2015-04-15T08:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ryszard Sowa, prezes SM „Centrum”: „Spółdzielczość to nie chłopiec do bicia”

REKLAMA
Ryszard Sowa, prezes SM Centrum
REKLAMA

Nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum”, Ryszard Sowa staje w obronie spółdzielczości. Jego zdaniem, jest to bogata w tradycje forma zarządzania podstawowymi potrzebami jej mieszkańców oraz członków właścicieli spółdzielni.

Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu, jaki za naszym pośrednictwem prezes Ryszard Sowa chce przekazać mieszkańcom SM Centrum.

„Od pewnego czasu spółdzielczość, w tym spółdzielnie mieszkaniowe, nie cieszą się dobrą sławą. Ta popularna w USA i w krajach zachodniej Europy forma zarządzania przy trudno dostrzegalnych przez media jej pozytywnych stronach, niestabilnej sytuacji legislacyjnej, ma coraz trudniejsze warunki do funkcjonowania.

Pozwólcie nam spokojnie działać – tak wołają ludzie którzy swoimi wypowiedziami zwracają uwagę, że spółdzielczość to nie „chłopiec do bicia” lecz jedna, jakże bogata w tradycje, forma zarządzania podstawowymi potrzebami jej mieszkańców oraz członków właścicieli Spółdzielni. W Spółdzielni na zasadzie solidaryzmu członkowie wnoszą opłaty dzięki którym możliwe jest wykonywanie również większych i droższych prac szczególnie w budynkach wzniesionych w latach 80 – XX wieku. Przejrzystość finansów, coroczne sprawozdanie z działalności badane okresowo przez lustrację zewnętrzną oraz ich dostępność dla spółdzielców pokazuje, że członkowie spółdzielni mieszkaniowych mają nie tylko wgląd w sytuację ale i rzeczywisty wpływ na kierunki jej działania.

Jesteśmy najaktywniej działającą w mieście firmą zajmującą się zarządzaniem mieszkaniami. Osiągamy dobre wyniki, a obecnie realizujemy program poprawy warunków mieszkaniowych. Na osiedlu Centrum mieszka ponad 5 tys. osób. Spółdzielnia prowadzi działalność społeczno-kulturalną oraz gospodarczą. W budynkach zainstalowano w ostatnich latach ponad 7,5 tys. wodomierzy z odczytem radiowym. Objęto termomodernizacją wszystkie budynki z „wielkiej płyty”. Trwają prace związane z dociepleniem stropodachów, pozostało do docieplenia 29. Rozpisany zostanie niebawem kolejny przetarg na 15 budynków. Prowadzone są roboty projektowe i budowlane związane z remontem i budową nowych ciągów pieszych i zatok parkingowych. W 2014 roku dokonaliśmy wymiany ok. 2 000 m2 chodników. Prace te będą kontynuowane w roku 2015 i latach następnych. Poprawimy również estetykę budynków i stan ich otoczenia.

Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum
Ryszard Sowa”


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
18  19  20  21  22  23  24
25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń