zdjecie 2252
2018-01-12T13:29:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne ferie”

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
1

Od dziś kierowcy spodziewać się mogą wzmożonych kontroli na droga w regionie. Więcej policyjnych patroli pojawi się także na ulicach miasta. Wszystko to za sprawą akcji „Bezpieczne ferie”, która właśnie wystartowała. Jej główne cele, to zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym od dziś dzieciom i młodzieży.

Już od dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczynają działania prewencyjne pod nazwą. „Bezpieczne ferie”. Oznacza to, m.in. wzmożone kontrole drogowe i nadzór nad miejscami zorganizowanego wypoczynku dla dzieci. W tym czasie więcej patroli, zarówno umundurowanych jaki i nieoznakowanych pojawi się także w mieście.

Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo najmłodszych już od kilkunastu  dni policjanci z Wydziału Prewencji prowadzą spotkania poświęcone bezpieczeństwu podczas ferii.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, gdzie będzie przebywała młodzież, m.in. parki, skwery, rejony galerii handlowych i placówek oświatowych, dzikie lodowiska i boiska. Na spotkaniach policjanci będą poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas ferii rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas zabaw kończąc. Będzie również wykorzystywany symulator jazdy na motorowerze, który jest w posiadaniu ostrołęckich policjantów.

Ponadto zwrócona zostanie szczególna  uwaga na zachowanie kierujących wobec pieszych. Patroli również tych nieoznakowanych możemy spodziewać się także w rejonach przejść dla pieszych. Będą również sprawdzane warunki przewozu dzieci, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

Czas zimowego wypoczynku wiąże się z wyjazdami dzieci i młodzieży na wycieczki i zimowiska. W związku z tym funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzić kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. W Ostrołęce tego rodzaju kontrole odbywają się na parkingu przy ul. Witosa. Rodzice i opiekunowie zainteresowani przeprowadzeniem takiej kontroli mogą zgłaszać ten fakt pod numerem 29 760-14-30 najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, co skróci czas kontroli takiego pojazdu.

- Chcielibyśmy również zwrócić się do rodziców. To Państwo najczęściej jesteście pierwszymi nauczycielami swoich dzieci. Z waszych postaw i zachowań dzieci biorą przykład. Pomyślmy o tym, zanim przejdziemy z dzieckiem na czerwonym świetle lub po raz kolejny zapomnimy o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Rozmawiajmy także ze swoimi pociechami o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać choćby podczas ferii. Takie rozmowy z pewnością zwiększą bezpieczeństwo naszych dzieci. Ponadto rodzice zawsze powinni wiedzieć gdzie i z kim udaje się ich dziecko, gdzie będzie się bawić i której planuje wrócić do domu. Zimą wcześnie robi się ciemno, a temperatura znaczeni się obniża, co może zagrażać zdrowiu lub życiu – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Akcja „Bezpieczne ferie” potrwa do 28 stycznia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×