eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rycerski Dzień Dziecka na Osiedlu Centrum w Ostrołęce – Piknik historyczny pełen atrakcji [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8111

W niedzielę, 1 czerwca, plac przy kościele św. Franciszka z Asyżu na osiedlu Centrum w Ostrołęce stał się w tętniącym życiem miasteczkiem rycerskim. Wszystko za sprawą wyjątkowego pikniku historycznego, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka.

Wydarzenie zainicjowane przez Radę Osiedla Centrum przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową “CENTRUM” oraz licznym wsparciu sponsorów, przyciągnęło całe rodziny, które mogły wspólnie świętować w klimacie średniowiecza.

Program obfitował w atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Na dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie, animacje oraz poczęstunek. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak miasteczko rycerskie, w którym można było podziwiać pokazy walk wojów, wziąć udział w zajęciach z rekonstruktorami, a także posłuchać koncertu pieśni rycerskich i muzyki średniowiecznej.

Uroczystego otwarcia festynu dokonali wspólnie inicjator wydarzenia Michał Pawłowski – przewodniczący zarządu Rady Osiedla Centrum, poseł na Sejm RP Mariusz Popielarz, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej “CENTRUM” Jakub Frydryk oraz Mariusz Mierzejewski – jeden z głównych sponsorów wydarzenia. Wszyscy panowie wykorzystali tę okazję, by oficjalnie złożyć serdeczne życzenia dzieciom – głównym bohaterom dnia.

Piknik historyczny na osiedlu Centrum był nie tylko okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale także do integracji lokalnej społeczności i wspólnego odkrywania historii w atrakcyjnej, interaktywnej formie.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Materiał filmowy 3 :
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zaloguj się, by komentować
Barbara Zakrzewska, 09:12 02-06-2025,   100%
Połączenie pokazów drużyn rekonstrukcyjnych z Białegostoku, Warszawy, "Trzaskawica", "Mroźny Fiord" ze współczesnymi dmuchańcami, łakociami i popisami strażackimi ( "gaszenie" domków Flintstonów) to był świetny pomysł! Bawiły się doskonale całe rodziny, co rekompensuje fakt, że ucierpiała fauna tej dawnej łąki ( kuropatwy, jeże itp.). Obiecano, że będzie posprzątane, a flora i fauna może się odrodzi. Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16  17 dk18 dk19  20  21  22
 23  24 dk25  26  27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×