozmieszczonych w województwach małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, kujawsko – pomorskim oraz wielkopolskim a ostatni termin „Ferii z WOT” zaplanowano na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Opolszczyźnie i na Pomorzu Zachodnim. Szkolenia zakończą uroczyste przysięgi wojskowe.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem, osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania. Terytorialną Służbę Wojskową można następnie odbywać w innym miejscu, np. miejscu zamieszkania, nauki czy też studiów.
Więcej o: Ferie, WOT

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×