eOstroleka.pl
Region,

Ruszył pociąg „Słoneczny”

REKLAMA
zdjecie 9502
Pociąg słoneczny, fot. mazowieckie.com.plPociąg słoneczny, fot. mazowieckie.com.pl
REKLAMA
zdjecie 9502
Pociąg „Słoneczny” po raz dziewiąty wyruszył na szlak. W wakacje będzie kursował codziennie między Warszawą Zachodnią a Gdynią Główną.

Cena biletu normalnego wynosi 50 zł, natomiast studenci zapłacą 24,50 zł. W tym roku po raz pierwszy będzie można nabyć bilety także przez telefon komórkowy. Podróżni podczas jazdy klimatyzowanymi piętrowymi wagonami będą mogli skorzystać z cateringu oraz nieodpłatnie przewieźć psa i rower.

„Słoneczny” jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także podróżujących z małymi dziećmi.

Nowością w tym roku jest rozpoczynająca się także 29 czerwca akcja specjalna „Słoneczny wysyp rabatowy”. Podróżni kupując bilet na pociąg otrzymają książeczkę z kuponami rabatowymi, na podstawie której mogą skorzystać ze zniżek na terenie Trójmiasta i okolic. Książeczki rabatowe będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich, a wersję elektroniczną będzie można pobrać ze specjalnej zakładki na stronie internetowej KM. Kupony będą ważne jedynie po okazaniu biletu na pociąg „Słoneczny” lub biletu elektronicznego SkyCash.
Źródło: Koleje Mazowieckie
Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×