2018-01-12T13:29:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne ferie”

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~wari, 17:20 12-01-2018,   -
I kolejne kontrole, ostatnio na naszych drogach bez yanosika to się nie ruszam...
odpowiedz   •   oceń :  
Od dziś kierowcy spodziewać się mogą wzmożonych kontroli na droga w regionie. Więcej policyjnych patroli pojawi się także na ulicach miasta. Wszystko to za sprawą akcji „Bezpieczne ferie”, która właśnie wystartowała. Jej główne cele, to zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym od dziś dzieciom i młodzieży.

Już od dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczynają działania prewencyjne pod nazwą. „Bezpieczne ferie”. Oznacza to, m.in. wzmożone kontrole drogowe i nadzór nad miejscami zorganizowanego wypoczynku dla dzieci. W tym czasie więcej patroli, zarówno umundurowanych jaki i nieoznakowanych pojawi się także w mieście.

Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo najmłodszych już od kilkunastu  dni policjanci z Wydziału Prewencji prowadzą spotkania poświęcone bezpieczeństwu podczas ferii.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, gdzie będzie przebywała młodzież, m.in. parki, skwery, rejony galerii handlowych i placówek oświatowych, dzikie lodowiska i boiska. Na spotkaniach policjanci będą poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas ferii rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas zabaw kończąc. Będzie również wykorzystywany symulator jazdy na motorowerze, który jest w posiadaniu ostrołęckich policjantów.

Ponadto zwrócona zostanie szczególna  uwaga na zachowanie kierujących wobec pieszych. Patroli również tych nieoznakowanych możemy spodziewać się także w rejonach przejść dla pieszych. Będą również sprawdzane warunki przewozu dzieci, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

Czas zimowego wypoczynku wiąże się z wyjazdami dzieci i młodzieży na wycieczki i zimowiska. W związku z tym funkcjonariusze ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzić kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. W Ostrołęce tego rodzaju kontrole odbywają się na parkingu przy ul. Witosa. Rodzice i opiekunowie zainteresowani przeprowadzeniem takiej kontroli mogą zgłaszać ten fakt pod numerem 29 760-14-30 najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, co skróci czas kontroli takiego pojazdu.

- Chcielibyśmy również zwrócić się do rodziców. To Państwo najczęściej jesteście pierwszymi nauczycielami swoich dzieci. Z waszych postaw i zachowań dzieci biorą przykład. Pomyślmy o tym, zanim przejdziemy z dzieckiem na czerwonym świetle lub po raz kolejny zapomnimy o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Rozmawiajmy także ze swoimi pociechami o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać choćby podczas ferii. Takie rozmowy z pewnością zwiększą bezpieczeństwo naszych dzieci. Ponadto rodzice zawsze powinni wiedzieć gdzie i z kim udaje się ich dziecko, gdzie będzie się bawić i której planuje wrócić do domu. Zimą wcześnie robi się ciemno, a temperatura znaczeni się obniża, co może zagrażać zdrowiu lub życiu – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Akcja „Bezpieczne ferie” potrwa do 28 stycznia.

REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~wari, 17:20 12-01-2018,   -
I kolejne kontrole, ostatnio na naszych drogach bez yanosika to się nie ruszam...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1