2013-04-08T18:36:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Ryszard Kalisz wyrzucony z SLD

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
Miller: Ryszard Kalisz odszedł, ale Sojusz Lewicy Demokratycznej pozostał. Sąd partyjny wykluczył w poniedziałek Ryszarda Kalisza z SLD. Powód? Zaangażowanie posła w budowę konkurencyjnego wobec Sojuszu projektu politycznego.

- SLD pozostaje z ludźmi ciężkiej pracy, ludźmi, którzy chcą mieć pewność swojej dobrej przyszłości; z młodymi, którzy wykuwają swoją przyszłość, którzy martwią się o to, że będą bezrobotni. Po odejściu z SLD Ryszard Kalisz nie musi już dalej udawać, że jest człowiekiem lewicy - powiedział na konferencji prasowej w Gdyni szef Sojuszu Leszek Miller. Przyznał, że jest mu żal odejścia Kalisza z partii. - Cóż mógłbym powiedzieć: "Ryszardzie, nie idź tą drogą" - skwitował były premier.

Miller podkreślił, że każda partia ma zapisy statutowe, które uniemożliwiają "bycie w jednej partii, a jednoczesne realizowanie konkurencyjnego programu politycznego". Szef Sojuszu zapowiedział, że osobiście podziękuje. Kaliszowi za jego działalność w partii. - Powiem mu, że jest mi bardzo przykro, ale życie toczy się dalej - dodał.

Miller nie obawia się, aby przypadek Kalisza spowodował, że inni członkowie partii zaczną opuszczać SLD. Wykluczenie Kalisza z Sojuszu, to kara za współpracę z inicjatywą Europa Plus. Kalisz sam odczytał na briefingu prasowym decyzję sądu partyjnego. Uzasadniono ją m.in. zaangażowaniem posła w konkurencyjny dla SLD projekt polityczny.

Kalisz poinformował, że nie będzie się odwoływał od rozstrzygnięcia sądu partyjnego SLD. - Przyjmuję do wiadomości, rozpoczynam nowe życie pod każdym politycznym względem - powiedział.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka partii. Było to następstwo zaangażowania się polityka w projekt Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.
Źródło: sld.org.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×