2018-09-25T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Rzecznik obecnego prezydenta odpowiada na zarzuty... kandydata na prezydenta

REKLAMA
Zdjęcie główneMariusz Popielarz
REKLAMA
3
1
52

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Ostrołęki oskarżył Janusza Kotowskiego o to, że ten 4 lata temu okłamał mieszkańców w sprawie obietnicy budowy trzeciego mostu na rzece Narew. Te słowa doczekały się riposty... Wojciecha Dorobińskiego, rzecznika Urzędu Miasta.

Przypomnijmy, Mariusz Popielarz oskarżył prezydenta Kotowskiego o kłamstwo.

- Jedną z istotniejszych obietnic, która zrealizowałaby problemy komunikacyjne naszego miasta, to przede wszystkim budowa trzeciego mostu dla ruchu lokalnego, który prezydent Kotowski obiecywał cztery lata temu mieszkańcom. Na ten most można było pozyskać środki z funduszy europejskich. Prezydent obiecywał,że niezwłocznie po wyborach złoży wniosek do samorządu województwa mazowieckiego o pozyskanie funduszy. Okazuje się, że prezydent okłamał mieszkańców cztery lata temu, nie spełnił swojej obietnicy i nie złożył wniosku - mówił podczas konferencji prasowej.

Choć nie zawsze możemy liczyć na sprawną odpowiedź na zapytania (o ile w ogóle ją dostajemy), jakie wysyłamy do rzecznika prasowego Urzędu Miasta, to w tym przypadku riposta realnie nadeszła. Mamy nadzieję, że ta nowa jakość utrzyma się na dłużej. Co rzecznik ma do powiedzenia w sprawie słów Mariusza Popielarza? Oddajemy głos...

Pisze Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Ostrołęki:

W związku z wypowiedziami pana Mariusza Popielarza, kierownika delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, zarzucającymi Januszowi Kotowskiemu, prezydentowi kłamstwo w sprawie budowy tzw. trzeciego mostu w ramach RIT i braku wystąpień w tej sprawie do marszałka województwa, przesyłam dokument jednoznacznie potwierdzający starania miasta o środki na tę inwestycję.

Pan Popielarz niestety wykazał się zupełną ignorancją, nie znając nawet dokumentów wpływających do Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie. Pokazuje to również jego rzeczywiste zainteresowanie inwestycją.

Przypominam zatem, że 2 czerwca 2015 roku w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta Ostrołęki. Z wyliczeń przedstawionych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego wynikało, że dofinansowanie na budowę przeprawy mostowej przez rzekę Narew może wynieść 37.691.833,59 zł, przy wartości całego zadania na sumę 123 mln 800 tys. zł.

Zatem deklarowane dofinansowanie nie wyniosłoby 80% co jest zasadą w podobnych projektach, a jedynie 32,5% wartości inwestycji! Miasto oczekiwało równego traktowania i dofinansowania na takim właśnie poziomie, dlatego 6 kwietnia 2016 roku ponownie zwróciło się z wnioskiem do Marszałka Województwa Mazowieckiego o wyrażenie zgody na wpisanie do Kontraktu Terytorialnego inwestycji polegającej na budowie przeprawy mostowej na rzece Narew, co umożliwiłoby jej dofinansowanie w ramach RPOWM 2014-2020 w takiej wysokości.

Do ww. pisma została zgłoszona tzw. fiszka – ale jak widzimy, kontrakt terytorialny do dziś nie uwzględnił naszej propozycji. W załączeniu przesyłam skan pisma.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×